Kayseri - Sivas - Elazığ - Tunceli - Malatya Turu


Fiyat Hesaplayın

KAYSERİ – SİVAS - ELAZIĞ – TUNCELİ - MALATYA

 

ANADOLUMUZ , ÖZÜMÜZ , KÜLTÜRÜMÜZ İŞTE BİZ BUYUZ DEDİĞİMİZ

 

GÜRÜN – KEMALİYE – DİVRİĞİ – KARANLIK KANYON  ARAPGİR - MUNZUR VADİSİ

 

  26 - 31 MAYIS / 5 GÜN – 5 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
26.05.2024 11,999 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

26 MAYIS GECE YOLCULUĞU : Akşam üstü saat 17:00 Üçkuyular , 17:30 Üçyol , 18:00 Karşıyaka Anıt , 18:30 Bornova EÜ Hastane önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.UŞAK-AFYON-KONYA Yolu ile sabah erken saatlerde KAYSERİ de oluyoruz 27 MAYIS : KAYSERİ - GÜRÜN – SİVAS : Uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. KAYSERİ KALESİ ve HONAT HATUN TÜRBESİ görüldükten sonra PINARBAŞI yolu ile GÜRÜN’ e geliyoruz. Elmaları ile ünlü bu şirin ilçemizde bulunan GÖKPINAR GÖLÜ ve GÜRPINAR ŞELALESİ bir doğa harikasıdır. Denizden 1500 mt. Yüksekte,15 metre derinliğindedir. Baktığınızda dibindeki çakıl taşlarını ve yüzen balıkları görebilirsiniz. Bu güzellikleri gezip, fotoğrafladıktan sonra Öğle yemeğimizi (ekstra) Gürün’de alıyoruz. Yemek sonrası güzergahımız SİVAS olacak. Kısa bir yolculuk sonrası Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği , Cumhuriyet kenti Sivas’ı geziyoruz. Selçuklu eserlerinin yoğun olduğu bu ilimizde, Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii, ilk gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi , Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, gezilerimizi takiben ilk Türkiye büyük Millet Meclisi olarak kabul edilen SİVAS KONGRESİ’ nin yapıldığı, Cumhuriyetimiz temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Ardından yakın tarihimizin en acı olayının yaşandığı MADIMAK OTELİ` ni görüyoruz. Günün sonunda TARİHİ BEHRAMPAŞA otelimizdeyiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SİVAS `tan ayrılarak, Termalleri ,şifa veren Balıklı Kaplıcası ve Anadolu orijinli, soylu bir köpek cinsi olan KANGAL` ın yetiştirildiği KANGAL ilçemize geliyoruz. Tabii ki şehrin simgesi Kangal Köpekleri heykeli önünde resim çekilmeden olmaz. Ardından DİVRİĞİ ‘deyiz. ..Selçuklu mimarisinin dış cephe süslemesi ve taş işçiliği konusunda ulaştığı en üst noktayı göreceğimiz Divriği Ulu Camii’ne geliyoruz.. Gün ışığına bağlı gölge oyunlarının hâkim olduğu ve her bir bezemesinin taşıdığı anlama göre birçok farklı inancı süslemelerinde barındıran Divriği Ulu Camii’ni gezeceğiz. UNESKO kültür mirası ile korumaya alınan, ulu camiinin TAÇKAPISI bize adeta cenneti hatırlatacaktır. Divriği’de Osmanlıda defter tutan memurların konakları, buradaki yaşanmışlıklar bizleri çok etkileyecektir. Cumhuriyetimiz kurulduğunda başta demiryollarımızın geliştirilmesi ve uçak sanayinde olmak üzere pek çok alanda büyük hizmetleri olan NURİ DEMİRAĞ’ ı saygı ile anıyoruz. ..Bundan sonraki durağımız KEMALİYE…. Önceleri adı EĞİN olan bu ilçemiz ATA’ mıza duydukları sevgi ve saygıdan dolayı adını KEMALİYE olarak değiştirmiştir. Kemaliye kent merkezinde, LÖKHANE, TARİHİ TAŞDİBİ CAMİİ, MANİ YOLU, MEDRESE, DEĞİRMEN gezimiz ardından akşam saatlerinde otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama 3* BOZKURT otelimizde…

3. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yapımı 132 yıl süren, UNESCO KÜLTÜREL MİRAS LİSTESİ’ ne aday olan, TAŞ YOL’ da yapacağımız jip safari ile(ekstra) Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Ziplline heyecanı yaşayacağız. Kırkgöz mesire yerinden Kemaliye Vadisini seyredeceğiz.. Ardından KARANLIK KANYON` da muhteşem bir tekne turu(ekstra) bizi bekliyor Seyri doyumsuz coğrafyada harika yol manzaraları eşliğinde Fırat’ın kolu Karasu Vadisinde kıvrıla kıvrıla devam ederek yapacağımız tekne yolculuğumuzda bol fotoğraf çekeceğiz. Bu gezilerimiz sonrası bu şirin beldemizden ayrılıyoruz. Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinde adı geçen ve doğduğu köy olan sit ilan edilmiş APCAĞA KÖYÜ’ ne geliyoruz. Muhteşem manzaralar ve tarihi konakları gezerken, candan ve samimi yöre halkı ile sohbet edebiliriz.. Kültür Bakanlığına bağlı bölgenin ilk ve tek müzesini de gezdikten sonra bu şirin beldeden ayrılıyoruz. Değerli insan Vali Recep Yazıcıoğlu’nun bölgeye çok büyük bir hizmeti olan ,bölgenin kaderini değiştiren, romanlara ve filmlere konu olmuş VALİ RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ’ nü görüyor, fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sert coğrafya içinde heybetli dağları, Fırat Nehri ve Keban Barajının oluşturduğu muhteşem coğrafyayı izleyerek ARAPGİR’ e geliyoruz. Öğle yemeğimizi burada alıyoruz.(ekstra)Osmanlı döneminde tarihi ipek yolunun geçtiği önemli bir ticaret merkezi iken günümüzde sessizliğe ve yalnızlığa bürünmüş bu kadim beldemizde, Millet Han’ı ve Mirliva Ahmet Paşa Camii gezildikten sonra vereceğimiz serbest zamanda, beldenin otantik dokusunu, evlerini, taş sokaklarını gezebilir, parklarında dinlenebiliriz. Buradan ayrıldıktan sonra yolumuz üzerinde, ilk büyük barajımız KEBAN BARAJI’ nı görerek fotoğraflıyoruz. Daha sonra akşam saatlerinde ELAZIĞ’ dayız. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* AKGÜN OTEL’ de.

4. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Pertek üzerinden Tunceli'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun bir kısmı Keban Barajı gölünden tekne ile olacaktır, baraj gölünün ortasında kalan PERTEK KALESİ’ ni de fotoğraflama fırsatımız olacak. Munzur Nehri ve Pertek çayının buluştuğu noktada yer alan Tunceli'ye varışımızla birlikte ilk durağımız CEM EVİ ziyareti olacak. Tunceli ‘yi panoramik olarak gördükten sonra Merkezde vereceğimiz serbest zamanda çarşı Pazar alışverişi yapabiliriz. Sonrasında Anadolu’nun en büyük milli parkı olan MUNZUR VADİSİ’ ne doğru yola çıkıyoruz. ,Yörenin Alevi kültürünün önemli ziyaret noktalarından olan MUNZUR BABA ve ANA FATMA ziyaretgahlarını ziyaret edeceğiz. Vadi, Zengin florası, faunası ve endemik bitki çeşitliliği ile koruma altındadır. Munzur Vadisi boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde Ovacık'a doğru yol alıyoruz. Zor bir coğrafyada kurulmuş olan bu şirin beldemiz, başarılı yöneticileri ile ülkemizde dikkat çekti. Samimi ve candan belde halkı ile bir kahvede oturup çay ve kahvelerimizi içtikten sonra. Munzur’un gözelerine gidiyoruz. Mercan dağlarının eteklerinden fışkıran öbek öbek suların birleşmesiyle oluşan Munzur’un KIRK GÖZELER denilen kaynaklarını gezip göreceğiz. İlahi bir duygu ile gözlemleyip, fotoğraflayacağız. Suyun ve doğanın tadını ayrılarak Ovacık’a dönüyoruz Öğle yemeğimizi (ekstra) yine yöresel lezzetlerle alıyoruz. Yemek sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yine feribot ile PERTEK KALESİ’ ni görerek Fırat Nehrini geçiyoruz. Elazığ’ın ilk yerleşim yeri olan HARPUT KALESİ’ ne çıkıyoruz. Selçuklu eserlerinden tarihi süt kale olarak bilinen, HARPUT KALESİ,HARPUT TARİHİ EVLERİ,MERYEMANA KİLİSESİ, Anadolu Alperenlerinden BARAK GAZİ HEYKELİ ni görüyor ve cam terastan Elazığ manzarasını seyrediyoruz. Anadolu erenlerinden ARAP BABA türbesini, ziyaret ettikten sonra Akşam saatlerinde ELAZIĞ’ daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* AKGÜN OTEL ‘de.

5. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yine Fırat Nehri, Karakaya Barajı ve adı türkülere konu olmuş KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’ nü görerek MALATYA’ ya geliyoruz. Büyük deprem felaketini en ağır yaşayan illerimizden biri olan Malatya’da imkanlar ölçüsünde panoramik bir gezi yapıyoruz. TARİHİ MALATYA EVLERİ , HÜKÜMET MEYDANI VE İSMET PAŞA HEYKELİ’ ni görüyoruz. İSMET PAŞA HEYKELİ önünde grup resmimizi çekildikten sonra, öğle yemeğimizi uygun bir yerde (ekstra) alıyoruz. Yemek sonrası bölgenin antik dönemlerini yansıtan, ASLANTEPE HÖYÜĞÜ’ ne geliyoruz. Dünya Tarihinde ilk Laik Devlet Yönetim sistemi kurulmuş olması özelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren,M.Ö.5000 yıllarından, Bizans dönemine kadar kesintisiz yerleşim yeri olan höyük, rehberimizin aydınlatıcı bilgileri eşliğinde geziyoruz. İki metre kalınlıkta kerpiç duvarları, duvar süslemeleri ve 5000 yıllık kerpiç saray kalıntıları çok ilgimizi çekecektir. Bu gezimizin ardından İzmir’ e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolumuz üzerinde DARENDE’ ye geliyoruz. Anadolu Erenlerinden SOMUNCU BABA CAMİİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. TOHMA ÇAYI ve KANYONU’ nda kısa bir yürüyüş yapıp, güzellikleri fotoğraflıyoruz. Daha sonra yolumuza devam ederek uygun molalarla Kayseri, Nevşehir, Konya, Afyon yolu ile sabah saatlerinde İzmir’de oluyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 4 GECE OTELLERDE KONAKLAMA

- OTELLERDEKİ 4 SABAH KAHVALTISI ve 4 AKŞAM YEMEKLERİ

- LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

- KARANLIK KANYON TEKNE TURU