Karadeniz Turlarımız


Fiyat Hesaplayın

Batum ve Yayla Konaklamalı

DOĞU KARADENİZ TURU

AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU – SİNOP - SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL – RİZE – AYDER - HOPA – BORÇKA - KARAGÖL – BATUM – AMASYA – ÇORUM  

03 – 10 TEMMUZ  /  17 – 24 TEMMUZ  /  14 – 21 AGUSTOS

8 GÜN – 7 GECE

TURLARIMIZ 22 KİŞİ İLE SINIRLIDIR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
03.07.2020 2,199 ₺ 999 ₺ 0 ₺ 0 ₺
17.07.2020 2,199 ₺ 999 ₺ 0 ₺ 0 ₺
14.08.2020 2,199 ₺ 999 ₺ 0 ₺ 0 ₺

BATUM GEZİSİ Hakkında Önemli Bilgiler: 

Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Gürcistan'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan YENİ nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir.
Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi  gerekmektedir.  Bebekler ve çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz.
Nüfus cüzdanlarının  10 yılı aşmamış , yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarınızı tura çıkarken yanınıza almayı unutmayınız. Yurt dışı çıkış harcı olan 50 TL katılımcılar tarafından ödenir. Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir. Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur. Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.
Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır. Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir. Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

Tur Programı

1. gün GECE YOLCULUĞU

Saat 19.00 BALÇOVA, 19.30 ÜÇYOL, 20.00 KARŞIYAKA – ANIT, 20.30 BORNOVA KAMPÜS önünden hareket ederek Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah; Bolu ‘ya ulaşıyoruz.

2. gün ABANT - BOLU – MENGEN – DEVREK – BARTIN – AMASRA – SAFRANBOLU

İlk gezimiz 1350 metre yükseklikte cam ve kayın ağaçları ile çevrili içinde nilüferler yüzen bir doğa harikası olan ABANT GÖL’ ü… Göl çevresinde bir tur atıp yürüyüş yapıyoruz. Doğanın güzelliğini fotoğrafladıktan sonra buradan ayrılıp MENGEN, DEVREK üzerinden BARTIN ve daha sonra AMASRA’ ya geliyoruz. İlk olarak CENEVİZ KALESİ, TARİHİ BİZANS KÖPRUSU, ÇEKİCİLER ÇARŞISI’ nı gezip alış veriş yaptık dan sonra öğle yemeğimizi ünlü Balık lokantalarında alıyoruz. Yemek sonrası bu şirin ilçemizden ayrılarak SAFRANBOLU’ ya geliyoruz. Orijinal mimari dokusu ve tarihi örgüsü ve safran lokumları ile ilgi odağı olan SAFRANBOLU’ da CİNCİ HAN, KÖPRULU MEHMET ALİ PAŞA CAMİİ, KAYMAKAMLAR KONAĞI, YEMENECİLER ve ARASTA ÇARŞILARINI gezdikten sonra Safranbolu ‘da Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KADIOĞLU ŞEHZADE KONAKLARI ‘nda.

3. gün KASTAMONU – SİNOP – SAMSUN

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Şehir gezimize başlıyoruz. ATATÜRK’ ün ilk şapka giyerek kıyafet inkılabını başlattığı bu kentimizde KURTULUŞ SAVAŞINDA TÜRK KADININ sembolü olan ŞERİFE BACI HEYKELİ, NASRULLAH CAMİİ, HÜKÜMET KONAĞI, EL SANAATLARI ÇARŞISI gezilip görülecek yerler arasındadır. Buradan ayrılıp TAŞKÖPRÜ, BOYABAT yolu ile SİNOP’ a geliyoruz. Dizilere konu olan SİNOP HAPİSANESİ, SİNOP KALESİ’ ni gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından SİNOP’ dan ayrılıyoruz. GERZE, BAFRA yolu ile SAMSUN’ a geliyoruz. Kurtuluş Savaşımızın başladığı bu kentimizde ilk göreceğimiz İLK ADIM ATATÜRK ANITI’ dır. Avusturyalı heykel traş KRİPPEL’ in yaptığı Dünyaca ünlü ATATÜRK HEKELİ önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra BANDIRMA VAPURUNU ziyaret ediyoruz.19 Mayıs 1919 da ATATÜRK’ ü SAMSUN’ a getiren BANDIRMA VAPURU’ nun birebir ölçüleri ile yapılmış olan bu tarihi mekanı geziyor çok duygulanıyoruz. SAMSUN’ da ’otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otel 3* SİMİSSO OTEL de.

4. gün BOZTEPE – ORDU – TRABZON - AYDER YAYLASI

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrası ÇARŞAMBA – ÜNYE – FATSA’yı görerek ORDU’ya geliyoruz. Teleferik ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz.(extra) panaromik olarak ORDU’yu kuşbakışı seyrediyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak GİRESUN – ESPİYE – TİREBOLU gibi Karadeniz ilçelerini görerek TRABZON’a geliyoruz. Öğle yemeğimizi AKÇAABAT KÖFTE olarak alıyoruz. ( Ekstra ) Büyük kurtarıcımızın bütün mal varlığını ulusumuza bağışladığı yer olan ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz. TRABZON’un ünlü gümüş işçiliği, hasır örgü ve KAZAZİYE alışverişi yaptıktan sonra buradan ayrılarak RİZE’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde RİZE BEZİ SATIŞ yerlerinde yöresel el dokuması bölgeye özgü dokumalar, giysiler alabiliriz.Ardından yolumuza devam ederek İki tarafı cam ormanları ve çay bahçeleri ile kaplı vadide çoşku ile akan FIRTINA DERESİ boyunca FIRTINA VADİSİN den CAMLIHEMŞİN’i görerek AYDER YAYLASI’ na geliyoruz.Akşam yemeği ve konaklama 4* YAYLACI OTEL ‘de.

5. gün KAVRONLAR– ZİLKALE – POLOVİT ŞELALESİ - BATUM

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası 1. Yayla Turumuz (Ekstra) konuklarımızla birlikte KAÇKAR DAĞLARININ doruklarındaki YAYLALARA çıkıyoruz. Bu doruklarda ŞEN YUVA KÖPRÜSÜNÜ geçtikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran ZİLKALE’ye geliyoruz. CEHENNEM VADİ’sinin vahşi güzelliği ile hepimizi etkiliyor. Daha sonra ÇAT VADİSİ boyunca ŞİMŞİR ORMANLARI’nı görerek POLOVİT ŞELALESİ’ne geliyoruz. Doğası ile bizleri büyüleğen, çoşkun sular hepimizi etkileyecektir. Burada vereceğimiz fotograf molası sonrası AYDER YAYLASI’na dönüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ve yöresel ürünlerin satıldığı pazarı gezdikten sonra 2. Yayla Turumuz (Ekstra) KAÇKARLAR’ın en uç noktaları olan KAVRONLAR olacaktır. Karadeniz türküleri eşliğinde eşliğinde yapacağımız yayla turlarımızda Öncelikle KAÇKAR DAĞLARI’nın zirvelerinde aşağı ve yukarı KAVRON lara çıkıyoruz. Burada buzulları yayla çiçekleri ve yayla evlerini görüyor,yayla halkıyle sohbet ediyoruz. Yaz ortasında kar ve buzları görebilir, soğuktan soba kenarında ısına biliriz.Yayla turlarımız sonrası BATUM ‘a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısına geliyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`in Mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi'ni (Panoramik) görüyoruz. BATUM Şehir Merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup BATUM sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü (Panoramik) göreceğiz. Bir sonraki durağımız, eski bulvar yanındaki Küçük Botanik Bahçesi’nde Karadeniz’e özgü çok sayıda ağaç ve bitki çeşidini gördükten sonra tekrar şehir merkezine dönerek kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra 4* GRAND PALACE otelimize yerleşiyoruz.

6. gün KARAGÖL – BORÇKA – UZUNGÖL - SÜRMENE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası BATUM’dan ayrılıyoruz. SARP SINIR KAPISINDAN ülkemize geçiş yapıyoruz. Fındıklı, Arhavi, Hopa yolu ile BORÇKA’ya geliyoruz. Burada bizi bekleyen dolmuşlarımızla (ekstra) derin vadiler,dereler, şelaleler ve çağlayanları görerek yapacağımız yolculuk sonrası adeta bir dünya cenneti olan KARAGÖL’e geliyoruz. Göl çevresinde yürüyüş, tekne gezisi yapabilir, harika doğa fotoğrafları çekebiliriz. Belirtilen saatte toplanarak, bu güzellikleri geride bırakıp BORÇKA’ya geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı UZUNGÖL’e geliyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanda Göl çevresinde yürüyüş yapabilir , fotoğraflar çekebilir , yöresel ürünler satın alabiliriz.Daha sonra SÜRMENE ‘ne geliyoruz.Akşam yemeği ve konaklama ZİGANA GÜMÜŞKAYAK YAYLA OTEL ‘de.

7. gün TRABZON – GİRESUN – SAMSUN – ÇORUM

OTEL’inde yörel ürünlerle sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası doğanın güzelliklerini fotoğraflıyoruz. İstemeyerek bu güzel yayladan ayrılarak GİRESUN – SAMSUN – HAVZA yolu ile AMASYA 'ya geliyoruz.Yeşilırmak ın kenarında kurulmuş AMASYA 'da Harşena Dağı , Kaya Mezarları , Yalı Boyu Evleri , 2. Beyazıt Külliyesi , Kurtuluş Savaşı Anıtını görüp fotoğrafladıktan sonra bu güzel kentimizden ayrılıyoruz.Akşam saatlerinde ÇORUM’daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* ARMİNA TERMAL otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz otelimizin Termal olanaklarından faydalanabilir.

8. gün ÇORUM – ANKARA – AFYON – UŞAK – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından Çorumda leblebi alış verişimizi yapıp Ankara üzerinden Polatlı daki tandırı ile ünlü restoranımıza varıyoruz. Öğle yemeğinin (ekstra) ardından uygun yerlerde molalar vererek Afyon, Uşak, Kula üzeri geç saatlerde İzmir e varıyoruz. YENİDENTUR ile yapacağız başka organizasyonlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* YAYLALARDA VE OTELLERDE 5 GECE Y.P  KONAKLAMA

* BATUMDA 1 GECE O.K. KONAKLAMA

* LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR

* PROFESYONEL REHBERLİK / SİGORTA/YÖRESEL EĞLENCELER

* ÇEVRE GEZİLERİ        

                                  

* MÜZE ÖREN YERİ VE MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

* OTELLERDE ALINAN EKSTRA  YİYECEK VE İÇECEKLER

* YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI VE ÖĞLE YEMEKLERİ

* YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 50 TL 

* BATUM OTOBUS ve AKŞAM YEMEĞİ 130 TL

* SÜRMENE YAYLASI DOLMUŞ ÜCRETİ 30 TL


* 65 YAŞ ÜSTÜ YOLCULAR İÇİN EK SÜPRİM SİGORTA ÜCRETİ FARKI ALINIR..

* İSTEĞE BAĞLI YAYLA TURLARI
-KAÇKARLAR Aşağı-Yukarı Kavrunlar  TL
-TAM GÜN AYDER YAYLASI Zilkale-Köyler-Palovit Ş.Çat V. Şimşir Ormanları  TL
-KARAGÖL Turu  TL