Niğde - Kayseri - Kapadokya


Fiyat Hesaplayın

NİĞDE – KAYSERİ – KAPADOKYA

Tyana Antik Kenti – Gümüşler Manastırı – Kapuzbaşı Şelalesi - Talas – Germir – Ağırnas – Göreme - Ürgüp

 

17  – 21 Mayıs / 4 Gün – 4 Gece

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
17.05.2024 8,299 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Aksam saat, 21:00 Üçkuyular , 21:15 Üçyol , 21:35 Karşıyaka Anıt , 22:00 Bornova E.Ü. Hastane önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molalar sonrası UŞAK-AFYON-KONYA yolu ile sabah saatlerinde NİĞDE’ de oluyoruz. Uygun bir yerde alacağımız kahvaltı sonrası İlk olarak sanatsal açıdan büyük önem taşıyan Alaaddin Camii , Hüdavend Hatun Türbesini , M.Ö. 8 yüzyılda yapıldığı düşünülmekte olan Niğde kalesi’ni ve kalenin burçlarından bir tanesinin üzerine yapılmış olan ve günümüzde Niğde’nin sembolü olan Saat Kulesi ‘ni geziyoruz. Ardından 1957 yılında açılan müze ve 6 salona sahip Niğde Müzesi’ne gidiyoruz. Müze; sikkeler, mumyalar, etnografik eserler, Hitit-Frig dönemine ait buluntular ve Roma-Bizans dönemi kalıntıları gibi birçok esere ev sahipliği yapmakta. Sorasına Çifte Han ve Tarihi Öküz Mehmet Paşa Külliyesini geziyoruz. Buradan Bor Bahçeli Kasabasındaki Tyana Antik Kenti ve ören yerini geziyoruz. Gezimiz sırasında Su Kemerlerini Antik Roma havuzunu görüyoruz. Ardından buradan ayrılarak Bizans sanatının Anadolu ‘daki en güzel ve en iyi korunmuş eserlerinden biri olan Gümüşler Ören Yeri ve Manastırını geziyoruz. Belirlenen saatte buradan ayrılarak akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geliyoruz. Yemek sonrası Niğde otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama 3* NAHİTA otelimizde.

2. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak el dokuma yün halıları ile Dünyaca tanınmış olan Kayseri ‘nin Yahyalı İlçesine doğru yola çıkıyoruz. Buradan Aladağ’ın zirvesinde bulunan Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Kapuzbaşı Şelalesine hareket ediyor ve 5 tanesi büyük , 2 tanesi küçük olmak üzere 7 şelaleyi görerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra KAYSERİ ‘ye doğru hareket ediyoruz. Kayseri merkezde Selçuklunun en güzel külliyelerinden biri olan Hunat Hatun Külliyesi, halen Selçuklu Eserleri Müzesi olarak hizmet vermekte olan Gevher Nesibe Şifahanesi, Kayseri Arkeoloji Müzesi, Döner Kümbet ve bir Ermeni Kilisesi olan Surp Kirkor Luksaroviç Kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Ardından akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geliyoruz. Yemek sonrası otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama 3* ALTINPARK otelimizde.

3. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Osmanlı 19. Yüzyılın gönençli kasabası Talas’a hareket ediyoruz. Burada Tol Kilise, Esma Hatun Türbesi, eski bir Rum kilisesi olan Yaman Dede Camii, Salih Ağa Çeşmesi, Endürlük Aya Triada Kilisesi gibi yapılar gezilecek yerler arasında. Daha sonra mübadele sonrası terkedilmiş iki Rum kasabası, Tavlusun ve Germir olacak. Dünyaca ünlü film yönetmeni Eliya Kazan ‘ın Doğduğu köy olan Germir ‘de ; Germir Kilisesini ve tarihi konakları geziyoruz. Ardından Mimar Sinan ‘ın Köyü olan Ağırnas ‘a hareket ediyoruz. Burada dahi mimarımızın doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Türkülere konu olmuş Gesi Bağlarında eski kiliseyi ve kuş evlerini gördükten sonra Anadolu ‘nun en eski ticaret merkezi olan Kültepe ‘ye geliyoruz. Burada Höyük ve kenti gezdikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geliyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama 3* ALTINPARK otelimizde.

4. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kayseri’ den ayrılarak yolumuz üzerindeki Kapadokya bölgesine geliyoruz. Kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ ‘ne gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi görerek rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonrasında İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan DEVELİ VADİ (Dervent Vadisi) ‘ni gezerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından Kesme taş evleri ile meşhur ÜRGÜP 'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız turun ardından İZMİR ‘e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molalar sonrası akşam saatlerinde İZMİR’ de oluyoruz. Bir başka YENİDEN TUR seyahatinde birlikte olmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Æ 1 GECE NİĞDE OTEL KONAKLAMASI

Æ 2 GECE KAYSERİ OTEL KONAKLAMASI

Æ OTELLERDEKİ 3 SABAH KAHVALTISI

Æ 3AKŞAM YEMEGİ

Æ LUX ARAÇ İLE ULAŞIM VE İKRAMLAR

Æ REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

Æ SİGORTA 

Æ MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Æ YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

Æ ÖĞLE YEMEKLERİ

Æ OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR