Kayseri / Malatya / Elazığ / Tunceli


Fiyat Hesaplayın

KAYSERİ - MALATYA – ELAZIĞ – TUNCELİ

 

ANADOLUMUZ , ÖZÜMÜZ , KÜLTÜRÜMÜZ İŞTE BİZ BUYUZ DEDİĞİMİZ

 

GÜRÜN – DARENDE – KEMALİYE – DİVRİĞİ – KAPADOKYA

05 – 10 HAZİRAN  /  6 GÜN – 5 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
05.06.2020 1,499 ₺ 749 ₺ 1,999 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam üstü saat 17:00 Üçkuyular , 17:30 Üçyol , 18:00 Karşıyaka Anıt , 18:30 Bornova EÜ Hastane önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.UŞAK-AFYON-KONYA Yolu ile sabah erkan saatlerde KAYSERİ de oluyoruz.

2. gün KAYSERİ , GÜRÜN , DARENDE , MALATYA

Uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz.KAYSERİ KALESİ ve HONAT HATUN TÜRBESİ görüldükten sonra PINARBAŞI yolu ile GÜRÜN’ e geliyoruz. Elmaları ile ünlü bu şirin ilçemizde bulunan GÖKPINAR GÖLÜ ve GÜRPINAR ŞELALESİ bir doğa harikasıdır. Denizden 1500 mt. Yüksekte,15 metre derinliğindedir. Baktığınızda dibindeki çakıl taşlarını ve yüzen balıkları görebilirsiniz. Bu güzellikleri gezip, fotoğrafladıktan sonra buradan ayrılıyoruz. DARENDE’ ye geliyoruz. Anadolu Erenlerinden SOMUNCU BABA CAMİİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. TOHMA ÇAYI ve KANYONU’ nda kısa bir yürüyüş yapıp, güzellikleri fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) bu muhteşem ortamda alıyoruz. Yemek sonrası kısa bir yolculukla MALATYA’ ya geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* PIRLANTA Otelimizde.

3. gün ELAZIĞ , PERTEK , TUNCELİ , OVACIK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası MALATYA ‘da aracımızla panoramik şehir turu yapıyoruz. KERNEK ÇAYI,BATTAL GAZİ,ESKİ MALATYA ,ULU CAMİİ.HÜKÜMET MEYDANI VE İSMET PAŞA HEYKELİ’ni görüyoruz.İSMET PAŞA HEYKELİ önünde grup resmimizi çekildikten sonra bölgenin antik dönemlerini yansıtan,ASLANTEPE HÖYÜĞÜ’ne geliyoruz.M.Ö5000 yıllarından,Bizans dönemine kadar kesintisız yerleşim yeri olan höyük, rehberimizin aydınlatıcı bilgileri eşliğinde ,iki metre kalınlıkta kerpic duvarları,duvar süslemeleri ve 5000 yıllık kerpiç sarayı ile bizleri çok etkileyecektir.Daha sonra şehir merkezine geliyoruz. Yöresel ürünlerin satıldığı ünlü ŞİRE PAZARI’nda serbest zaman veriyoruz.Başta kuru kayısı ve kayısıdan yapılan değişik yöresel ürünlerin satıldığı bu tarihi pazarda alışverişimizi yapıyoruz.Zengin mutfağa sahip MALATYA’da yöresel lezzetlerin tadına bakmadan olamaz.Güzel bir restorantta öğle yemeğimizi aldıktan sonra buradan ayrılıyoruz. KARAKAYA BARAJI ‘nı görerek ELAZIĞ ’a geliyoruz. Burada Selçuklu eserlerinden tarihi süt kale olarak bilinen, HARPUT KALESİ,BARAK GAZİ HEYKELİ ni gezip ARAP BABA türbesini, ziyaret ettikten sonra ayrılıyoruz. Pertek üzerinden Tunceli'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun bir kısmı Keban Barajı gölünden tekne ile olacaktır. bu esnada baraj gölünün ortasında kalan Pertek Kalesini de fotoğraflama fırsatımız olacak. Munzur Nehri ve Pertek çayının buluştuğu noktada yer alan Tunceli'ye varışımızla birlikte ilk durağımız Cem evi ziyareti olacak. Tunceli merkezinde papacağimiz gezi sonrasi otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* DEMİR ROYAL otelimizde.

4. gün MUNZUR VADİSİ , GÖZELER , KEMALİYE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz . Munzur Vadisi boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde Ovacık'a doğru yol alıyoruz.Zor bir coğrafyada kurulmuş olan bu şirin beldemiz,başarılı yöneticileri ile ülkemizde dikkat çekti.Samimi ve candan belde halkı ile bir kahvede oturup çay ve kahvelerimizi içtikten sonra.Munzur’un gözelerine gidiyoruz. Mercan dağlarının eteklerinden fışkıran öbek öbek suların birleşmesiyle oluşan Munzur’un KIRK GÖZELER denilen kaynaklarını gezip göreceğiz. Burada geçireceğimiz keyifli saatler sonrası bu cennet ortamdan istemiyerek ayrılarak Ovacık’a dönüyoruz.Yörenin vazgeçilmez lezzetleri ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra HOZAT, üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sert coğrafya içinde heybetli dağları,Fırat nehri ve Keban Barajının oluşturduğu muhteşem manzaraları izleye akşam saatleri KEMALİYE (EĞİN) ‘e geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 3* BOZKURT otelimizde.

5. gün KARANLIK KANYON ,TARİHİ TAŞYOL , APÇAĞA , DİVRİĞİ

Sabah Kahvaltı sonrası' turumuza başlıyoruz.. Önceleri adı EĞİN olan bu ilçemiz ATA’ mıza atfen adını KEMALİYE olarak değiştirmiştir. Kemaliye kent merkezinde, LÖKHANE,TARİHİ TAŞDİBİ CAMİİ, MANİ YOLU, MEDRESE, DEĞİRMEN ve kiliseden müzeye dönüştürülen KENT TARİHİ MÜZESİ geziyoruz. Ardından Yapımı 130 yıl süren taş yolundan Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Seyri doyumsuz coğrafyada harika yol manzaraları eşliğinde Fırat kıyısından kıvrıla kıvrıla devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Kemaliye Vadisi’ni seyredildiği en güzel nokta olan Kırk göz mesire yeri. Burada fotoğraflarımızı çekip, Tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmiş , Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şirinde adı geçen ve doğduğu köy olan sit ilan edilmiş APCAĞA KÖYÜ’ ne geliyoruz. Muhteşem manzaralı ve tarihi konaklardan oluşan bu iki mekandaki gezimizin ardından, yolumuz üzeri Kültür Bakanlığına bağlı bölgenin ilk ve tek, müzesini geziyoruz. Daha sonraki durağımız DİVRİĞİ. Selçuklu mimarisinin dış cephe süslemesi ve taş işçiliği konusunda ulaştığı en üst noktayı göreceğimiz Divriği Ulu Camii’ne geliyoruz.. Gün ışığına bağlı gölge oyunlarının hâkim olduğu ve her bir bezemesinin taşıdığı anlama göre birçok farklı inancı süslemelerinde barındıran Divriği Ulu Camii’ni gezeceğiz. UNESKO kültür mirası ile korumaya alınan, ulu camiinin TAÇKAPISI bize adeta cenneti hatırlatacaktır. Osmanlıda defter tutan memurların konakları ve buradaki yaşanmışlıklar bizleri çok etkileyecektir .Sonrasında DİVRİĞİ şehir merkezinde yapacağımız gezide, tarihi çarşısını, konaklarını görebilir yöre halkı ile sohbet edebiliriz. Akşam yemeğimizi yöresel yemeklerden oluşan menü ile MÜHÜRDARZADE KONAGIN ‘da alıyoruz. Konaklama 3* MENGÜCEK otelimizde

6. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak yola çıkıyoruz PERİ BACALARI DİYARI, KAPADOKYA bölgesine geliyoruz. Panoramik olarak GÖREME ,PAŞABAGLARI,GÜVERCİNLİK VADİSİ ni görüyoruz.Burada öğle yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra bölgeden ayrılıyoruz. Afyon -Uşak yolu ile akşam saatlerinde İZMİR ‘de oluyoruz.Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 4 GECE 3*/4* OTELLERDE KONAKLAMA

- OTELLERDEKİ AKŞAM YEMEKLERİ VE KAHVALTILAR

- LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI