KURBAN BAYRAMI - Sinop / Amasya / Tokat / Çorum (27 Haziran Akşam Çıkış)


Fiyat Hesaplayın

Medeniyetler Beşiği Yeşilırmak ve Kızılırmak Havzaları

 

ÇANKIRI - KASTAMONU – SİNOP - AMASYA – TOKAT – ÇORUM

 

Taşköprü – Erfelek Şelalesi – Şahinkaya Kanyonu – Erbaa – Niksar     Alacahöyük – Hattuşa

 

27 HAZİRAN – 02 TEMMUZ / 5 GÜN – 5 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
27.06.2023 6,499 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

1.GÜN GECE : Akşam saat 19:00 da Üçkuyular , 19:20 Üçyol , 19:45 Karşıyaka , 20:10 da Bornova ‘da belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Uşak – Ankara güzergahından yolda vereceğimiz uygun molalar ve sabah kahvaltısı ile sabah saatlerinde Çankırı ‘da oluyoruz. 1.GÜN : Tuz mağaraları ile ünlü ÇANKIRI ilk durağımız. Kısa bir panoramik şehir turunda TARİHİ ÇANKIRI EVLERİ,ÇİVİTÇİOĞLU MEDRESESİ’ ni görüyoruz. Sonrasında ILGAZ DAĞLARI’ nı aşarak zengin doğa, çam, gürgen, palamut ağaçları arasında keyifli yolculuk yapıyoruz. KASTAMONU’ ya geliyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) Kastamonu’ya özel menülerle alıyoruz. Sonrasında, NASRULLAH CAMİİ,ŞERİFE BACI ANITI,ARKEOLOJİ MÜZESİ, gezilecek yerler. KASTAMONU KALESİ ve SAAT KULESİ’ ni panoramik olarak görüyoruz. Zengin tarihi dokuya sahip bu ilimizden ayrılıyoruz. Sarımsağı ile ünlü TAŞKÖPRÜ’ den geçerek, akşam saatlerinde SİNOP’ ta oluyoruz. Ülkemizin en kuzey uç noktası olan bu ilimizde, konaklıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası gece ışıkları altında bir şehir turu yapabiliriz.

2. gün

2.GÜN : Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bir Selçuklu eseri olan ALAADDİN CAMİİ, Beylikler döneminden PERVANE MEDRESESİ,SİNOP MÜZESİ,SİNOP KALESİ,HAPİSHANE,(şu anda tadilatta, açılırsa)göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında bu kentimizden ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde ülkemizin tek fiyordu olan HAMSİLOS FİYORDU’ na geliyoruz. Hayran kalacağımız manzaraları seyredip fotoğraflıyoruz. Ardından rotamızı başka doğa zenginliklerine çeviriyoruz. Ihlamur, meşe, gürgen ormanları içinde yolculuk yaparak ERFELEK TATLICA ŞELALELERİ’ ne geliyoruz. Basamaklar halinde 30’dan fazla şelalelerin oluşturduğu görsel şöleni hayranlıkla izleyip fotoğraflıyoruz. Anadolu’nun kadim coğrafyasında yolculuğumuzu sürdürerek, Boyabat üzerinden ŞAHİNKAYA KANYONU’ na geliyoruz. Kızılırmak’ın aşındırması ile oluşmuş bu kanyon, en dar ve en uzun geçittir. Kanyon üzerinde ALTINKAYA BARAJI yapılmış, bazı köyler sular altında kalmıştır. Ulusal park ilan edilen bu bölgede öğle yemeğimizi (ekstra) alıyor,45 dk. sürecek bir tekne turu yapıyoruz. Sonrasında Vezirköprü yolu ile Havza’ya geliyoruz.19 Mayıs 1919 ATATÜRK’ ün Samsun’a çıkmasından sonra ikinci durağı Havza’ dır. Burada bir hafta kalmış, Kurtuluş Savaşı’nın ilk mitingini burada yapmıştır. Milli Mücadelede önemli yeri olan bu ilçemizde ATATÜRK EVİ’ ni ziyaret ediyoruz. O günlerin anılarının korunduğu bu manevi ortamdan duygu yüklü ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde AMASYA’ dayız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. gün

3.GÜN : Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’yı yürüyerek, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. ARKEOLOJİ MÜZESİ,ŞEHZADELER MÜZESİ,11 BAYEZİT KÜLLİYESİ,ATATÜRK ANITI,BİMARHANE,YALIBOYU EVLERİ,HARŞENA DAĞI,KALESİ,FERHAT SU KANALLARI, burada göreceğimiz kültür miraslarımız. Bu şehrimize hayran kalarak buradan ayrılıyoruz. TAŞOVA - ERBAA yolu ile NİKSAR’ a geliyoruz. Bu toprakların ilk fatihleri DANIŞMENDLER BEYLİĞİ’ nin başkenti olan bu beldemizde, ilk Türk İslam Eserlerini göreceğiz.12,yy yapılmış YAĞIBASAN MEDRESESİ, 1145 yılında yapılmış ULU CAMİİ Anadolu’da ilk Türk İslam Eserleridir. Leylekli Köprü, Kale, görüldükten sonra buradan ayrılarak TOKAT ’a geliyoruz. MEVLEVİHANE,BEDESTEN,ULUCAMİ,TAŞHAN, LATİFOĞLU KONAĞI, gezip göreceğimiz kültür miraslarımızdır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. gün

4.GÜN : Kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Selçuklu dönemi MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI görüldükten sonra BALLICA MAĞARASI’ na geliyoruz. Balkabağı şeklinde oluşumları, sarkıt ve dikitleri ile ayrı bir özellik gösteren bu mağara gezimiz sonrası TURHAL - ZİLE yolu ile ALACAHÖYÜK’ e geliyoruz, Burada kazı çalışmaları ATATÜRK’ ün talimatları ile başlamıştır, Müzesini ve ören yerini geziyoruz. Ardından Anadolu’da ilk siyasi devleti kuran, Hititlerin başkenti, HATTUŞA –BOĞAZKALE’ ye geliyoruz .Önce Boğazkale Müzesini, sonra Hattuşa Antik kentini geziyoruz. KRAL KAPISI,YERKAPI,ASLANLI KAPI,BÜYÜK TAPINAK,YAZILIKAYA AÇIK HAVA TAPINAĞI, burada törene giden tanrıların kabartmaları, bizleri çok etkileyecek kutsal mekanlardır. Bu gezilerimizin ardından ÇORUM’ da otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. gün

5.GÜN : Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Çevredeki antik kentlerden getirilen zengin eserlerin sergilendiği ÇORUM MÜZESİ’ ni geziyoruz. Sonrasında İzmir ‘e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molalar ile akşam saatlerinde İZMİR ‘de olarak siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- LUX ARAÇLAR İLE ULAŞIM

- ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

- 1 GECE SİNOP OTEL , 1  GECE AMASYA OTEL , 1 GECE TOKAT  OTEL , 1 GECE ÇORUM OTEL  KONAKLAMASI

- OTELLERDEKİ SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEKLERİ

- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- PROGRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR

- TEKNE TURU