SÖMESTR - Uçak ve Doğu Ekspresi ile VAN -- IĞDIR - KARS - ERZURUM


Fiyat Hesaplayın

    DOĞU ANLATILMAZ YAŞANIR

                                TADI DAMAĞINIZDA KALIR..

VAN – IĞDIR – KARS – ERZURUM

Akdamar Adası – Van Kalesi – Van Müzesi - Muradiye Şelaleleri – Doğu Beyazıt - İshak Paşa Sarayı – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars Kalesi  Sarıkamış Şehitlikler – Katerina Köşkü – Erzurum Kalesi

 

 

01 – 04 ŞUBAT / 4 GÜN – 3 GECE

 

1 GECE VAN - 2 GECE KARS OTEL KONAKLAMA

Yarım Pansiyon

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
01.02.2023 6,399 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah saat 10:30 da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI ‘nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Saat 12:00 SUNEXPRES uçağı ile saat 14:10 da VAN ‘da oluyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Van Gölü sahilleri boyunca yolculuğumuzu sürdürerek GEVAŞ’ ta AKDAMAR ADASI’na geçmek üzere bizi bekleyen teknemize biniyoruz. AKDAMAR KİLİSESİ ‘nin hüzünlü hikayesini , içinde ve dışında yer alan İncil ve Tevrat’tan alınmış konuları içeren , kabartmaları ve freskleri rehberimizin anlatımı ile görüp fotoğraflıyoruz. Ardından VAN Şehir merkezine gelerek VAN KALESİ , KEDİ EVİ ve Urartulardan günümüze gelen Savatlı Gümüş işçiliğinin son ustalarının bulunduğu ARUBANİ GÜMÜŞ ATÖLYESİ ne geziyoruz. Burada Savatlı Gümüş işçiliği ile ilgili bilgiler aldıktan sonra alışveriş yapabiliriz. Ardından VAN ‘ın başka önemli el sanatı olan yöreye özgü HALI-KİLİM dokumalarının yapıldığı Atölyeyi geziyoruz. Gerekli bilgileri alıp alış-veriş yapabiliriz. Daha sonra otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* TAHT PALACE Otelimizde.

2. gün

Sabah otelimizde ÜNLÜ VAN KAHVALTIMIZI alıyoruz , sonrası aracımıza binerek çağdaş müzecilik anlayışı ile yapılmış, Avrupa ödüllü VAN MÜZESİ ‘ni geziyoruz. Daha sonra Van ‘dan ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde bölgenin en güzel görselliği olan bir doğa harikası MURADİYE ŞELALELERİ’ ni görüyoruz. Bu güzellikleri fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ederek Doğu Anadolu’nun kadim coğrafyasından TENDÜREK DAĞLARINI, buradaki volkanik oluşumları görerek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Sonra DOĞU BEYAZIT’ a ulaşıyoruz. .Bu yolculuğumuzda bizi muhteşem görüntüsü ile AĞRI DAĞI karşılamaktadır. Dağların eteğinde kartal yuvasını andıran İSHAK PAŞA SARAYI göreceğimiz en güzel tarihi dokudur. Taş işçiliği ve konumu ile bizi çok etkileyecek olan bu sarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi (ekstra) DOĞU BEYAZID ‘da alıyoruz. Yemek sonrası IĞDIR ’a doğru yola çıkıyoruz. Iğdır’ı panoramik olarak gezdikten sonra yolculuğumuzu sürdürerek akşam saatlerinde KARS’ ta oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* SİMER otelimizde.

3. gün

Kahvaltı sonrası en uç Ermenistan sınırımızda UNESKO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI’ nda bulunan günümüzde terk edilmiş ama tarihte bölgenin en önemli yerleşim yeri olan ANİ ve ANİ HARABELERİ’ ni dolaşıyoruz. Gagik kilisesi, Havariler kilisesi, Aziz Krıkor şapeli, Büyük katedral(Fethiye Camii)Bakireler manastırı, Pers Uygarlığından kalma Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Daha sonra ÇILDIR GÖLÜ’ ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde yörede peynir yapımı ile ünlü MALAKAN köyü olan YALINÇAYIR köyünü panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık 2000 m. yüksekteki bu gölümüz her mevsim ayrı güzel, kış kış aylarında tamamen donuyor. Üzerinde kızaklarla gezilip, buzlar kırılıp balık avlanıyor. Dileyen konuklarımız atlı kızaklarla göl çevresinde tur atabilir. Öğle yemeğimizi burada yöreye özgü halka arasında SARIBALIK olarak bilinen göl balığı ile alacağız (ekstra).Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası KARS şehir merkezine dönüyoruz. KARS KALESİ,KARAHANOĞLU KÖPRÜSÜ,ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ,EBU-L HASAN HARANKARİ TÜRBESİ,TOPÇUOĞLU HAMAMI,MURADİYE HAMAMI,DEFTERDARLIK,GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI ,KONSERVATUAR ve KAFKAS HARP TARİHİ MÜZESİ gezilecek yerler arasındadır. Bundan sonra vereceğimiz serbest zamanda ünlü KARS KAŞARLARI ,GRAVYER PEYNİRLERİ VE BALLARI alışverişi yapabiliriz Akşam yemeği ve konaklama 4* SİMER otelimizde. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla(ekstra) bölgeye özgü KAFKAS DANS GÖSTERİSİ ve AŞIKLAR ATIŞMASI’ nı izlemeye gidiyoruz. Akordeon eşliğinde Ateş Partisinde keyifli eğlenceli bir akşam geçirerek otelimize dönüyoruz.

4. gün

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında Doğu Ekspresi Treni için otobüsümüze binerek Kars Garı`na ulaşıyoruz. Rezervasyonlu biletlerimizle Doğu Ekspresi trenimize biniyoruz. Anadolu’nun sert doğası, ARAS NEHRİ’ nin oluşturduğu derin vadileri, karlı dağların zirvelerinin oluşturduğu görsellik bizleri çok etkileyecektir. Tabii ki bol fotoğraflar da çekeceğiz. Kısa süren yolculuk sonrası ,ülkemizin en önemli kayak merkezi olan SARIKAMIŞ ‘a gelerek trenimizden iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla Öncelikle, yüreğimizde derin acılar bırakan 1.dünya savaşında Ruslara karşı yapılan muharebelerde kaybettiğimiz 90.000 gencimizin bulunduğu SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ’ ni ziyaret ederek dualarımızı yapıyor, şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Daha sonra Sarıkamış Merkezde panoramik şehir turu yapıyoruz ve KATERİNA KÖŞK’ ünü görüyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. PALANDÖKEN DAĞLARI eteğinde ,2000m.yükseklikte,doğası ve tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen,1000 yıl önce atalarımızın ilk ayak izlerini göreceğimiz kadim kentimiz ERZURUM’ dayız. Burada öğle yemeğimizi (ekstra) yöreye özgü meşhur CAĞ KEBABI olarak alıyoruz. Yemek sonrası 93 HARBİ, 1.DÜNYA SAVAŞI, KURTULUŞ SAVAŞI’ nda büyük mücadelelerin yaşandığı, CUMHURİYET’ imizin ilk temellerinin atıldığı ERZURUM KONGRESİ’ nin yapıldığı bu kahraman kentimizde göreceğimiz yerler ; YAKUTİYE MEDRESESİ, ERZURUM KALESİ, SAAT KULESİ, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ÜÇ KÜMBETLER gezdikten sonra tarihi ERZURUM EVLERİNİ görüyoruz. Ardından ERZURUM HAVA LİMANINA geliyoruz. Saat 18:40 SUNEXPRES uçağı ile saat 20:55 de İZMİR ‘de oluyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

- İZMİR  – VAN UÇAK BİLETİ

- ERZURUM  –  İZMİR UÇAK BİLETİ

- KARS – SARIKAMIŞ DOĞU EKSPRESİ PULMAN KOLTUK BİLETİ

- OTEL TRANSFERLERİ

- 2 GECE  KARS OTEL, 1  GECE VAN OTEL  KONAKLAMA

- OTELLERDEKİ SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEKLERİ

- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR

- AKDAMAR ADASI TEKNE TURU

- KAFKAS DANS GÖSTERİSİ VE AŞIKLAR ATIŞMASI