Karadeniz Turlarımız


Fiyat Hesaplayın

ARTVİN’Lİ BATUM’LU KARADENİZ

ÇARŞAMBA (1) – KAYABAŞI (1) – ARTVİN (1) -ÇAYELİ (1)- SAMSUN (1) -SAFRANBOLU (1)

6 GECE OTEL KONAKLAMA FARKI İLE

İZMİR’DE ARTVİN KONAKLAMALI TEK PROGRAM !

KAYABAŞI YAYLAKENT KONAKLAMA FARKI İLE !

BATUM TURU VE TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!

LUSTRA KARESTER YAYLA TURU FARKI İLE!

SÜMELA MANASTIRI FARKI İLE!

AMASRA FARKI İLE!

1.TUR: 18 - 25 Temmuz 2.TUR: 30 Temmuz-06 Ağustos 3.TUR: 07-14 Ağustos 4.TUR: 04-11 Eylül 5.TUR: 25 Eylül-02 Ekim

7 Gece 7 Gün

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
07.08.2020 2,299 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
04.09.2020 2,299 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
25.09.2020 2,299 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

ÖNEMLİ TUR NOTLARI

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden YENİDEN TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

*Sümela Manastırı,Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle 18.05.2019 tarihine kadar ziyarete kapalıdır. Tur tarihinizde çalışmalar tamamlanmamış olursa ziyaret yapılamayacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda YENİDENTUR’ un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, YENİDENTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan YENİDENTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda YENİDENTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı YENİDENTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda YENİDENTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz.

 

Tur Programı

1. gün AMASYA-AMASYA MUMYALAR MÜZESİ- II. BEYAZIT KÜLLİYESİ- ŞEHZADELER PARKI-KAYA MEZARLARI-YEŞİLIRMAK-AMASYA (YALIBOYU) EVLERİ-AMASYA KALESİ- HAZERANLAR KONAĞI- YÖRESEL LEZZETLER-SAMSUN-ATATÜRK HEYKELİ-BANDIRMA VAPURU.

Akşam saat 16:00 Mavişehir Mavibahçe önü, 16:10 Bostanlı İskele önü, 16:30 Girne Yunuslar Mavikule, 16:35 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 16:40 Girne MC Donald’s karşısı, 17:00 Alsancak Lozan, 17:20 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi Önü, 17:30 Susuz dede durak, 17:40 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 18:00 Bornova E.Ü.H. önünden hareket ediyoruz. Sungurlu’da vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Şehzadeler Diyarı Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Osmanlı dönemi devlet idaresinin staj yeri olarak kullanılan bu şehir, bir vadi içerisinde süslenmiş bir anıt misali Yeşilırmak ile hembeden olmuştur. Bu tarihi bölgenin tüm izlerini bir koleksiyon şeklinde barındıran Amasya Müzesi şehirdeki ilk durak noktamız oluyor. Arkeoloji, Etnografya ve Mumyalar Müzeleri’ni tek çatı altında barındıran müzemizi deneyimli rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimize devam ederken Amasya’ya en çok eser bırakmış olan padişah II. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu Beyazıt Külliyesi’ni de geziyoruz ve Amasya’dan yolu geçmiş Osmanlı devlet büyükleri için hazırlanmış Şehzadeler Parkı’nı gezerek, Yalı Boyu Evleri’ni fotoğraflama imkânı buluyoruz. Kesme taştan zemine oturtulmuş ahşap bedenli tarihi Amasya Evleri, 19. Yy’dan bugüne Yeşilırmak boyunca yaşanmışlıkları ile bize tarihten kesit sunmaktadırlar. Amasya dediğimiz zaman akla gelen başka bir değerle topluluğu da Amasya Kaya Mezarlarıdır. Harşena Dağı’nın güney eteklerine, kalkerden kayalara oyularak yapılmış olan Kaya Mezarları, Amasya’yı İÖ.333’den İÖ.26’ya kadar başkent olarak kullanan Pontus Krallarına aittir. Fotoğraf molası sonrası Gezdiğimiz yerlerin tarihi güzelliğine şaşkınlığımız devam ederken, Amasya Kalesi’nin alt kısmına konuşlanmış eski bir Amasya Konağı olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa'nın defterdarı Hasan Talat Efendi tarafından yaptırılmış olan bu eşsiz Osmanlı Konağı, Hatuniye Mahallesi'nde Yeşilırmak’a komşu sur duvarları üzerine 1865 yılında inşa edilmiştir. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası vermek üzere yörenin lezzetli, geleneksel yemeklerini çağa rağmen değiştirmeyen restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası bu güzel ve tarihi şehri geride bırakarak Suluova, Havza, Kavak üzerinden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi kurtuluşa ulaştırmak için attığı ilk adıma şahit olan şehre, Samsun’a ulaşıyoruz. Şehirde ilk durağımız 1931 yılında Samsun’luların atamıza bir vefa borcu olarak Avusturya’lı heykeltıraş Henrich Krippel’e yaptırdığı Atatürk Heykeli olacak. Fotoğraf molası sonrası Kahraman Gemi Bandırma Vapuru’na ulaşıyoruz. Anlatım ve serbest zaman sonrası keyifli günümüzü sonlandırarak otelimize yerleşiyoruz. Sabah Kahvaltısı: Sungurlu Ulusoy tesislerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Öğle Yemeği: Amasya Merkez Efendi Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: İzmir-Amasya-Samsun 1216 Km Konaklama Hoteli: Çarşamba Legend Hotel

2. gün ORDU-FINDIK FABRİKASI-GİRESUN-AKÇAABAT-TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-TRABZON (KAZAZİYE) GÜMÜŞÇÜSÜ-AKÇAABAT KAYABAŞI YAYLASI- YAYLA (DOĞA) YÜRÜYÜŞÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Doğu’ya doğru hareketle güzel şehir Ordu’ya ulaşıyoruz. İlk durak noktamız Ordu’nun Dünyaca tanınan fındığını sofralara kadar getiren yöresel Fındık Fabrikası olacak. Burada vereceğimiz alışveriş molası sonrası yola çıkarak, bir başka fındık diyarı olan Giresun’un sahil yolu üzerinden Trabzon-Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat’a kadar gelinir de Akçaabat Köfte yenmez mi? Diyerek Karadeniz’in en tanınmış köftecisi Köfteci Nihat Usta’da öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından,Trabzon merkeze ulaşarak Soğuksu Mahallesi’nde bulunan Atatürk Köşkü’ne ulaşıyoruz. 1890 yılında Rum armatör Konstantin Kabayanidis tarafından inşa edilen köşk, Atamızın vasiyetini burada yazması ile büyük öneme sahiptir. Deneyimli Escan Rehberi’nden alacağımız önemli bilgiler sonrasında köşkte vereceğimiz serbest zaman sonrası yörenin en önemli sanat değeri olan Kazaziye sanatını ustasından dinlemek için Kazaziye Gümüşçüsü’ne uğruyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası bizi bekleyen dolmuşlarla (ekstra) Akçaabat dağlarının en güzel yaylası Kayabaşı Yaylası’na ulaşıyoruz. Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı olan ve 1700 metre rakımda bulunan doğa harikası bir yayla olup,Doğu Ladinleri, uçsuz bucaksız, yemyeşil vadiler ve yayla çiçekleri ile görmeye değer.Hiç görmediğiniz bir doğaya dokunmak için tam zamanı diyerek, yayla doğasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız trekking yürüyüşünden sonra belirlenen saatte akşam yemeği ve Karadeniz’in eşsiz ezgileri eşliğinde canlı müzik ve eğlence sunuyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: Nihat Usta Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: Samsun-Ordu-Trabzon Konaklama Hoteli: Kayabaşı Yaylakent Hotel

3. gün TRABZON-AKÇAABAT- ARAKLI-OF-SOLAKLI DERESİ-UZUNGÖL-HALDİZEN DERESİ-LUSTRA YAYLASI-KARESTER YAYLASI-BORÇKA- MACAHEL-KARAGÖL-ARTVİN

Sabah yayla otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası bizleri bekleyen dolmuşlarımızla buluşarak Düzköy’de otobüsümüzle buluşarak gezimize başlıyoruz. Trabzon/Araklı’da bulunan ve öncesinde gezi rezervasyonu yaptığımız, Karadeniz’in yöresel ve Organik Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Çayın bahçelerden sofralarımıza kadar gelen tüm işlenme aşamalarını göreceğimiz fabrika gezisi sonrası, çayın en değerli hasatı olan “Mayıs kesimi çay” alışverişi yapmayı unutmayın! Yeşil Karadeniz’in en değerli rotalarını gezerken yolumuz Uzungöl’e düşüyor. Of-Çaykara üzerinden Solaklı Deresi boyunca ilerleyerek Uzungöl’e ulaşıyoruz. Haldizen Deresi’nin sel yığınlarıyla kapatarak oluşturduğu Uzungöl’de, yapacağımız yürüyüşün ardından , bizleri bekleyen (ekstra) rezervasyonlu dolmuşlarımızla gerçek yayla yaşantısına tanık olmak ve yayla sütü içmek için Lustra ve Karaster Yaylaları’na doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca tanık olacağımız Karadeniz’e özgü bitki örtüsü ve yayla evleri manzarası ile doyumsuz bir gezi gerçekleştiriyoruz. Doğa ile bütün olacağımız bu güzel dolmuş gezisi sonrası otobüsümüzle buluşarak yolumuza devam ediyoruz.Uzungöl’den ayrılarak Rize-Hopa üzerinden,Borçka’ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen rezervasyonlu dolmuşlarımızla (ekstra) Karagöl’e doğru hareket ediyoruz. Burada Karadeniz’in en doğal ve görülesi yerlerinden olan (Ekstra) Borçka/Karagöl’ü rezervasyonlu dolmuşlarımızla ziyaret ediyoruz. Karagöl, Macahel bölgesinde ve deniz seviyesinin yaklaşık 1450 metre üzerinde yer alır.Doğanın güzelliği karşısında büyüleneceğimiz Karagöl’de vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası ardından otobüzümüzle buluşarak güzel şehir Artvin’e ulaşıyoruz. Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: İnan Kardeşler Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: Kayabaşı- Uzungöl-Artvin Konaklama Hoteli: Grand Artvin Hotel

4. gün SARP-BATUM-GONİO KALESİ ve KÖPRÜSÜ-PİAZZA MEYDANI-TİYATRO BİNASI-POSEİDON ÇEŞMESİ-BATUM SOKAKLARI-ÇAMLIHEMŞİN-ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) KÖPRÜSÜ -ÇAT VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ -AYDER YAYLASI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Artvin’den ayrılarak, Borçka üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesi Başkenti Batum’a gerekli işlemler sonrası giriş yapıyoruz. Öncelikli olarak Havari Saint Mathias’ın da mezarının içerisinde bulunduğuna inanılan Gonio Kalesi’ni aracımızdan panoramik fotoğraflayarak Çoruh Nehri üzerindeki Gonio Köprüsü’nden geçiyor ve şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir gezimize Piazza Meydanı’ndan başlıyoruz. Venedik’te bulunan St. Sebastian meydanına benzerliği ile dikkat çeken meydan, mimarisiyle yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış. Buradaki gezimiz ardından Yunan mitolojisinde yer alan, Altın Postun hikâyesine konu edilmiş olan, Medea Heykeli’ni görüyoruz. Kamu kurum ve kuruluşların merkezi binalarını da görerek Tiyatro Meydanı’na ulaşıyoruz. Orjinalini İtalya’nın Bologna şehrinde görebileceğimiz Poseidon Çeşmesi’ni ve Tiyatro Binası’nı gördükten sonra Park Batumi’de vereceğimiz serbest zamanla dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir, Bambu Bahçesi’ni görebilir. Gezimiz sonrası çıkış işlemleri ardından otobüsümüzle buluşarak,Sarp sınır kapısından ayrılıyor, yönümüzü Çamlıhemşin’e çeviriyoruz.Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerimize biniyor(ekstra) adeta bir safari yapmak üzere yola koyuluyoruz.İlk durağımız tarihi Çinçiva Köprüsü ve Çinçiva köyü. Fotoğraflarımızla anımızı ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ederek bu kez Zil Kale’ye uğruyoruz. Zil Kale hakkında rehberimizden bilgi alıp kaleyi geziyoruz ardından da tekrar yola koyuluyoruz. Adeta Tropikal Yağmur Ormanlarındaymışız hissi uyandıran gür ormanda minibüslerimiz ile yaptığımız heyecanlı yolculuğun ardından, nihayet bir başka doğa harikası olan Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz.Şelalede alacağımız fotoğraf molasının ardından geriye dönüş yoluna geçiyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: Gresto Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: Artvin-Batum -Çamlıhemşin-Ayder Konaklama Hoteli: Ayder veya Şelale Hotel

5. gün AYDER YAYLASI-SÜRMENE-YÖRESEL SÜRMENE BIÇAKÇISI-MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI-ORDU-BOZTEPE-SAMSUN

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Kalegon Vadisi, Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü gibi önemli alanları görüyor ve ardından, Trabzon yolu üzerindeki şirin ilçe Sürmene’ye ulaşıyoruz. Dededen toruna yadigâr kalabilen, dayanıklılığı ve keskinliği ile de adından söz ettiren dünyaca ünlü Sürmene Bıçakları’ndan almak için Yöresel Sürmene Bıçakçısı’na uğruyoruz. Buradaki alışveriş molası sonrası yönümüzü Maçka’ya doğru çeviriyoruz Tarihi İpek Yolunu takip ederek Maçka’ya ulaşıyoruz. Maçka’yı panoramik olarak görüp, Sümela Manastırı’na gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Manastıra çıkıyor ve yine rehberimizden Manastırın ilginç hikayesiyle birlikte tarihini dinliyoruz. Fotoğraflarımızı da çektikten sonra tekrar aşağıya iniyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek yola devam ediyor, bu kez Ordu’ya ulaşıyoruz ve meşhur manzarası ile Boztepe’ye (Ekstra) teleferikle çıkıyoruz. Karadeniz’i ve Ordu’yu tepeden gören bir yükseklikte bulunan bu tepe Karadeniz Bölgesi’nin en önemli seyir noktalarından biridir. Fotoğraf molası sonrası yola çıkarak Samsun’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: Akpınar Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: Ayder Yaylası-Sürmene-Ordu-Samsun Konaklama Hoteli: Anemon Hotel

6. gün SAMSUN-SİNOP-TARİHİ SİNOP CEZAEVİ-MEŞHUR SİNOP MANTISI-KASTAMONU-ŞERİFE BACI ANITI-NASRULLAH KÖPRÜSÜ, CAMİ VE ŞADIRVANI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun’dan Sinop’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Tarihi Sinop Cezaevi olacak. Anadolu’nun Alkatraz’ı olarak bilinen Sinop Cezaevi, Cumhuriyetin ilk yıllarında sürgün yeri olarak kullanılmaktaydı. 1999 tarihine kadar faal olan yapı, bir dönem Sabahattin Ali’nin de hüküm giydiği hapishaneydi. Rehberimizin anlatımları sonrasında aracımızda toplanarak, Sinop’un Meşhur Cevizli Mantıları’ndan tatmak üzere Sinop Mantıcısı’nın yolunu tutuyoruz. Yemek molası sonrası Taşköprü üzerinden 2019’da Türk Kültür Başkenti ünvanını taşımış olan Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler arasında; Şerife Bacı Anıtı, Kadı Nasrullah Köprüsü, istiklal Marşı’nın ilk okunduğu mekan olan Nasrullah Camii olacak. Kastamonu’ya gelindiğinde uğranılması gereken yerlerden biri de Kastamonu’nun Meşhur Pastırmacısı’dır elbette. Yapacağımız leziz alışveriş molası ile beraber Çekme Helva’dan da tatmayı unutmayın. Kastamonu ziyaretimizi tamamladıktan sonra yola koyularak Safran diyarı Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı da alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: Samsun-Sinop-Safranbolu 450 Km Konaklama Hoteli: Bağlar Saray Hotel

7. gün SAFRANBOLU- SAFRANBOLU EVLERİ VE TARİHİ ÇARŞI- LOKUM ALIŞVERİŞİ- CİNCİ HAN- CİNCİ HAMAM-KAYMAKAMLAR KONAĞI-GÜNEŞ SAATİ-AMASRA-ÇEKİCİLER ÇARŞISI -KEMERE KÖPRÜSÜ

Sabah kahvaltısı sonrası hareketle Safranbolu’nun Tarihi Sokakları’nda gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Meşhur Safranlı Lokum Atölyesi olacak. Burada uğrayacağımız tarihi konakta Safranbolu’da Lokum ve Safran temasından bahsedeceğiz. Yapacağımız Lokum Alışverişi ardından, geleneksel ataerkil aile yaşantısı hakkında bizleri aydınlatacak tarihi Safranbolu Evleri arasında en önemlisine, Kaymakamlar Konağı’na, uğruyoruz. Safranbolu kışla komutanı Hacı Mehmet Efendi tarafından inşa ettirilen konak 3 kattan oluşup 18. ve 19. Yy Osmanlı aile yaşantısı hakkında bilgiler ve görseller sunmaktadır. Yapacağımız ziyaret sonrası Cinci Han, Cinci Hamam ve Güneş Saati’ni ziyaret ederek Amasra’ya ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Dünyanın Gözü” olarak tabir ettiği ve merhum şarkıcı Barış Akarsu’nun da memleketi olan şehir, gizli bir cennet koya konuşlanmış gibi durur. Burada alacağımız öğle yemeğinde elbette Amasra’nın leziz balıkları ve meşhur salatası yer alacak. Vereceğimiz enfes öğle yemeği molası ardından Amasra Kalesi, Kemere Sokak, Kemere Köprüsü, Fetih Camisi, Rum Şapeli, Çekiciler Çarşısı gibi tarihi ve turistik alanları da gezerek vereceğimiz serbest zaman sonrası yola çıkıyoruz. Gerekli molalarla unutulmaz anılarla güzel şehir İzmir’e dönüyoruz. Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle. Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: Amasra Çeşmicihan Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Güzergah: Safranbolu-İzmir 762 Km

Hizmetler

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Lüks otobüs ile ulaşım

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*6 Gece Otel Konaklama

*Tüm öğle yemekleri

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (6) Akşam Yemeği (6)

*Tüm içecekler

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Yeniden Tur yol ikramları

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Yeniden Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Rafting ve Zipline Ücreti

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Teleferik ücreti

*Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

*Yurtdışı çıkış harcı 50TL

*Batum Turu

*Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu 60 TL, Borçka-Karagöl 60 TL, Lustra Karester Yaylası Turu 60 TL 

 

*Kayabaşı Yayla Dolmuş ücreti 40 TL ( Zorunlu )