ORTA ASYA VE UZAKDOĞU TURU


Fiyat Hesaplayın

ORTA ASYA VE UZAKDOĞU TURU

Semerkand – Khiva – Karakurum – Ulan Batur – Buhara – Bişkek  Taşkent – Ürgenç – Almata – Seul

10 – 24 Mayıs ve 13 – 27 Eylül

15 Gün – 14 Gece

THY ile İstanbul ‘dan Direkt Uçuş

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
10.05.2024 3,990 $ 0 $ 0 $ 0 $
13.09.2024 3,990 $ 0 $ 0 $ 0 $

Tur Programı

1. gün İstanbul - Ulan Batur

İstanbul havalimanı dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Ulan Batur’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz. Uçuş No: TK236 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 18:10 - Varış: Ulan Batur - Saat: 07:10

2. gün Ulan Batur

Yerel saat ile sabah saatlerinde Ulan Batur’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından panoramik şehir turuna çıkacağız. Sukhbataar meydanı, Çengiz Kagan anıtını, Ulusal Tarih Müzesi görülecek yerler arasındadır. Yemekten sonra Tsonjin-Boldog bölgesi Tuul nehri yakınlarında bulunan altın kamçı olarak da bilinen, 40 metre uzunluğundaki Cengiz Han Atlı Heykelini ziyaret edeceğiz. İnsan eliyle yapılan 100 harika arasında yer alan, Cengiz Han’ın doğum yeri olan doğuya bakan bu heykeli gördükten sonra Zaisan Anıtı görmek için hareket edeceğiz. Geceleme Ulan Batur’da otelimizde.

3. gün Ulan Batur - Karakurum

Kahvaltımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile 1220 yılında Cengiz Han’ın oğullarından biri olan Ögeday Kagan tarafında kurulan Karakurum’a hareket ediyoruz. Karakurum, 140 yıl boyunca Moğol İmparatorluğuna başkentlik yapmış ve sonrasında Çin akınlarında yok olmuş bir başkenttir. Tarihi kayıtlara göre Karakurum İpek yolu üzerinde bir çok kaşife, tüccara ev sahipliği yapmış tarihi bir bölgedir. 1586 yılında, gene Moğolistan’ın ilk Budist Tapınağı olan Erdenezuu Karakurum harabeleri yakınlarına kurulmaya başlamış ve bu manastırın birçok parçası bu harabelerden alınarak inşaatında kullanılmıştır. Günümüzde, Endenezuu halen Budistlere hizmet etmekte olup bir kısmı da müze olarak hizmet vermektedir. Gezimizin sonrasında akşam yemeğimizi alacağımız ve gecelememizi gerçekleştireceğimiz Ger kampına varıyoruz. Geceleme Kampımızda.

4. gün Karakurum - Orhun Vadisi

Kahvaltının ardından Orhun Vadisine yola çıkıyoruz. Orhun vadisinde bulunan Türk tarihinin Moğolistan coğrafyasındaki en büyük eseri olan Bilge Han Anıt Kompleksine Orhun Yazıtlarını görmeye gidiyoruz. Orhun Yazıtları, Göktürk Yazıtları ya da Köktürk Yazıtları, Eski Türkçe Türkleri'nin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi ile Göktürkler tarafından yazılmış yapıtlardır. Birçok kişi ilk Türkçe yapıt olarak bilse de ilk Türkçe yapıt Çoyr Yazıtıdır. Orhun yazıtları Türkçenin tarihsel süreçteki gramer yapısı ve bu yapının değişimiyle ilgili bilgiler verdiği gibi Türklerin devlet anlayışı ile yönetimi, kültürel ögeleri, komşuları ile soydaşlarıyla olan ilişkileri ve sosyal yaşantısıyla ilgili önemli bilgiler içermektedir. Ziyaretimizin ardından Karakurum’a transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ger Kampımızda.

5. gün Karakurum - Ulan Bator - Seul

Bu sabah erken saatlerde Ulan Bator havalimanına Seul uçuşumuzu yapmak için transfer oluyoruz. Kahvaltımızı paket olarak alacağız. Varışımızın ardından bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve yerel havayolları ile gerçekleşecek olan uçuşumuzda yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 3 saat sürecek. Seul ‘e varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve otelimize hareket ediyoruz. Otele giriş işlemlerini yapıp dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.

6. gün Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Sonraki durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Serbest zamanımız olacak. Geceleme Seul’de otelimizde.

7. gün Seul - Almati

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Almatı uçuşumuzu yapmak için Seul havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçuşumuz başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 6 saat sürecek. Kazakistan’ın Almati şehrine varışın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Serbest zamanımız olacak. Geceleme Almati’de otelimizde.

8. gün Almati

Sabah kahvaltı sonrası Almaati’den 40km uzaklıkta yerleşen Hunların Etnografik köyünde Kazakistan geleneksel adetlerini izleyeceğiz. Öncelikle “Shashu” adı verilen tören ile karşılanıyoruz. Ardından tarihi ve vatansever “Sarbaz Rukhy" takımının eşsiz bir at gösterisi performansını izleyeceğiz. Gösteri esnasında birbirinden farklı geleneksel hareketler sergilenecek, ayrıca gösterinin sonunda halk dansı performansı verilecek. Kazakistan’ın milli ekmeği saylan “Kavurdak, Cent, Kattama”ın nasıl yapıldığını göreceğiz. Öğle yemeğimizi geleneksel çadırlarda alıyoruz. Bu deneyimin ardından turumuzda sonraki durağımız yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe ziyareti ile noktalayacağız. Burası yerli halk ve turistler arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Dolu dolu geçen günümüzün ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Almati’de otelimizde.

9. gün Almati - Bişkek

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile Kırgızistan sınırına gideceğiz. Almati’den ayrılmadan önce Panfilov Parkı’nı göreceğiz. II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesinden insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinden alan parkta kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından ‘’Yeşil Çarşı’’ ya gideceğiz. Burada Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Sonrasında sınıra doğru yola çıkıyoruz. Gümrük noktasında pasaport kontrolü ardından Bişkek’e devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuz olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Serbest zamanımız olacak. Geceleme Bişkek’te otelimizde.

10. gün Bişkek - Taşkent

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği havalimanına transfer için buluşma saatimize serbest zamanımız olacak. Buluşma saatinde bizi bekleyen özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolunun tarifeli uçuşu ile Taşkent’e uçuyoruz. Taşkent’e varışımızı takiben bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Taskent’te otelimizde.

11. gün Taşkent - Semerkand

Sabah erken saatlerinde (kahvaltımızı kumanya olarak alacağız) ve Taşkent tren istasyonuna hareket edeceğiz. Afrosiyab Hızlı Treni ile Semerkant’a varışımızın ardından Semerkand şehir turumuza başlayacağız. Rotamızın ilk varış noktası Orta Asya Türk mimarlığının nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı olacak. Registan Meydanı üç medreseden ibarettir: Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Medresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Registan Meydanını gördükten sonra fotoğraf molasının ardından gezimize devam ediyoruz. İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Shahi Zinda Kompleksi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı ile Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi, Merkez Çarşı ve Gur Emir Mozalesi de şehir turu esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

12. gün Semerkand - Buhara

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Buhara’ya hareket edeceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Buhara’ya varışımızı takiben Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Buhara şehir turumuz sırasında, Bahaddin Nakşibendi Türbesi, Sitora-i Mohihosa Yazlık Sarayı, Chor Bakr Nekropolisi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

13. gün Buhara

13.GÜN : Buhara Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz. BUHARA ŞEHİR TURU: Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, 15. Yüzyılda Asya’nın en iyi ve en önemli üniversitesi olan Uluğ Bey Medresesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İpekyolu çayhanesinde çay seremonisine katılarak özel yöresel dans gösterilerini de izleyeceğiz. Akşam yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

14. gün Buhara - Khiva

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Khiva’ ya hareket edeceğiz. Buhara – Khiva arası mesafe yaklaşık 450 km’dir. Khiva’ya varışımızı takiben öğle yemeğimizi yerel restaurantta alacağız. Günün devamında panaromik Khiva turu yaptıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Serbest zamanımız olacak. Geceleme Khiva ‘da otelimizde.

15. gün Khiva - Ürgenc - İstanbul

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve dönüş uçuşumuzu yapmak için Urgenç havalimanına transfer oluyoruz. Kahvaltımızı paket olarak alacağız. Havalimanına varışımızın ardından Türk Havayolları tarifeli seferinde bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak uçuşumuza başlıyoruz. Istanbul Havalimanına varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Uçuş No: TK263 (Türk Havayolları) - Kalkış: Ürgenç - Saat: 08:20 - Varış: Istanbul - Saat: 10:35

Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Ulan Bator / Urgenc- İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Yerel havayolları ile Ulan Bator – Seul ve Seul – Almati arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Yerel Havayolları ile Bişkek - Taşkent arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve Taşkent – Semerkand arası tren bileti
 • Tüm şehirlerarası geçişler, havalimanı transferleri ve tur transferleri
 • Ulan Bator’da 1 – Karakurum’da 2 – Seul’de 2 – Almati’de 2 – Bişkek’te 1 – Taskent’te 1 – Semerkand’da 1 – Buhara’da 2 – Khiva’da 1 olmak üzere toplam 13 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Karakurum’da 2 öğle ve 2 akşam yemeği , Almati’de 1 öğle yemeği ,Buhara’da 1 akşam yemeği ,Khiva’da 1 öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler, müzeler ve ören yeri ziyaretleri ve giriş ücretleri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası ve Seyahat & Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurtdışı çıkış harcı ve sınır geçişlerinde alınabilecek harçlar ( 20 – 25 USD )
 • Otellerde mini bar ve diğer ücretli kullanımlar
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Covid-19 Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı günlük