MAVİ TREN İLE - Ankara / Eskişehir Turu


Fiyat Hesaplayın

MAVİ TREN

ANKARA – ESKİŞEHİR TURU

YATAKLI VAGON

10 – 13 ŞUBAT / 2 GÜN – 3 GECE

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
10.02.2023 2,800 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün 1.GÜN GECE

Aksam saat, 18:30 da İZMİR BASMANE TREN GARI ‘nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak saat 19:05 MAVİ TREN yataklı vagondaki yerlerimizi alıyoruz. Nostaljik Tren ile yapacağımız yolculuk ile sabah saat 09:00 da ANKARA GARI ‘nda oluyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak uygun bir yerde kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz.

2. gün

Kahvaltı sonrası ilk olarak Ankara Rasat Tepe ( Anıttepe )'de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı'nın, inkılapların önderi Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR' e geçiyoruz. Her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen Anıtkabir'i gezerken hem gururlanıp hem de hüzünleneceksiniz. Gözlerimiz bu denli dolmuşken hüzünlü bir şekilde Anıtkabir'e veda ediyoruz. Sonrasında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün na’şına 1938 ‘den 1953 ‘e kadar ev sahipliği yapan ETNOGRAFYA MÜZE ‘sini geziyoruz. Burada Türk Sanatının Selçuklu devrinden günümüze kadar çeşitli yörelerden derlenmiş malzemeler sergilenmektedir. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra buradan ayrılarak öğle yemeğimizi (ekstra) uygun bir yerde alıyoruz. Yemek sonrası Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtını görerek günümüzde KURTULUŞ SAVAŞI MÜZE ‘si olarak da kullanılan 1. Meclis binasına gidiyoruz.23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimiz' in ilan edildiği İstiklal Marşı'nın kabul edildiği, Ankara'nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün Cumhurbaşkanı seçildiği bu ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde CUMHURİYET MÜZE’ si olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası'na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyet'imizin geliştiği, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi (ekstra) uygun bir yerde aldıktan sonra Anadolu ‘da iz bırakmış bir çok medeniyetin izlerini görebileceğimiz , dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZE ‘sini ziyaret ediyoruz. Bu keyifli günün sonunda otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* ROYAL CARİNE Otelimizde.

3. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ankara ‘dan ayrılarak Polatlı – Sivrihisar yolu ile ESKİŞEHİR ‘e geliyoruz. İlk olarak Eskişehir’ in en büyük parklarından biri olan, SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI’ nı görmeye gidiyoruz. Burada buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro gibi rekreasyon alanları bulunmaktadır .Masal Şatosu , Korsan Gemisi ve Nuh’un Gemisi’ni görerek 25 Bin metrekarelik yapay gölün çevresinde harika fotoğraflar çektirebilirsiniz.. Ardından Hayvanat bahçesi ve Sualtı Dünyası'nda akvaryumda birbirinden farklı deniz canlılarını gördükten sonra buradan ayrılarak bu şirin kentin içinden akıp geçen PORSUK çayına gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi burada çibörek olarak alabiliriz.(ekstra) Dileyen misafirlerimiz, Venedik'i anımsatan bu çayda gondola binebilir. Rehberimizin belirlediği saatte buradan ayrılarak Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e kazandırdığı "BALMUMU MÜZESİ" ne geçiyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussauds” Müzesi'nin Türkiye'deki ilk örneği olan müzede, Atatürk'ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykeller, yerli ve yabancı devlet adamları, sanatçılar, medya mensupları ve sporcular yer almaktadır. Canlı hissi veren heykellerin büyüsüne kapılacaksınız... Müzede fotoğraf çekimi serbest olup belirli yerlerde profesyonel fotoğrafçıların çektiği ve gelirinin engelli bireyler ve kız çocuklarının eğitimine bağışta bulunarak satın alabiliyorsunuz. Ardından Eskişehir'in ilk yerleşim yerini olan Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerin bulunduğu Dünya Kültür Mirası olan ODUNPAZARI 'nı gezmeye başlıyoruz. Burada misafirlerimiz restore edilmiş evlerin içindeki atölyeleri ziyaret edebilir dünyada en çok Eskişehir’de çıkarılan ve Eskişehir'in simgelerinden biri olan “LÜLETAŞI” madeninden yapılan süs eşyalarını bulabilirler. Farklı tasarımlı cam aksesuarları görebilirler. Sonrasında Akşam yemeğimizi ESKİŞEHİR ‘in ünlü BALABAN KÖFTESİ (ekstra) olarak alıyoruz. Yemek sonrası şehrin hareketli yaşantısı ile ünlü ADALAR BÖLGESİ, HALLER GENÇLİK MERKEZİ ve BARLAR SOKAĞI’ nda keyifli saatler geçiriyoruz. Saat 00:00 da ESKİŞEHİR GARI ‘na gelerek yataklı vagondaki odalarımıza yerleşiyoruz. Saat 00:20 hareket edecek MAVİ TREN ile sabah saat 10:30 da İZMİR GARI ‘nda olarak . Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – ANKARA / ESKİŞEHİR – İZMİR YATAKLI VAGON TREN BİLETLERİ

- 1 GECE ANKARA 4* ROYAL CARİNE OTEL KONAKLAMASI

- OTELDEKİ SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ
- LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- SİGORTA 

 

- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
- 1.GÜN KAHVALTI

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
- GONDOL TURU

- ESKİŞEHİR AKŞAM YEMEĞİ

- TREN DE ALINACAK TÜM YİYECEK VE İÇECEKLER