Uçaklı - MALATYA - SİVAS - ELAZIĞ - TUNCELİ


Fiyat Hesaplayın

UÇAKLI

 MALATYA – SİVAS - ELAZIĞ – TUNCELİ

 

GÜRÜN – DARENDE – KEMALİYE – DİVRİĞİ – MUNZUR VADİSİ

 

09 – 13 EKİM  /  5 GÜN – 4 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
09.10.2022 4,199 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün MALATYA - DARENDE - GÜRÜN- SİVAS - KANGAL

Sabah saat 05:00 de ADNAN MENDERES HAVALİMANI ‘nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Saat 06:15 SUNEXPRES Uçağı ile saat 08:00 de MALATYA ‘da oluyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Anadolu coğrafyasında tarih ve doğa olarak özel bir konuma sahip olan, DARENDE’ ye geliyoruz. Anadolu Erenlerinden SOMUNCU BABA CAMİİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. TOHMA ÇAYI ve KANYONU’ nda kısa bir yürüyüş yapıp, güzellikleri fotoğraflıyoruz. Ardından GÜRÜN’ e geliyoruz. Elmaları ile ünlü bu şirin ilçemizde bulunan GÖKPINAR GÖLÜ ve GÜRPINAR ŞELALESİ bir doğa harikasıdır. Denizden 1500 mt. Yüksekte,15 metre derinliğindedir. Baktığınızda dibindeki çakıl taşlarını ve yüzen balıkları görebilirsiniz. Bu güzellikleri gezip, fotoğrafladıktan sonra buradan ayrılıyoruz.Öğle yemeğimizi (ekstra) Gürün’de aldıktan sonra yolumuz SİVAS’ a olacak.Kısa bir yolculuk sonrası Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği , Cumhuriyet kenti Sivas’ı geziyoruz.Selçuklu eserlerinin yoğun olduğu bu ilimizde, Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii, ilk gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi , Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, gezilerimizi takiben ilk Türkiye büyük Millet Meclisi olarak kabul edilen SİVAS KONGRESİ’ nin yapıldığı, Cumhuriyetimiz temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Ardından yakın tarihimizin en acı olayının yaşandığı MADIMAK OTELİ` ni görüyoruz. Günün sonunda TARİHİ BEHRAMPAŞA otelimizdeyiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. gün DİVRİĞİ –KEMALİYE-KARANLIK KANYON -TAŞYOL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SİVAS `tan ayrılarak, Termalleri ,şifa veren Balıklı Kaplıcası ve Anadolu orijinli, soylu bir köpek cinsi olan KANGAL` ın yetiştirildiği KANGAL ilçemize geliyoruz. Tabii ki şehrin simgesi Kangal Köpekleri ile resim çekilmeden olmaz.Ardından DİVRİĞİ ‘deyiz. ..Selçuklu mimarisinin dış cephe süslemesi ve taş işçiliği konusunda ulaştığı en üst noktayı göreceğimiz Divriği Ulu Camii’ne geliyoruz.. Gün ışığına bağlı gölge oyunlarının hâkim olduğu ve her bir bezemesinin taşıdığı anlama göre birçok farklı inancı süslemelerinde barındıran Divriği Ulu Camii’ni gezeceğiz. UNESKO kültür mirası ile korumaya alınan, ulu camiinin TAÇKAPISI bize adeta cenneti hatırlatacaktır.Divriği’de Osmanlıda defter tutan memurların konakları, buradaki yaşanmışlıklar bizleri çok etkileyecektir.Cumhuriyetimiz kurulduğunda başta demiryollarımızın geliştirilmesi ve uçak sanayinde olmak üzere pek çok alanda büyük hizmetleri olan NURİ DEMİRAĞ’ı saygı ile anıyoruz. ..Bundan sonraki durağımız KEMALİYE…. Önceleri adı EĞİN olan bu ilçemiz ATA’ mıza duydukları sevgi ve saygıdan dolayı adını KEMALİYE olarak değiştirmiştir. Kemaliye kent merkezinde, LÖKHANE, TARİHİ TAŞDİBİ CAMİİ, MANİ YOLU, MEDRESE, DEĞİRMEN ve kiliseden müzeye dönüştürülen KENT TARİHİ MÜZESİ geziyoruz. akşam saatlerinde otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama 3* BOZKURT otelimizde… Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Atataürk Kültür Merkezi Şark Sofrası’nda ‘’Kemaliye Cümbüş Gecesi’’ne katılabiliriz.Yöresel müzik eşliğinde reyhan şerbeti,Türk kahvesi,çay ikramları ile eğlenebiliriz.

3. gün KARANLIK KANYON – ARAPGİR - ELAZIĞ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yapımı 132 yıl süren, UNESCO KÜLTÜREL MİRAS LİSTESİ’ ne aday olan, TAŞ YOL’ da yapacağımız jip safari ile(ekstra) Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Ziplline heyecanı yaşayacağız. Kırkgöz mesire yerinden Kemaliye Vadisini seyredeceğiz.. Ardından KARANLIK KANYON` da muhteşem bir tekne turu(ekstra) bizi bekliyor Seyri doyumsuz coğrafyada harika yol manzaraları eşliğinde Fırat’ın kolu Karasu Vadisinde kıvrıla kıvrıla devam ederek yapacağımız tekne yolculuğumuzda bol fotoğraf çekeceğiz. Bu gezilerimiz sonrası bu şirin beldemizden ayrılıyoruz. Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinde adı geçen ve doğduğu köy olan sit ilan edilmiş APCAĞA KÖYÜ’ ne geliyoruz. Muhteşem manzaralar ve tarihi konakları gezerken, candan ve samimi yöre halkı ile sohbet edebiliriz.. Kültür Bakanlığına bağlı bölgenin ilk ve tek müzesini de gezdikten sonra bu şirin beldeden ayrılıyoruz.Değerli insan Vali Recep Yazıcıoğlu’nun bölgeye çok büyük bir hizmeti olan ,bölgenin kaderini değiştiren,romanlara ve filmlere konu olmuş VALİ RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ’ nü görüyor, fotoğraflarımızı çekiyoruz. Yolumuz üzerinde 13.YY. kurulmuş,Tarih müzesi,hamamı,kültür merkezi,tiyatrosu,helikopter pisti ile örnek bir köy olan,Alevi- Türkmen köyü OCAK KÖYÜ’ ne geliyoruz. Köy girişindeki MANİ YOLU bizi çok etkileyecektir. Köyde, tarihi camii, cem evini, bölgenin ilk özel etnografya müzesini çok keyif alarak ve duygulanarak geziyoruz. Sonrası yine yola çıkıyoruz.Sert coğrafya içinde heybetli dağları,Fırat Nehri ve Keban Barajının oluşturduğu muhteşem coğrafyayı izleyerek ARAPGİR’e geliyoruz.Osmanlı döneminde tarihi ipek yolunun geçtiği önemli bir ticaret merkezi iken günümüzde sessizliğe ve yalnızlığa bürünmüş bu kadim beldemizde,Millet Han’ı ve Mirliva Ahmet Paşa Camii gezildikten sonra vereceğimiz serbest zamanda,beldenin otantik dokusunu, evlerini, taş sokaklarını gezebilir,,parklarında dinlenebiliriz.Buradan ayrıldıktan sonra yolumuz üzerinde,ilk büyük barajımız KEBAN BARAJI’ nı görerek fotoğraflıyoruz. Daha sonra akşam saatlerinde ELAZIĞ’ dayız. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* AKGÜN OTEL’ de.

4. gün PERTEK KALESİ – MUNZUR VADİSİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Pertek üzerinden Tunceli'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun bir kısmı Keban Barajı gölünden tekne ile olacaktır. bu esnada baraj gölünün ortasında kalan PERTEK KALESİ’ ni de fotoğraflama fırsatımız olacak. Munzur Nehri ve Pertek çayının buluştuğu noktada yer alan Tunceli'ye varışımızla birlikte ilk durağımız CEM EVİ ziyareti olacak. Tunceli ‘yi panoramik olarak gördükten sonra Merkezde vereceğimiz serbest zamanda çarşı Pazar alışverişi yapabiliriz.Sonrasında Anadolu’nun en büyük milli parkı olan MUNZUR VADİSİ’ ne doğru yola çıkıyoruz. ,Yörenin Alevi kültürünün önemli ziyaret noktalarından olan MUNZUR BABA ve ANA FATMA ziyaretgahlarını ziyaret edeceğiz.Vadi, Zengin florası, faunası ve endemik bitki çeşitliliği ile koruma altındadır. Munzur Vadisi boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde Ovacık'a doğru yol alıyoruz. Zor bir coğrafyada kurulmuş olan bu şirin beldemiz,başarılı yöneticileri ile ülkemizde dikkat çekti.Samimi ve candan belde halkı ile bir kahvede oturup çay ve kahvelerimizi içtikten sonra. Munzur’un gözelerine gidiyoruz. Mercan dağlarının eteklerinden fışkıran öbek öbek suların birleşmesiyle oluşan Munzur’un KIRK GÖZELER denilen kaynaklarını gezip göreceğiz. İlahi bir duygu ile gözlemleyip, fotoğraflayacağız. Suyun ve doğanın tadını ayrılarak Ovacık’a dönüyoruz Öğle yemeğimizi yine yöresel lezzetlerle alıyoruz Yemek sonrası HOZAT üzerinden yolumuza devam ediyoruz.Yine feribot ile PERTEK KALESİ’ni görerek Fırat Nehrini geçiyoruz. Akşam saatlerinde ELAZIĞ’ daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* AKGÜN OTEL ‘de.

5. gün MALATYA - İZMİR

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Elazığ’ın ilk yerleşim yeri olan HARPUT KALESİ’ ne çıkıyoruz. Selçuklu eserlerinden tarihi süt kale olarak bilinen, HARPUT KALESİ,HARPUT TARİHİ EVLERİ,MERYEMANA KİLİSESİ, Anadolu Alperenlerinden BARAK GAZİ HEYKELİ ni görüyor ve parkından Elazığ manzarasını seyrediyoruz. Anadolu erenlerinden ARAP BABA türbesini, ziyaret ettikten sonra buradan ayrılıyoruz.Yine Fırat Nehri,Karakaya Barajı ve adı türkülere konu olmuş KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’nü görerek MALATYA’ya geliyoruz. KERNEK ÇAYI, BATTAL GAZİ , ULU CAMİİ , TARİHİ MALATYA EVLERİ , HÜKÜMET MEYDANI VE İSMET PAŞA HEYKELİ’ ni görüyoruz. İSMET PAŞA HEYKELİ önünde grup resmimizi çekildikten sonra Malatya’nın damak çatlatan lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere şık bir restoranda gidiyoruz.Yemek sonrası bölgenin antik dönemlerini yansıtan, ASLANTEPE HÖYÜĞÜ’ ne geliyoruz.Dünya Tarihinde ilk Laik Devlet Yönetim sistemi kurulmuş olması özelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren,M.Ö.5000 yıllarından, Bizans dönemine kadar kesintisiz yerleşim yeri olan höyük, rehberimizin aydınlatıcı bilgileri eşliğinde geziyoruz. İki metre kalınlıkta kerpic duvarları,duvar süslemeleri ve 5000 yıllık kerpiç sarayı ile bizleri çok etkileyecektir.Daha sonra şehir merkezine geliyoruz. Yöresel ürünlerin satıldığı ünlü ŞİRE PAZARI’ nda serbest zaman veriyoruz. Başta kuru kayısı ve kayısıdan yapılan değişik yöresel ürünlerin satıldığı bu tarihi pazarda alışverişimizi yapıyoruz. sonrasında uçak saatine göre,havaalanına gitmek için belirlenen saate kadar şehir merkezinde Sanat Sokağı’nda serbest zaman veriyoruz.Verilen saatte toplanarak, aracımızla havaalanına gidiyoruz Saat 22:45 SUNEXPRES uçağı ile saat 00:30 da İZMİR ‘de oluyoruz. Başka bir YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – MALATYA / MALATYA – İZMİR UÇAK BİLETLERİ

- 4 GECE 3*/4* OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA

- LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- KARANLIK KANYON TEKNE TURU

 

ERKEN REZERVASYON FİYATI

KİŞİ BAŞI 4199 TL