Konya - Karaman - Ermenek Turu ( Mavi Tren İle )


Fiyat Hesaplayın

MAVİ TREN İLE

KONYA – KARAMAN – ERMENEK

Sille - Çumra – Çatalhöyük – Taşkent – Seydişehir - Beyşehir

22 – 27 MAYIS / 5 GÜN - 5 GECE

2 GECE MAVİ TREN ( PULMAN VE YATAKLI )

1 GECE KARAMAN OTEL – 1 GECE ERMENEK OTEL – 1 GECE BEYŞEHİR OTEL

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
22.05.2024 7,999 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün 1.GÜN GECE 22 MAYIS

Akşam saat 19:30 da İzmir Basmane Tren Garında siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Saat 20:05 de hareket edecek KONYA MAVİ TREN ‘de yerlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 13 saat süren yolculuğumuzda TURGUTLU-SALİHLİ-ALAŞEHİR-UŞAK-AFYON-AKŞEHİR güzergahı ile sabah saat 09:00 da KONYA ‘da oluyoruz.

2. gün 23 MAYIS

Burada bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak uygun bir tesiste yapacağımız kahvaltı (ekstra) sonrası 5000 yıllık tarihi köyü SİLLE ‘ye hareket ediyoruz. Geçmişten günümüze gelen tarihi dokusu, Türk ve Rum mahalleleri, yöreye özgü mimarisi, Tarihi Camileri, Kiliseleri, Hamamları, Mum imalathaneleri ile ilgimizi çekecek bu şirin beldeyi keyifle geziyoruz. Otantik kafelerinde dinlenerek kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında ÇUMRA - ÇATALHÖYÜK’ e geliyoruz. ÇATALHÖYÜK NEOLİTİK KENTİ, ilk yerleşik hayata geçildiği, ilk tarımın başlandığı, İlk hayvanların evcilleştirildiği ,birbirine bitişik, düz damlı kerpiç evlerden oluşan köylerin kurulduğu çok önemli bir kültürel mirasımızdır.2012 yılında UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİ’ ne dahil edilmiştir. Tarihi MÖ.7500 yıllarına dayanan bu kültür mirasımızı, rehberimizin aydınlatıcı bilgileri eşliğinde geziyoruz. Belirlenen saatte buradan ayrılarak KARAMAN ‘a geliyoruz. İlk olarak Anadolu Türk ev mimarisinin güzel örneklerinden biri olan Karamanlı konağı Tarihi Tartan Konağı ve bir dönem cezaevi olarak kullanılan daha sonra freskleri tekrar gün yüzüne çıkarılarak bir müze haline getirilen Çeşmeli Kilise gezimiz için hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf molamızın ardından tarihi Karamanoğulları Beyliği’ne dayanan harika mimarisiyle İmaret Camii ve Karamanoğlu İbrahim Bey Kümbeti/Türbesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyor ve buradan Osmanlı Sultanı Murat Hüdavendigar'ın kızı, Karamanoğlu Alaaddin Bey'in karısı Nefise Sultan tarafından yaptırılan Hatuniye Medresesi’ni görmeye gidiyoruz. Hatuniye Medresesi bahçesinde bulundurduğu, arkeolojik kazılar neticesinde bulunmuş ve saklanan heykellerden sütunlara kadar uzanan kültür hazinesi ile bizleri karşılıyor. Daha sonra otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 3* NADİR BUSINESS otelimizde.

3. gün 24 MAYIS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz.Yolumuz üzerinde Alahan Manastırı ‘na geliyoruz. 400-442 yıllarında yapılmış olduğu tahmin edilen Alahan Manastırı , kiliseler , Manastır Binası , kayalara oyulmuş keşiş odacıkları ve mezarlarından oluşur. Muhteşem konumu ile bizleri büyüleyecek manastır gezimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz. İç bölgelerimizi Akdeniz ‘e bağlayan Sertavul Geçidini muhteşem manzaralar eşliğinde seyrediyoruz. Toros Dağları ve yaylalarının oluşturduğu doyumsuz güzellikte panoramayı seyrederek, zaman zaman fotoğraf ve seyir molaları vererek ERMENEK ‘e geliyoruz. ilk olarak Ermenek Barajı’nda eşsiz doğa ve manzaraya karşı tekne turumuz ile başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne turumuz sonrasında ilk durağımız olan Karamanoğulları döneminden kalma tarihi Rüstem Paşa Camii ve Sipas Camii’ne gidiyoruz. Bu gezilerimiz esnasında yaklaşık 600 yaşındaki Anıt Ağaç göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Karamanoğulları döneminde yapılan ilk büyük medrese olan Tol Medresesi’ne gidiyoruz. Medreseyi ziyaretimiz sırasında aynı yerde bulunan ve medreseyi yaptıran Emir Musa Bey Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Günün sonunda akşam yemeğimizi güzel bir restoranda yöresel menü olarak alıyoruz. Konaklama 4* SELÇUKLU otelimizde.

4. gün 25 MAYIS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Toros yaylalarından BAŞYAYLA,PERİBACALARI oluşumu ve şelaleleri ile bizleri çok etkileyecek. Göreceğimiz manzaraları asla unutamayacağız. Fotoğraf karelerinde ve anılarımızda saklayacağız. Öğle saatlerinde TAŞKENT ‘te oluyoruz. Öğle yemeği sonrası bu şirin beldemizden ayrılarak,yine doyumsuz manzaraları seyrederek yol alıyoruz. HADİM beldemizden sonra karşımıza YERKÖPRÜ ŞELALELERİ çıkıyor. Aynı zamanda tabiat parkı olan bu doğa harikasında yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Dünyanın üçüncü , Türkiye’nin en büyük mağarası olan Seydişehir Tınaztepe Mağarası’ na gidiyoruz. Toplam uzunluğu 22 km, gezilebilen bölümü 1580 metre olan Tınaztepe Mağarasını geziyoruz Ardından yolumuza devam ederek akşam saatlerinde BEYŞEHİR ‘e geliyoruz. Akşam yemeğimizi restoranda yöresel menü olarak alıyoruz. Konaklama ANAMAS KONUKEVİ otelimizde.

5. gün 26 MAYIS

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, zengin kültür miraslarımızı içinde barındıran şirin beldemizi gezmeye başlıyoruz.Önce 2023 yılında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesine giren Eşrefoğlu Cami ( Çivisiz Cami Veya Türkiye'nin En büyük Ahşap Müzesi ) ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Cami çevresindeki tarihi dokuyu,medrese, hamam ve evleri de gezip,gördükten sonra Göl kenarında geliyoruz.Burada bekleyen teknelerle gölde tekne turuna çıkıyoruz.Sazlıklar ve nilüfer tarlaları arasında,yaban ördekleri ve su kuşlarının cıvıltıları içinde keyifli zaman geçiriyoruz. Belirlenen saatte buradan hareket ederek KONYA ‘ya geliyoruz. Burada kalan zamanımıza göre Tropikal Kelebek Bahçesi , Hz. Mevlana ve panoramik olarak Alâeddin tepesi, İnce Minare, Karatay Medresesi görülebilir. Saat 18:30 da Konya Tren Garında oluyoruz. Saat 19:00 hareket edecek Mavi Tren’ deki yerlerimizi alarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

6. gün 27 MAYIS

Sabah saat 07:40 da İzmir ‘de oluyoruz. Başka bir YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – KONYA ve KONYA – İZMİR TREN BİLETLERİ

- 1 GECE KARAMAN  OTEL , 1 GECE ERMENEK  OTEL , 1 GECE BEYŞEHİR OTEL KONAKLAMASI

- OTELLERDEKİ 3 SABAH KAHVALTISI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ

- ERMENEK AKŞAM YEMEĞİ

- BEYŞEHİR AKŞAM YEMEĞİ

- ERMENEK TEKNE TURU

- BEYŞEHİR TEKNE TURU

- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- TREN ALINACAK TÜM YİYECEK VE İÇECEKLER

- KONYA SABAH KAHVALTISI

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR

 

GİDİŞ – DÖNÜŞ PULMAN KOLTUK 8000 TL

GİDİŞ – DÖNÜŞ YATAKLI VAGON 9000 TL

Whatsapp'tan Yazın

Merak ettikleriniz whatsapp üzerinden bize danışın