MISIR TURU


Fiyat Hesaplayın

MISIR TURU

 

İSKENDERİYE – KAHİRE – ASWAN – LUKSOR – HURGADA

 

PİRAMİTLER ve KRALLAR VADİSİ

 

4 GECE OTEL + 3 GECE GEMİ KONAKLAMA

 

9 GÜN – 7 GECE

 

24 Eylül – 02 Ekim ve 17 – 24 Kasım

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
24.09.2024 1,650 $ 0 $ 0 $ 0 $
17.11.2024 1,650 $ 0 $ 0 $ 0 $

Tur Programı

1. gün İSTANBUL( SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI )- KAHİRE

İstanbul Sabiha Gökçen Dış hatlar terminalinde saat 20.00 gibi buluşma ve check-in işlemlerinden sonra bavulları teslim ederek Pegasus saat 23:50 uçağı ile 2 saat 10 dakika sürecek olan uçuşumuz sonrası saat 02.00 de KAHİRE’YE varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra bizi bekleyen aracımızla otelimize varıyoruz. İskenderiye’de bulunan otelimizde ki odalarımıza yerleşiyoruz.

2. gün KAHİRE-KHAN EL- KHALİLY ÇARSAKKARA/COSER – GİZZA PİRAMİTLERİ – SFENKS TURU - MISIR ULUSAL MÜZESİ-ESŞIS

Otelimizde sabah alacağımız açık büfe kahvaltıdan (Fiyata dahil) sonra bugün Kahire’deki bu en önemli turumuzda önce SAKKARA TURU olacak. Coserin Veziri mimar ve ardından Mısırın ilk anıtsal taş yapısı olan Coserin basamaklı piramidini göreceğiz. Papirüs Enstitüsünde alışveriş sonrası Dünyanın yedi harikalarından ayakta kalan tek eser olan Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri ile Piramitleri korumak için yapılan Sfenksi göreceğiz. Piramitlerin olduğu vadide değişik yerlerde verilen molalarla farklı açılardan görüntüleme yapılması sağlanacaktır. Sonrasında Kahire Ulusal Müzesi görülecek. Dünyanın sayılı müzelerinden olan Kahire Müzesinde Eski, Orta ve yeni Krallık dönemi eserleri görülecektir. Tutankamon hazineleri göz kamaştırıcıdır. Zengin Mısır tarihinin firavunlar dönemi ağırlıklı eserlerinin önemlilerini göreceğiz. Öğlen yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Öğleden sonra turumuzun ilk bölümünde Mısırın Eski Kahire bölgesini göreceğiz. İkinci olarak Osmanlılardan kalma otantik çarşısı olan Khan el-Khalilyyi göreceğiz. Birbirine bağlı labirentlerden oluşan bu çarşı her türlü turistik eşyanın satıldığı dükkanlarıyla, otantik kahvehaneleriyle yüzyıllardır süregelen çok renkli pazarıyla ünlüdür. Sonrasında KAHİRE’DE bulunan otelimize (TRIUMPH HOTEL) KAHİRE (Müze Girişler ve Kahvaltı, Öğlen Yemeği Dahil)

3. gün Montaza Sarayı, Katakomblar, Kayıtbay Kalesi, Kordonboyu, Mursi Ebulabbas Camii, İskenderiye Kütüphanesi

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra Mısır’ın ünlü Greko-Romen Akdeniz kenti İskenderiye’de turumuza başlıyoruz. Büyük İskender’in adıyla anılan bu şehirde Mısır’da kurulan Ptolemaios hanedanının Hellenistik kültürü nün izleri vardır. Firavunlar dönemi kültürü ile Hellenistik kültürün bir arada yaşandığı bu kent doğuyla batının bir sentezi gibidir. İskenderiye’deki Katakomblar Firavunlar dönemi Mısır inancı ile Greko-Romen dönemi kültürünün bir sentezi olan yeraltı mezarlarıdır. Bir tesadüf sonucu keşfedilmiş olan bu eserlerde Mısır Anubis’i ile Roma Medusa’sını aynı lahitin üzerinde görmek mümkündür. Kalıntıları üzerinde şu an Kayıtbay kalesinin olduğu yerde İskenderiye Feneri antik dünyanın bir harikası olarak kabul edilmişti. Öğlen yemeğini deniz mahsulleri sunan bir restoranda alıyoruz. Tarihte ihtirasları ve Romalılarla ilişkileri çok konuşulan Kleopatra’nın hüküm sürdüğü bu kentin ünlü kütüphanesinin yerine yapılan modern kütüphane Orta doğunun en zengin kütüphanesidir. Mısır’ın ünlü sufilerinden Mursi Ebulabbas Camii ve tekkesi görülecek yerler arasında olacak. Akşam aracımızla Kahire’ye dönüyoruz, geceleme Kahire’de ki otelde. (TRIUMPH HOTEL)

4. gün ASWAN. FİLA TAPINAĞI, NÜBYE KÖYÜ GEZİSİ, FELLUKALARLA GEZİNTİ

Otelimizde geç kahvaltı yaptıktan sonrası (Veya uçuşumuzun sabah olması durumuna). Mısır’ın en büyük barajı ve Dünyanın sayılı barajları arasında kalan ASWAN Barajının sular altında kalması sonucunda yerinden taşınan FİLA ADASINA getirilen İSİS TAPINAĞINI görülecek. Yerinden taşınan 16 tapınaktan biri olan bu GREKO-ROMEN Tapınak ilk çağ Mısır inancının merkezinde olan İSİS- OSİRİS kültürünün ve Roma İmparatorlarının kendilerini bir firavun gibi benımsediklerini ortaya koyan bölümleri ile dikkati çeker. Ve sonrasında öğle yemeği için NİL’DE bulunan 5* De Lüx gemimizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Öğlen yemeği gemide. Öğleden sonra Aswan’ın yerli halkı olan değişik bir dil ve kültüre sahip olan NÜBYE KÖYÜNÜ geziyoruz. Tipik bir Afrika halkı olan Nübye’ liler antik Mısır geleneği olan timsahların kutsallığına ve eve bereket getirdiğine dair inancı sürdürmekte ve evlerinde yavru timsah beslemektedirler. Ardından antik dönemden beri aynı teknikle çalışan tek kürekli ve tek yelkenli Nil’in en eski ulaşım aracı olan FELLUKALAR ile Nil’de çok farklı ve orijinal bir gezinti yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. RADAMIS II vb (Akşam yemeği, ÖĞLE YEMEĞİ ve kahvaltı dahil) (Müze ve Tapınak Girişler Dahil, Tam Pansiyon)

5. gün NİL ‘de SEYAHAT / ABU SİMBEL - KOMOMBO TAPINAĞI

Bugün sabah erkenden dileyen misafirlerimiz ile ABU SİMBEL TAPINAĞI TURUNA gidiyoruz. Aswanda ki Nübye Çölü ve Aswan Barajı manzarası eşliğinde yapılan bir yolculuktan sonra Baraj Gölü içinde kalmasını önlemek için estetik cerrahlardan dahi bilgi alınarak yekpare kayaların kesilip büyük bir titizlikle tekrar bir araya getirilmesi sonucu oluşan ABU SİMBEL TAPINAĞINA ulaşıyoruz. Görünce çok etkileneceğiniz bu tapınağ fotoraf karelerine alıp rehberimizde tarihini dinledikten sonra öğle yemeğimiz için tekrar Aswanda bulunan gemimize varıyoruz. Bugünkü seyahatimizde göreceğimiz diğer bir yer KOMOMBO.. İlkçağ Mısır tanrılarından Haroris ve Sobek adına yapılan Grekoromen stildeki bu tapınak iki tanrıya adanmış, simetrik bir tapınaktır. İlkçağ Mısır inancı, Nilometre, Mısır sanatı, takvimi ve Mısır tıbbının taşlara kazınmış örneklerini göreceğiz. Gemiye dönüş Muhteşem manzaralar eşliğinde, Nil seyahatine devam ediyoruz. Luxor’a doğru seyahatine devam edecek. Gemimiz yolda Esna’da (Suveyş Kanalı benzeri) havuza girerek Nil nehrindeki seviye farkını aşarak yoluna devam edecek (Bu görsel şöleni kaçırmayın!). Akşam yemeğinden sonra gemide Galabaya Partisi. Geceleme gemide. (Girişler Dahil Tam Pansiyon Konaklama (Sabah + Öğle + Akşam Yemeği Dahil)

6. gün NİLde SEYAHAT - KARNAK ve LUXOR TAPINAKLARI

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası otobüsle yapacağımız bu günkü gezimizde dünyanın en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı ile başlayacak. Mısır’ın kutsal Teb kentinin en eski ve sürekli kutsal mekanı olan Karnak Tapınağı iç içe birçok tapınağı içermektedir. II.Ramses’in yaptırmış olduğu dev sütunlarla inşa edilen salon çok etkileyicidir. Dikilitaşları, Scarabe anıtı, dev heykelleri ve kutsal gölü ile hala ihtişamını korumaktadır. Ardından Karnakla çağdaş olan ve II.Ramses’in kendi adına dönüştürdüğü ünlü Luxor tapınağını göreceğiz Akşam Luxor çarşısında serbest zaman. Akşam yemeğinden sonra gemide folklorik gösteri, geceleme gemide (Girişler Dahil Tam Pansiyon)

7. gün LUXOR (KRALLAR VADİSİ) - HURGADA/KIZILDENİZ (Gemiden Ayrılış)

Gemide alacağımız erken kahvaltı sonrası bavullarımızla gemiden ayrılıp vadide III. Amenhotep tapınağı girişinde yapılmış olan dev heykelleri (Memnon anıtı) Ardından binlerce yıldır gizemini koruyan Firavunların yüzyıllarca gömüldüğü Krallar Vadisini, vadideki dağların içine oyulmuş Firavun mezarlarını göreceğiz. Luxor turumuzun bitiminde Mısır’ın tatil cenneti Hurgada’ya yolculuğumuz başlayacak. Gerekli molalarla birlikte öğleden sonra akşama doğru Hurgada’daki 5* MARIOT vb otele varıp yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. (Hurgada 5* Marriott Beach Resort vb)

8. gün HURGADA/KIZILDENİZ MERCANLAR CAMLI TEKNE TURU FİYATA DAHİL

Açık büfe kahvaltı otelde. Öğlene kadar otelin aktiviteleri ve harika plajından yararlanma imkânı. Öğlen odalarımızı boşaltıyoruz. .İsteyen misafirlerimiz CAMLI Tekne ile yapılacak olan KIZILDENİZ’DE Mercan Resifler turuna katılabilir. Diğer otelde kalan misafirlerimiz ise denize sıfır olan ve harika bir kumsalı olan otelimizde vakit geçirebilir. Bu tura katılanlar Mercan Resifleri için ve açık denizde bulunan platform kafeteryada yüzebilir, Kızıl deniz’deki rengarenk balıkları ve mercan resiflerini şnorkelle seyredebilirler. Önceden bilgi verilirse (TÜPLÜ DALIŞ EKSTRA) imkanı da vardır. Sonrasında akşam saatlerinde otele dönüş ve otelin mevcut plaj kabinlerinde üst-baş değişimi ve akşam Hurgada şehir turu için otelden ayrılış ve şehirde çarşıda son alışveriş yapma şansı sonrası merkezde kafelerde çay-kahve içme imkanı. Akşam belirlenen saatte çarşıda belli bir noktada buluşma ve saat 22:00 gibi havaalanına transfer.

9. gün HURGADA-İSTANBUL

Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus 02:50 uçağıyla İstanbula hareket, 05:35’te İstanbula varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler

EKSTRA TUR YOK!  TURA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* TÜM MÜZE GİRİŞLERİ DAHİL

* 4 GECE LÜKS OTELLERDE KONAKLAMA KEYFİ DAHİL

* 3 GECE 5* DE LÜX GEMİDE NİL’DE FULL PANSİYON GEMİ TURU DAHİL

*  İSKENDERİYE TURU (İskenderiye Kütüphanesi Girişi ve öğlen yemeği dahil) DAHİL

*** KAHİRE-ASWAN İÇ HAT UÇUŞU DAHİL

*** KIZILDENİZ’DE CAMLI TEKNE TURU DAHİL

* İstanbul-İskenderiye, Hurgada-İstanbul uçuşu (Pegasus) DAHİL

* SAKKAR ve GİZA PİRAMİTLERİ - SFENKS turu (girişler ve öğlen yemeği dahil) DAHİL

* 5*’lı Deluxe Nil Gemisinde 3 gece tam pansiyon (Sabah, öğlen ve akşam yemekleri) DAHİL

* Nil’de geleneksel yelkenli tekne ile (FELLUKA) turu ve sonrasında motorlu tekneler ile NÜBYE KÖYÜ ziyareti ve EĞLENCESİ DAHİL

* Gemi güzergahında programda belirtilen geziler, tapınaklar ve antik yerler turu DAHİL

* Luxor Hurgada arası lüks araçla karayolu seyahati DAHİL

* Kahire’de 4*++ TRIUMPH vb Otelde 2/3 gece oda - kahvaltı konaklama DAHİL

*  5lı Hurgada Marriott Beach Resort vb. Otelde konaklama ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

* Kahire Müzesi, Khan el-Khalily Çarşısı, Eski Kahire turu DAHİL

* Profesyonel Türkçe ve yerel rehberlik DAHİL

*Seyahat Sağlık sigortası  DAHİL

*Tüm transferler DAHİL

 

TURA DAHİL OLMAYANLAR;

* Kahire’deki istenirse akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler ve özel harcamalar

TEK EKSTRA AKTİVİTE KRALLAR VADİSİ ÜSTÜNDE BALON TURU 125 $
* Bahşişler (50 $ ZORUNLUDUR ) TUR ESNASINDA TOPLANACAKTIR. MİKTARIN DAĞILIMI İSTEYENLERE VERİLECEKTİR. BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR. TEŞEKKÜRLER

* Vize Bedeli 25 $ KAPI VİZESİ  (yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)

* Yurtdışı çıkış harcı

TUR BEDELİ:
* 1650 $  (İki Kişilik Odada Kişi başı)
* 6-12 yaş çocuk 1450 $ (Ebeveyni ile birlikte)
* 2-6 yaş 700 $
* 0-2 Yaş 80 $  

* Single oda Farkı 300  €

Whatsapp'tan Yazın

Merak ettiklerinizi whatsapp üzerinden bize danışın