Kapadokya Turu


Fiyat Hesaplayın

KAPADOKYA TURU

ÜRGÜP – GÖREME – IHLARA – HACIBEKTAŞ - KONYA

 

23 – 26 Mayıs / 3 Gün - 3 Gece

4* UÇHİSAR KAYA OTEL

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
23.05.2024 5,999 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

1.GÜN GECE 21 NİSAN : Saat, 18:00 ÜÇKUYULAR, 18:20 ÜÇYOL, 18:40 KARŞIYAKA , 19:00 BORNOVA E.Ü.HASTANE ÖNÜ , 20:00 AKHİSAR ‘dan siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. 1.GÜN 22 NİSAN : Sabah saatlerinde uygun olan bir yerde sabah kahvaltısını (ekstra) alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle KAPADOKYA BÖLGESİ’ nin ve Türkiye ‘nin en büyük Kanyonlarından biri olan 14 km uzunluğundaki IHLARA VADİSİ’ ne gidiyoruz. 380 basamak inerek Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Burada yılanlı kilisesini geziyoruz, Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra Bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) Yeraltında bulunan tünelleri gezip rehberimizden anlatımları dinliyoruz. Ardından Bölgenin en yüksek noktasında yer alan, UÇHİSAR’ geçiyoruz. Güvercinlik Vadisi'ne hakim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip - O Ağacın Altı'na gidiyoruz burada çay kahve molasının ardından bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR KALESİ ’ni panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz. Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Burada çömlek yapımı hakkında bilgiler alarak eriş yapıyoruz. Ardından Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz PAŞABAĞ ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* UÇHİSAR KAYA otelimizde.

2. gün

2.GÜN 23 NİSAN : İsteyen konuklarımız için sabah yapacağımız balon turunun ardından ( Ekstra ) otelimizde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından HACI BEKTAŞ’ a hareket ediyoruz. Türk ve İslam mutasavvıfı ünlü düşünür HACI BEKTAŞ-I VELi’ nin Türbesini, Külliyesini ziyarette bulunuyoruz. Burada, Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, BALIM SULTAN TÜRBESİ ’ni de gezerek gerekli bilgiler alıyoruz. Daha sonra kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ ‘ne gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi görerek rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonrasında İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan DEVELİ VADİ (Dervent Vadisi) ‘ni gezerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından Kesme taş evleri ile meşhur ÜRGÜP 'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız turun ardından Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği evi gezebilirsiniz, sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek AVANOS’ ta, bölgede çıkan değerli taşları görmek üzere ONYX ATÖLYELERİ’ ne uğruyoruz.. Burada onyx taşını, işin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, gezimiz sonunda dileyen konuklarımız alışveriş yapabilirler. Bu keyifli günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* UÇHİSAR KAYA otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimizle Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekanlarında, müzikli unutamayacağınız bir TÜRK GECESİ’ ne (ekstra) katılıyoruz.

3. gün

3.GÜN 24 NİSAN : Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle BEYAZ ATLAR ÜLKESİ KAPADOKYA‘ yı ardımızda bırakarak, yolumuz üzerindeki SULTANHANI ’nı geziyoruz. Sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan başka bir şehrimiz olan KONYA’ ya gidiyoruz. Sultanu'l Ulema yani Âlimlerin Sultanı olan Hz Mevlana’nın sandukasının da bulunduğu Mevlana Müzesini gezmeye başlıyoruz. Burada ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled’in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, el yazmaları, Sakal-ı şerif, kutsal emanetler, tasavvufi çalgılar, Değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları, Aşevi ve Derviş Evini görüyoruz. Öğle yemeğimizde (ekstra) Konya’nın meşhur yemeklerinin tadına bakarak dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Gece geç saatlerde AKHİSAR üzerinden İZMİR’ e dönüyoruz. Bir başka YENİDEN TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2 Gece 4* UÇHİSAR KAYA Otel Konaklaması

- Otelde 2 Sabah Kahvaltısı + 2 Akşam Yemeği

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Kişi Sayısına Göre lüx Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar

- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

- Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı

- Tüm Öğle Yemekleri

- Kişisel Harcamalar

- Müze ve Ören Yeri Girişleri

- Balon Turu

- Türk Gecesi