SUUDİ ARABİSTAN TURU


Fiyat Hesaplayın

SUUDİ ARABİSTAN TURU

Riyadh – Jeddah – Al Ula – Madinah

24 Ekim – 02 Kasım ve 08 – 17 Kasım

10 Gün – 9 Gece

THY ile İstanbul ‘dan Direkt Uçuş

VİZESİZ

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
24.10.2024 3,600 $ 0 $ 0 $ 0 $
08.11.2024 3,600 $ 0 $ 0 $ 0 $

Tur Programı

1. gün İstanbul - Riyadh

İstanbul'dan başlayan unutulmaz bir seyahate hoş geldiniz! Bugün, Türk havayollarının tarifeli seferi ile uçuşumuz için İstanbul havalimanında buluşuyor bilet ve bagaj işlemlerimizi yaparak yolculuğumuzu gerçekleştiriyor ve Suudi Arabistan'ın başkenti Riyadh'e ulaşıyoruz. Riyad'a varışımızın ardından, şehrin büyüleyici atmosferini keşfedeceğimiz Crown Plaza Riyadh Palace veya benzeri bir otelde konaklama yapacağız. Uçuş No: TK144 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 01:05 - Varış: Riyadh - Saat: 05:15

2. gün Riyadh

Bugün, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyadh'i keşfetmek için heyecanlı ve hazırız. Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Al Masmak Zindanı'nı ziyaret ederek Suudi Arabistan'ın zengin tarihini daha yakından tanıyacağız. Ardından Ulusal Müze'de bulunan tarihî eserler ve sanat eserlerini inceleyeceğiz. Öğleden sonra Diriya Bölgesi'ne giderek bu tarihi kasabanın büyüleyici atmosferini deneyimleyeceğiz. Tur sonunda otelimize transfer oluyoruz. Akşamı otelde dinlenerek geçireceğiz. Geceleme otelimizde.

3. gün Riyadh - Al Ula

Bugün, başka bir maceraya hazır olun! Otelimize alacağımız sabah kahvaltısının ardından havalimanına transferimiz yapılıyor ve yerel havayolları ile Riyadh'den AlUla'ya uçuşumuzu yapacağız. AlUla'ya varışımızın ardından akşam saatlerinde Al Jadidah Bölgesi'nde unutulmaz bir gece yürüyüşü yapacağız. Gecemizi Sahary otelinde geçireceğiz ve yarın için dinlenerek hazırlanacağız. Geceleme otelimizde.

4. gün Al Ula - Madain Saleh (Hegra)

Günün ilk ışıklarıyla uyanarak bugünün ana etkinliğine otelimizde alacağımız kahvaltının ardından başlıyoruz: Mada'in Saleh, yani diğer adıyla Hegra. Bu antik şehir, Petra ile benzerlik gösteriyor ve tarihi kaya mezarları ile ünlü. Bu tarihi yerleri keşfettikten sonra Fil Kayalığı'nı ziyaret edeceğiz. Akşamüstü AlUla'ya dönerek serbest zamanımızın tadını çıkaracağız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

5. gün Al Ula

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, AlUla'nın eski şehirlerini ziyaret ederek bu bölgenin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedeceğiz. Ardından AlUla Vadisi'nde doğal güzellikleri keşfe çıkacağız ve Harra Manzarası'nı ziyaret edeceğiz. Akşamüstü serbest zamanımız olacak. Geceleme Alula da otelimizde.

6. gün Al Ula - Medine

Bugün, sabahın erken saatlerinde dinlenmek ve isteğe bağlı turlara katılmak için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra AlUla'dan Medine’ye uçarak bu kutsal şehre varacağız. Havalimanına transferimiz yapılıyor ve yerel havayolları ile olan uçuşumuzu gerçekleştirerek Medine’ye vardığımızda, Taiba Hotel Madinah'da yerleşeceğiz ve akşamı serbest zamanımızda geçireceğiz. Geceleme otelimizde.

7. gün Medine - Cidde

Bugün, Medine’yi daha yakından tanımak için bir tur düzenleyeceğiz. Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından turumuz için otelden ayrılıyoruz. Bu kutsal şehrin tarihi ve dini önemini keşfetme fırsatı bulacağız. Öğleden sonra ise Cidde’ye trenle seyahat ederek Prime Corniche Hotel Jeddah'a yerleşeceğiz. Akşamüstü ve akşam serbest zaman geçireceğiz. Geceleme Cidde’de otelimizde.

8. gün Cidde

Cidde’yi keşfetmek için otelimizdeki kahvaltı sonrası vakit kaybetmeden şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Şehir turu sırasında, tarihi Al Balad (Cidde Tarihi Şehri) bölgesini ziyaret edeceğiz ve bu bölgenin benzersiz atmosferini deneyimleyeceğiz. Akşamüstü ve akşam serbest zamanımız olacak. Geceleme Cidde ‘de otelimizde.

9. gün Cidde

Bugün turumuzun son günü. Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak. . Sonrasında havalimanına transferimiz yapılacak. Akşam saatlerinde havalimanına transfer oluyoruz.

10. gün Cidde - İstanbul

Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Cidde'den İstanbul'a dönüş uçuşumuza başlıyoruz ve bu muhteşem seyahati tamamlıyoruz. Uçuş No: TK95 (Türk Havayolları) - Kalkış: Jeddah - Saat: 01:35 - Varış: Istanbul - Saat: 05:20

Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Riyad / Cidde - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Riyad 2 gece – Alula 3 gece - Medine 1 gece – Cidde 2 gece toplam 8 gece 4* otellerde konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Belirtilen aktiviteler ve etkinlikler,Giriş ücretleri ve biletler
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler