Kayseri / Malatya / Elazığ / Tunceli Turu


Fiyat Hesaplayın

KAYSERİ - MALATYA – ELAZIĞ – TUNCELİ

 

ANADOLUMUZ , ÖZÜMÜZ , KÜLTÜRÜMÜZ İŞTE BİZ BUYUZ DEDİĞİMİZ

 

GÜRÜN – DARENDE – KEMALİYE – DİVRİĞİ – SİVAS – YOZGAT-

MUNZUR VADİSİ

 

13 – 18 EYLÜL  /  6 GÜN – 5 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
13.09.2021 1,799 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün GECE YOLCULUĞU

Akşam üstü saat 17:00 Üçkuyular , 17:30 Üçyol , 18:00 Karşıyaka Anıt , 18:30 Bornova EÜ Hastane önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.UŞAK-AFYON-KONYA Yolu ile sabah erken saatlerde KAYSERİ de oluyoruz.(Gece yoculuğu yapmak istemeyen misafirlerimiz,Kayseri;ye sabah uçağı ile gelebilir.)

2. gün KAYSERİ , GÜRÜN , DARENDE , MALATYA

Uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra(ekstra) turumuza başlıyoruz.KAYSERİ KALESİ ve HONAT HATUN TÜRBESİ görüldükten sonra PINARBAŞI yolu ile GÜRÜN’ e geliyoruz. Elmaları ile ünlü bu şirin ilçemizde bulunan GÖKPINAR GÖLÜ ve GÜRPINAR ŞELALESİ bir doğa harikasıdır. Denizden 1500 mt. Yüksekte,15 metre derinliğindedir. Baktığınızda dibindeki çakıl taşlarını ve yüzen balıkları görebilirsiniz. Bu güzellikleri gezip, fotoğrafladıktan sonra buradan ayrılıyoruz. DARENDE’ ye geliyoruz. Anadolu Erenlerinden SOMUNCU BABA CAMİİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. TOHMA ÇAYI ve KANYONU’ nda kısa bir yürüyüş yapıp, güzellikleri fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) bu muhteşem ortamda alıyoruz. Yemek sonrası kısa bir yolculukla MALATYA’ ya geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* HANEM Otelimizde

3. gün MALATYA - ELAZIĞ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası MALATYA ‘da aracımızla panoramik şehir turu yapıyoruz. KERNEK ÇAYI,BATTAL GAZİ ,ULU CAMİİ , TARİHİ MALATYA EVLERİ , HÜKÜMET MEYDANI VE İSMET PAŞA HEYKELİ’ni görüyoruz.İSMET PAŞA HEYKELİ önünde grup resmimizi çekildikten sonra bölgenin antik dönemlerini yansıtan,ASLANTEPE HÖYÜĞÜ’ne geliyoruz.M.Ö5000 yıllarından,Bizans dönemine kadar kesintisız yerleşim yeri olan höyük, rehberimizin aydınlatıcı bilgileri eşliğinde ,iki metre kalınlıkta kerpic duvarları,duvar süslemeleri ve 5000 yıllık kerpiç sarayı ile bizleri çok etkileyecektir.Daha sonra şehir merkezine geliyoruz. Yöresel ürünlerin satıldığı ünlü ŞİRE PAZARI’nda serbest zaman veriyoruz.Başta kuru kayısı ve kayısıdan yapılan değişik yöresel ürünlerin satıldığı bu tarihi pazarda alışverişimizi yapıyor sonrasında acıktık.Malatya’nın damak çatlatan lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere şık bir restoranta gidiyoruz.Nefis yemek sonrası MALATYA`dan ayrılıyoruz. KARAKAYA BARAJI ‘nı görerek ELAZIĞ ’a geliyoruz. Burada Selçuklu eserlerinden tarihi süt kale olarak bilinen, HARPUT KALESİ,HARPUT TARİHİ EVLERİ,MERYEMANA KİLİSESİ, Anadolu Alperenlerinden BARAK GAZİ HEYKELİ ni görüyor,ve parkından Elazığ manzarasını seyrediyoruz. Anadolu erenlerinden ARAP BABA türbesini, ziyaret ettikten sonra,Elazığ şehir merkezine geliyoruz.Çarşıda vereceğimiz serbest zaman sonrası Elazığ’da 4*AKGÜN OTEL’e yerleşiyoruz.

4. gün MUNZUR VADİSİ,MUNZUR GÖZELERİ, APÇAĞA, KEMALİYE

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasıElazığ’dan ayrılıyoruz. Pertek üzerinden Tunceli'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun bir kısmı Keban Barajı gölünden tekne ile olacaktır. bu esnada baraj gölünün ortasında kalan PERTEK KALESİ’ni de fotoğraflama fırsatımız olacak. Munzur Nehri ve Pertek çayının buluştuğu noktada yer alan Tunceli'ye varışımızla birlikte ilk durağımız CEM EVİ ziyareti olacak.Tunceli ‘yi panoramik olarak gördükten sonra Anadolu’nun en büyük milli parkı olan MUNZUR VADİSİ’ne doğru yola çıkıyoruz.Zengin florası,faunası ve endemik bitki çeşitliliği ile koruma altındadır. Munzur Vadisi boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde Ovacık'a doğru yol alıyoruz.Zor bir coğrafyada kurulmuş olan bu şirin beldemiz,başarılı yöneticileri ile ülkemizde dikkat çekti.Samimi ve candan belde halkı ile bir kahvede oturup çay ve kahvelerimizi içtikten sonra.Munzur’un gözelerine gidiyoruz. Mercan dağlarının eteklerinden fışkıran öbek öbek suların birleşmesiyle oluşan Munzur’un KIRK GÖZELER denilen kaynaklarını gezip göreceğiz.İlahi bir duygu ile gözlemleyip,fotoğraflıyacağız.Suyun ve doğanın tadını çıkaracağız.Yörenin Alevi kültürünün önemli ziyaret noktalarından olan MUNZUR BABA ve ANA FATMA ziyaretgahlarını ziyaret edeceğiz. Burada geçireceğimiz keyifli saatler sonrası bu cennet ortamdan istemeyerek ayrılarak Ovacık’a dönüyoruzÖğle yemeğimizi yine yöresel lezzetlerle alıyoruzYemek sonrası. HOZAT üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sert coğrafya içinde heybetli dağları,Fırat nehri ve Keban Barajının oluşturduğu muhteşem manzaraları izleyerek Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinde adı geçen ve doğduğu köy olan sit ilan edilmiş APCAĞA KÖYÜ’ ne geliyoruz. Muhteşem manzaralar ve tarihi konakları gezerken,candan ve samimi yöre halkı ile sohbet edebiliriz.. Kültür Bakanlığına bağlı bölgenin ilk ve tek müzesini de gezdikten sonra bu şirin beldeden ayrılıyoruz. akşam saatleri KEMALİYE (EĞİN) ‘e geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 3* BOZKURT otelimizde.

5. gün KARANLIK KANYON ,TARİHİ TAŞYOL , DİVRİĞİ

Sabah Kahvaltı sonrası' turumuza başlıyoruz.. Önceleri adı EĞİN olan bu ilçemiz ATA’ mıza atfen adını KEMALİYE olarak değiştirmiştir. Kemaliye kent merkezinde, LÖKHANE,TARİHİ TAŞDİBİ CAMİİ, MANİ YOLU, MEDRESE, DEĞİRMEN ve kiliseden müzeye dönüştürülen KENT TARİHİ MÜZESİ geziyoruz. Ardından Yapımı 132 yıl süren,UNESCO KÜLTÜREL MİRAS LİSTESİ’ne aday olan, TAŞ TOL’undan Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğizKırkgöz mesire yerinden Kemaliye Vadisini seyredeceğiz..Ardından KARANLIK KANYON`da muhteşem bir tekne turu(ekstra) bizi bekliyor Seyri doyumsuz coğrafyada harika yol manzaraları eşliğinde Fırat vadisinde kıvrıla kıvrıla devam ederek yapacağımız tekne yolculuğumuzda bol fotoğraf çekeceğiz.Bu gezilerimizin ardından sonraki durağımız DİVRİĞİ. Selçuklu mimarisinin dış cephe süslemesi ve taş işçiliği konusunda ulaştığı en üst noktayı göreceğimiz Divriği Ulu Camii’ne geliyoruz.. Gün ışığına bağlı gölge oyunlarının hâkim olduğu ve her bir bezemesinin taşıdığı anlama göre birçok farklı inancı süslemelerinde barındıran Divriği Ulu Camii’ni gezeceğiz. UNESKO kültür mirası ile korumaya alınan, ulu camiinin TAÇKAPISI bize adeta cenneti hatırlatacaktır. Osmanlıda defter tutan memurların konakları ve buradaki yaşanmışlıklar bizleri çok etkileyecektir .Sonrasında DİVRİĞİ şehir merkezinde yapacağımız gezide, tarihi çarşısını, konaklarını görebilir yöre halkı ile sohbet edebiliriz. Ardından termalleri ve, Anadolu orijinli, soylu bir köpek cinsi olan KANGAL`ın yetiştirildiği KANGAL ilçemizden geçiyoruz. Tabii ki şehrin simgesi Kangal Köpekleri ile resim çekilmeden olmaz.Ardından akşam saatlerinde SİVAS’tayız. Akşam yemeği ve konaklama SİVAS’ın tarihi dokusunu yansıtan önemli mekanlardan TARİHİ BEHRAMPAŞA otelimizde

6. gün SİVAS ,YOZGAT , KIRIKKALE , ANKARA , İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği Cumhuriyet kenti Sivas’ı geziyoruz. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii ise ilk gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese Şifahiye Medresesi gezilerimizi takiben ilk Türkiye büyük Millet Meclisi olarak kabul edilen Kongrenin yapıldığı, Cumhuriyetimiz temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Ardından yakın tarihimizin en acı olayının yaşandığı MADIMAK OTELİ`ni görüyor ardından SİVAS`tan ayrılarak YOZGAT`a doğru yola çıkıyoruz. YOZGAT`ta panaromik şehir turu yapıp,yöresel lezzetlereden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında ANKARA üzerinden uygun molalar vererek dönüş yoluna geçiyoruz. Gece geç saatlerde İZMİR`e ulaşıyoruz. Bir başka YENİDEN TUR gezilerinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 4 GECE 3*/4* OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA

- LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

- KARANLIK KANYON TEKNE TURU ( 30 TL )