Uçaklı - DOĞU AKDENİZ TURU


Fiyat Hesaplayın

DOĞU AKDENİZ TURU

TARİH & KÜLTÜR & GASTRONOMİ

GAZİANTEP - ANTAKYA - TARSUS - MERSİN - SİLİFKE - ANAMUR - ADANA

Titus Tünelleri &Beşikli Mağara & Anamur Farkı ile

          

27 – 30 EKİM  /  4 GÜN - 3 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
27.10.2022 4,199 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah saat 05:00 de ADNAN MENDERES HAVALİMANI ‘nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Saat 06:20 SUNEXPRES Uçağı ile 08:00 de GAZİANTEP HAVA LİMANI ‘nda oluyoruz. Bagaj işlemlerimiz sonrası burada bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Fransızlara karşı verdiği direniş ile GAZİLİK unvanını hak etmiş kentimiz GAZİANTEP ‘de ilk olarak ZEUGMA antik kentinden çıkarılan Roma dönemi mozaiklerin ,en önemlisi Çingene kızı mozaiğinin sergilendiği GAZİANTEP MÜZESİ’ ni geziyoruz. Mitolojik hikayeleri eşliğinde göreceğimiz mozaik eserler bizleri çok etkileyecektir. Müze gezimiz sonrası Antep kalesi,nin eteğinde kurulmuş olan tarihi hanlara sahip antep çarşısına geliyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanda yöresel ürünleri alabileceğimiz, Elmacılar çarşısı, Bakırcılar ,Sedefçiler Çarşılarını gezebilir, alışveriş yapabiliriz. Burada Öğle yemeğimizi (ekstra) yöresel yemekler eşliğinde alıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içiyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek farklı kültürlerin kardeşçe bir arada yaşadığı ANTAKYA’ ya gelerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antakya 3* ZEYN Otelimizde.(Yarım Pansiyon Konaklama)

2. gün

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. ÇAN, EZAN ve HAZZAN sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış kenti bu güzel beldede ilk durağımız Dünyanın 2. büyük MOZAİK MÜZESİ oluyor. Ardından Dünya tarihinin ilk mağara kilisesi St. PİERRE KİLİSE ’sini görüyoruz. Eski Antakya evlerini gezeceğimiz sokaklarda Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, ANTAKYA’ nın modern halini bize unutturacak olan UZUN ÇARŞI’ yı geziyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazın yaşadıkları Çağlayanlarından su kanalları ile şehre su getirilen DEFNE ( HARBİYE) ŞELALELERİNİ geziyoruz. Yöreye özgü lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra Samandağ İlçesine geliyoruz. SAMANDAĞ, Selevkoslar İmp. İlk şehirlerindendir.(MÖ.300 Seleucia Pieria) TİTUS TÜNELİ, şehri su baskınlarından korumak için ,dağın insan eli ile oyulmasıyle yapılmış,olağanüstü bir yapıdır.(MS.1yy.)Hayranlıkla bu muhteşem tüneli gezdikten sonra BEŞİKLİ MAĞARA ‘ya geliyoruz.Roma Dönemi,93 kaya oyma mezardan oluşan tarihi mekanı geziyoruz.Sonrasında ,kültürel ve etnik kimliğini bozmadan günümüze kadar taşıyan son ermeni köyü olan VAKIFLI KÖYÜ’ ne geliyoruz. Adını organik tarım ile duyuran bu köyde,çaylarımızı içip dinleniyoruz.Köyü gezip,organik ürünler satın alıyoruz.günün son durağı,2000 yaşında MUSA AĞACI’ nı görüyor, hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Akşam saatlerinde Antakya otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antakya 3* ZEYN Otelimizde.(Yarım Pansiyon Konaklama)

3. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. AMİK OVASI’ nın başlangıcında bulunan Hıristiyanlığın Kudüs ten sonra yayıldığı ilk şehir olan ANTAKYA’ dan ayrılıyoruz. ADANA üzerinden TARSUS’ a geliyoruz. TARSUS’ da şelale gezisi, KLEOPATRA KAPISI, NUSRAT MAYIN GEMİSİ ziyaret edildikten sonra kutsal kitaplarda adı geçen YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-ÜL KEHF) ziyaret ediyoruz. MERSİN’ e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) MERSİN’ de alıp PANORAMİK bir şehir turu yaptıktan sonra Akşam saatlerinde MERSİN’ de ki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mersin 4* GOLDEN KING otelimizde.( Yarım Pansiyon Konaklama)

4. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Kalkerli toprakların jeolojik oluşumları olan CENNET-CEHENEM OBRUK ’ larını gezdikten sonra SİLİFKE sahillerini süsleyen KIZ KALESİ’ ni görüp fotoğraflıyoruz. SİLİFKE şehir merkezinden hareketle TOROS DAĞLARININ ve AKDENİZ’ in oluşturduğu güzel manzaralar arasında yolculuğumuzu sürdürerek ANAMUR’ a geliyoruz. Türkiye’nin ayakta kalmış en iyi kalelerinden biri olan MAMURE KALE’ sini ziyaretimizin ardından PANOMARİK bir şehir turu yapıp öğle yemeğimizi ANAMUR ’da alıyoruz. Yemek sonrası ANAMUR’ a adını veren ANAMORİUM antik kentini geziyoruz. Muhteşem bir kumsala sahip eskinin ticaret kenti ANAMORİUM’ da Odeon, Tiyatro, Hamam ve Nekropol gibi tarihi mekanları görüp fotoğrafladıktan sonra ADANA ‘ya dönüyoruz. Kalan vaktimize göre Sabancı Camii gezip , 2000 yıllık Roma Köprüsü gördükten sonra SEYHAN BARAJI kenarında kısa bir molanın ardından Akşam yemeğimizi Adana Kebap (ekstra) olarak alıyoruz. Sonrasında ADANA HAVALİMANI’ na gelerek bilet işlemelerimiz sonrası saat 22:40 SUNEXPRES uçağı ile saat 00:15 de İZMİR ‘de oluyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – GAZİANTEP / ADANA – İZMİR UÇAK BİLETLERİ

- 2 GECE ANTAKYA 3* ZEYN OTEL YARIM PANSİYON KONAKLAMA

- 1 GECE MERSİN 4* GOLDEN KING OTEL YARIM PANSİYON KONAKLAMA

- LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- ÖĞLE YEMEKLERİ

- ADANA AKŞAM YEMEĞİ

Erken Rezervasyon Fiyatı

Kişi Başı 4199 TL