Otobüslü - BALKAN TURLARI


Fiyat Hesaplayın

OTOBÜSLÜ

BÜYÜK BALKAN TURU

10 GÜN – 9 GECE

9 ÜLKE – 25 ŞEHİR

MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ
HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – YUNANİSTAN – BULGARİSTAN

7 Adet Sabah Kahvaltısı ve 7 Adet Akşam Yemeği Fiyata Dahil!

7 gece 5* ve 4* Supperior Şehiriçi En Kaliteli Otellerde Konaklama ayrıcalığı!

Balkanların En Profesyonel En iyi Rehber Kadrosu ve Yenidentur Kalitesi ve Güvencesiyle

 

Fark Yaratan Ayrıcalıklarımız

3 Adet Balkan Gecesi Eğlencesi (Makedon – Boşnak Gecesi ve Selanik Taverna) Dahil...

Selanik Konaklaması…

Yunanistan Selanik Konaklaması Dahil…

Saklı Yeryüzü Cenneti Matka Kanyonu Turu Dahil...

Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip

Muhteşem güzellikteki Blagaj Turu Dahil…

Dubrovnik, Budva, Kotor Turu Dahil...

Kosova, Tetova (Kalkandelen) Turu Dahil...

Manastır (Bitola), Resne Turu Dahil...

 

21- 30 HAZİRAN / 26 TEMMUZ – 04 AĞISTOS / 16 – 25 AĞUSTOS / 13 – 22 EYLÜL

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
21.06.2024 499 € 0 € 0 € 0 €
26.07.2024 499 € 0 € 0 € 0 €
16.08.2024 499 € 0 € 0 € 0 €
13.09.2024 499 € 0 € 0 € 0 €

Tur Programı

1. gün İZMİR – ÇANAKKALE(TÜRKİYE) – DEDEAĞAÇ – İPSALA:

İzmir’den saat 18:00’da Üçyol Otobüs Durakları önünden (Karabağlar yönüne doğru) 18:30’da Ege Üniversitesi Hastanesi Ana giriş kapısı önünden 19:00’da Bostanlı İskelesi önünden hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla Ayvalık ve Edremit Üzerinden Çanakkale – Eceabat hattını kullanarak karşıya geçiyoruz. Keşan üzeri İpsala Sınır kapısına geliyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Yunanistan’a geçiyoruz.

2. gün İPSALA – GÜMÜLCİNE – İSKEÇE – KAVALA – SELANİK

İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden Kavala ’ya varıyoruz. Burada meşhur Kavala kurabiyecisinde ekstra kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyoruz. Şehrin en eski yerleşim bölgesinde yürüyerek eski yerleşim bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret, Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini gördükten sonra deniz kenarındaki restoranlar da sabah kahvelerimizi içeceğimiz kısa bir serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Koronia Gölleri, Halkidiki yarım adasının eşsiz manzaralarını izleyerek Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule, bazı Osmanlı ve Bizans Eserleri Görülecek yerler arasında daha sonra bizim için duygusal anların yaşanacağı, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te bulunan günümüzde müze olan Atatürk Evi’ni gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra dileyen misafirlerimizle Yunan Taverna Eğlencesine katılıyoruz.

3. gün MANASTIR – RESNE – OHRİD`TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Makedonya’ya Atatürk’ün askeri eğitimini aldığı Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında Atatürk'ün Manastır'da ilk aşkı Eleni Karinte'nin Evini görüyor ve rehberimizden Manastır'lı Eleni'nin Atatürk'e yazdığı duygusal mektubu dinliyoruz. Daha sonra Makedonya’nın İncisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde elmaları ve Niyazi Paşası ile meşhur Resne’yi görüyoruz. Kimilerine göre bir hain, kimilerine göre bir vatansever olan Niyazi Paşa’nın Sarayı’nı görüyoruz. Rehberimizden Niyazi Paşa’yı dinlerken “Ne Şehittir Ne Gazi Pisi Pisine Gitti Niyazi” sözünün nereden geldiğini anlayacaksınız. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra eşsiz manzaraları görebileceğiniz Ohrid Gölü üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Serbest zaman sonrası Akşam Yemeği ve Makedon Eğlencesi için geleneksel restoranımıza gidiyoruz. Makedon müzikleri ve geleneksel yemeğimizden sonra otelimize yerleşiyoruz.

4. gün ST. NAUM – SARI SALTUK TÜRBESİ – MATKA KANYONU – KALKANDELEN (TETOVO) – ÜSKÜP`TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Pelister Dağı'nın sırtlarında Ohrid Gölü'nün kaynak noktası olan Saklı Cennet St. Naum'a geliyoruz. Unesco Kültür Mirası listesinde bulunan bu bölge de aynı zaman Sarı Saltuk Türbesi olduğu rivayet edilen kompleksi de ziyaret ediyoruz. Hayranlık duyacağınız bu ziyaret sonrası ormanların içinden Mavrovo Dağı’nın zirvesinden geçerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Mavrovo Dağı’nın zirvesinde yaptığı meşhur Pişilerle bilinen tesiste kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Çok güzel pişiler yapan bu restoran da yanında özel yapılmış, Mavrovo Dağı’nda yayılarak beslenmiş İneklerin sütünden yapılan taze peyniri tadmayı unutmayın. Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz ve Müslümanların ağırlıklı yaşadığı şehirlerden birisi olan Gostivar’dan geçerek nüfusunun %90’ı Türk olan Kalkandelen’i geçerken görüyoruz. Üsküp’ün tüm su ihtiyacını karşılayan doğa harikası Matka Kanyonu’nu ziyaret ediyoruz. Matka Kanyon’unda isterseniz fotoğraf çekebilir, kafelerde kahvelerinizi içebilir, kanolar ile yapılan kısa turlara katılabilirsiniz. Daha sonra Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru devam ediyoruz. İlk olarak Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’ndeki meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

5. gün KOSOVA'YA HAREKET – PRİZREN – İŞKODRA veya PODGORİCA`DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Kosova’ya giriş yapmak üzere Makedonya’dan ayrılıyoruz. Prizren`e hareket ediyoruz. Kosova ‘ın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman ardından Kosova’dan ayrılarak Arnavutluk’a giriş yapıyoruz. Arnavutluk’ta İşkodra Şehrine geliyoruz. Panoramik olarak İşkodra Gölünü ve Rotanda Kalesini görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

6. gün BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK – TREBİNJE ÇEVRESİ`NDE KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Karadağ'a (Montenegro) giriş yaparak Ulcin, Bar şehirleri içinden geçerek muhteşem adriyatik manzaraları eşliğinde Avrupa Sosyetesi’nin tatil için tercih ettiği en popüler şehirlerden birisi olan Budva’da alacağımız serbest zamanın ardından küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'a gidiyoruz. Burada Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuça ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesi görülecek yerler arasında. Serbest zaman sonrası Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Balkanlar’ın İncisi Dubrovnik’e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te Surları, Onofrio Çeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv.Ignatius Kiliseleri’ni görüyoruz. Serbest zaman sonrası çok kısa bir mesafede bulunan Trebinje kentine gelerek burada akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

7. gün BLAGAJ – MOSTAR – POÇİTEL – SARAYBOSNA`DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Blagaj’da bulunan 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Doğa harikası bir yerde bulunan bu tekke sizi çok etkileyecek. Buna nehri kıyısından Mostar'a gelerek Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir ve Karagöz Camisini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri görüyoruz. Serbest zaman sonrası farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşan Poçitel Köyü’nü yol üzerinde ziyaret ederek Saraybosna’ya doğru devam ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde alacak olduğumuz akşam yemeği sonrası Boşnak Eğlencesi düzenleyeceğiz. Boşnak müzikleri eşliğinde eğlence sonrası otelimiz de dinleniyoruz.

8. gün BELGRAD`DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasında Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

9. gün SOFYA – KAPIKULE

Sabah kahvaltı sonrası SOFYA'ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz ve ülkemize giriş yapmak üzere Kapıkule Sınır Kapısına gelerek pasaport işlemleri sonrası Türkiye'ye giriş yapıyoruz.

10. gün KAPIKULE – EDİRNE – İZMİR`E VARIŞ

Molalar ile yapacak olduğumuz yolculuk sonrası siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Hizmetler

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Otobüslerimiz ile Ulaşımler
5* ve 4* Supperior Şehiriçi Otellerde 7 Gece Konaklama
7 Akşam Yemeği ve 7 Sabah Kahvaltısı
Programda belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
Fiyata Dahil Makedon Gecesi 35€ değerindeki
Fiyata Dahil Boşnak Gecesi 35€ değerindeki
Fiyata Dahil Matka Kanyonu Gezisi 25€ değerindeki
Fiyata Dahil St.Naum Manastırı Gezisi 10€ değerindeki
Fiyata Dahil Blagaj (Sarı Saltuk-Alperen Tekkesi) Turu 25€ değerindeki
Fiyata Dahil Dubrovnik, Budva ve Kotor Turu 30€ değerindeki
Fiyata Dahil Resne – Bitola (Manastır) Turu 25€ değerindeki

Fiyata Dahil Yunanistan Selanik Taverna Gecesi 30€

Ohrid Tekne Turu 15€

Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Lokal Rehberlik Hizmetleri
Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yunanistan Schengen (Hızlı-Kolay Vize) ve Servis Hizmeti Ücreti (180 €)
Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. 150-TL (Misafirler tarafından önceden bankaya yatırılmalıdır)
Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
Müze, Ören Yeri Girişleri

Check point & Şehir giriş ücretleri 50€
Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanlarında alınan tüm İçecekler
Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € ( 65 yaş üstü 30 € )