Uçaklı - Adana Portakal Çiçeği Festivali


Fiyat Hesaplayın

UÇAKLI

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

 

ADANA – TARSUS – MERSİN – ANTAKYA - GAZİANTEP

 

05 – 08 Nisan / 4 Gün – 3 Gece

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
05.04.2020 1,699 ₺ 0 ₺ 1,999 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

1.GÜN : Sabah saat 04:30 de ADNAN MENDERES HAVALİMANINDA siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Saat 06:00 PEGASUS uçağı ile ADANA ’ya uçuyoruz. Saat 07:20 de ADANA ‘dayız. Burada bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluştuktan sonra ,uygun bir yerde kahvaltımızı alarak turumuza başlıyoruz ilk olarak panoramik SEYHAN BARAJ GÖLÜ kıyısıyla başlıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 65 bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu nun en büyük camisi SABANCI MERKEZ CAMİİ , TAŞ KÖPRÜ , ULU CAMİİ ve KÜLLİYESİ , BÜYÜK SAAT KULESİ , BEBEKLİ KİLİSE , SİNEMA MÜZESİ , Eski Adana Evlerini ve sokaklarını tanıyacağımız TEPEBAĞ Mahallesi gezisi ve fotoğraf çekimi ardından Adana nın Meşhur Kebapçılarında serbest öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemek sonrası PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ etkinliklerine katılmak üzere Festival Alanına gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz serbest zaman sırasında Kortejde dans gruplarını, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına renk katacak. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca bol bol fotoğraf çekip, folklorik değerlerimizin farkına varabileceğiz. Belirtilen saatte toplanarak Otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* ŞİRİNPARK OTEL’de.

2. gün

2.GÜN;Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak TARSUS’ a geliyoruz. Tarsus’ta ilk önce JUSTİNİANUS KÖPRÜSÜ , Muhteşem Görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak TARSUS ŞELALESİ ‘nde Kahve ve Fotoğraf Molası ardından KLEOPATRA KAPISI ve ardından ESHAB-I KEHF (Yedi Uyurlar) Mağarasının görüyoruz. Daha sonra sırasıyla ESKİ CAMİİ ve Eski Hamam Makamı ŞERİF CAMİİ (Hz Danyal Peygamber Makamı; Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (MÖ 605-562) zamanında yaşamış Yahudileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamberdir. ) ve hemen altındaki ROMA KÖPRÜSÜ ‘nü geziyoruz. Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden biri olan 1579 yılında Ramazanoğullarından Piri Paşanın oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılmış olan Selçuklu-Osmanlı uslubunda tek şerefeli minaresi olan ve SN PİYER KİLİSESİ kalıntılarının üstüne yapılmış olan TARSUS ULU CAMİİ gezimizin ardından Roma Yolu, Saınt Paul Kilisesi , Saınt Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan ve sizlerin hayranlığını kazanacak olan Eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını fotoğraflıyoruz. Daha sonra bugünkü programımızın son noktası olan Orijinal NUSRAT MAYIN GEMİSİ (Tarsus Belediyesince Restore edilerek halkımızın ziyaretine açılmış), ziyaretimizden sonra Tarsus gezimizi tamamlıyor ve MERSİN ‘e doğru yol alıyoruz.Burada panoramik şehir turu sonrası öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz.Sahilinde serbest zaman veriyoruz.Belirlenen saatte aracımızda toplanarak Kalkerli toprakların jeolojik oluşumları olan CENNET-CEHENEM OBRUK’larını,KANLI DİVANE ANTİK KENT’ini, gezidiktan sonra SİLİFKE sahillerini süsleyen KIZ KALESİ’ni görüp fotograflıyoruz.Akşam saatlerinde Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* ŞİRİNPARK OTEL’de.

3. gün

3.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak GAZİANTEP’ e doğru yola çıkıyoruz. CEYHAN – OSMANİYE yolu ile Fransızlara karşı verdiği direniş ile GAZİLİK unvanını hak etmiş kentimiz GAZİANTEP ’teyiz. Öncelikle, ZEUGMA antik kentinden çıkarılan Roma dönemi mozaiklerin ,en önemlisi Çingene kızı mozaiğinin sergilendiği GAZİANTEP MÜZESİ’ ni geziyoruz. Mitolojik hikayeleri eşliğinde göreceğimiz mozaik eserler bizleri çok etkileyecektir. Ardından tarihi çarşısına geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi (ekstra) alarak , yöresel ürünleri alabileceğimiz, elmacılar çarşısı, bakırcılar ,Sedefçiler çarşılarını gezebilir, alışveriş yapabiliriz. Belirlenen saatte aracımızda toplanarak ANTAKYA ‘ya doğru hareket ediyoruz. ISLAHİYE – KIRIKHAN yolu ile akşam saatlerinde ANTAKYA ‘dayız. Akşam yemeği ve konaklama 4* ANEMON ANTAKYA OTEL imizde.

4. gün

4.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak ilk olarak DAFNE ve APOLLON ’un mitolojik aşk hikayesi anlatıları eşliğinde HARBİYE ŞELALELERİ ’ni geziyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda kahvelerimizi içiyoruz. Sonraki durağımız ülkemizin en büyük ikinci mozaik müzesi olan ANTAKYA MÜZESİ .Roma ve Bizans dönemi mozaikleri ve mitolojik hikayeleri bizleri çok etkileyecektir. Ardından, Hristiyanlığın ilk ve en önemli din merkezi ola SN.PİER KİLİSESİ ni ziyaretimiz sonrası yöreye özgü lezzetler ile öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemek sonrası Tarihi UZUN ÇARŞI ‘da alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımızda toplanarak ADANA ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Uçağımıza binmek üzere ADANA HAVALİMANI’na geliyoruz.20:50 PEGASUS uçağındaki yerlerimizi alarak 22:20 de İZMİR ‘de oluyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

 TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – ADANA – İZMİR  UÇAK BİLETLERİ

- 2 GECE ADANA – 1 GECE ANTAKYA OTEL KONAKLAMASI

- OTELLERDEKİ AKŞAM YEMEĞİ VE KAHVALTI

- LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK

- SİGORTA

- ÇEVRE GEZİLERİ                                          

 

 

- MÜZE ÖREN YERİ VE MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

- OTELLERDE ALINAN EKSTRA  YİYECEK VE İÇECEKLER

- İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ