Kakava Şenlikleri - Edirne & Tekirdağ Turu ( 2 Gece Konaklama )


Fiyat Hesaplayın

KAKAVA ŞENLİKLERİ

TRAKYA TURU

EDİRNE – KIRKLARELİ – TEKİRDAĞ

 

03 / 06 MAYIS  -  3 GÜN / 3 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
03.05.2024 6,499 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam saat 21:00 ÜÇKUYULAR , 21:30 ÜÇYOL , 22:00 KARŞIYAKA ANIT , 22:20 BORNOVA EÜ HASTANE önünden siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek ÇANAKKALE-GELİBOLU üzerinden sabah saatlerinde TEKİRDAĞ ‘a varıyoruz.

2. gün

Sabah kahvaltımızın(ekstra) ardından TEKİRDAĞ turumuza başlıyoruz. Burada sırası ile MACAR EVİ, NAMIK KEMAL MÜZESİ ve Kanuni Sultan Süleyman’ın Damadı ve Sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ ya yaptırdığı Mimar Sinan’ın eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ ile MEDRESESİ’ ni gezip Pınarhisar – Demirköy yolu ile Karadeniz’in kuzeybatısında Bulgaristan sınırına en yakın sahil kasabası olan İĞNEADA’ ya varıyoruz. Burada serbest zamanda öğle yemek molası(ekstra)veriyoruz.(arzu edenler burada balık yiyebilirler) Yemek sonrası çevreyi geziyoruz. Dünyanın nadir oluşumlarından biri olan muhteşem LONGOZ ORMANLARI’ (subasar)na geliyoruz. Doğa harikası bu zenginlilerimizi resimleyip bu güzelliklerden ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası KIRKLARELİ merkeze geliyoruz. bu mütevazi şehrin meydanında bulunan HIZIR BEY tarafından 1383 yılında yaptırılan CAMİİ,ÇARŞI ve BEDESTEN’ i geziyoruz. Yayla Mahallesinde belediyenin yaptığı Atatürk’ün Selanik’teki evinin birebir ölçülerinde ATATÜRK EVİ’ ni ve ALİRIZA EFENDİ KONAĞI ’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra buranın yöresel lezzetlerinden olan KAVALA KURABİYESİ ve HELVA alış verişi yapıyoruz. Ardından akşam yemeğimizi acentamızın ikramı olarak alıyoruz. Yemek sonrası otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama KIRKLARELİ LOZENGRAD Otelimizde.

3. gün

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak EDİRNE ‘ye doğru yola çıkıyoruz. EDİRNE ‘de ilk olarak Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’ nı gezerek başlıyoruz. Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan,Mimar Kemalettin Bey’in yaptığı,tarihi KARAAĞAÇ TREN GARI’nı fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ nin bulunduğu II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ Mevkiine gidiyoruz. Öğle yemeğimizi burada serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası sırası ile EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞLERİ’ nin yapıldığı alanı , ADALET KASRI’ nı geziyoruz. Merkezdeki MİMAR SİNAN’ ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’ yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı – Badem ezmesi-yöresel meyve sabunları-aynalı gelin süpürgesi-meşhur Edirne peyniri) . Türk dünyasında Hızır ve İlyas peygamberin,gül ağacı altında buluşması,bolluk,bereket,güzelliklerin artışını simgeleyen HIDRELLEZ,Romanlarda KAKAVA olarak yansıyan önemli bir ritüeldir.Edirne’de en renkli,en coşkulu şekilde kutlanır,SARAYİÇİ’nde,5 Mayıs 16:00 – 18:00 saatleri arası bolluk ve bereketi arttıran KAKAVA ATEŞİ yakılır,pilavlar dağıtılır. Genç kızlar,en güzel kıyafetlerini giyerler.Eğlence ve coşku ile baharı karşılarlar.Bizler de bu coşkunun içinde eğlenceli saatler yaşadıktan sonra,akşam yemeğimizi acentamızın ikramı olarak almak üzere restoranda gidiyoruz. Yemek sonrası otelimize gelerek odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama EDİRNE ŞABAN AÇIKGÖZ otelimizde. Baba Fingo, Roman inanışına göre onlara yol göstermiş,önderlik yapmış bir kişidir.Suda kaybolduğuna ve tekrar sudan geri geleceğine inanılır.Bu nedenle 6 Mayıs sabah gün doğumunda Tunca Nehri kıyısına gelinir, en güzel kıyafetler giyilir, şişelere nehirden su doldurulur, ağaç dalları, çiçekleri toplanır. eski gelenek yaşatılır.

4. gün

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak dönüş yolumuza çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde BOLAYIR’ a varıyoruz. Burada vatan şahidimiz NAMIK KEMAL ANIT Mezarı’ nı ve Gelibolu ‘nun ilk fatihi SÜLEYMAN PAŞA ‘nın Kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından sancağı düşmana teslim etmeyen BAYRAKLI BABA Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Gelibolu’dan feribot yolu ile LAPSEKİ’ ye geçip uygun yerlerde molalar vererek İZMİR ’e varıyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

Tura Dahil Olan Hizmetler

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* 2 GECE OTEL KONAKLAMASI

* OTELLERDEKİ 2 SABAH KAHVALTISI

* EDİRNE AKŞAM YEMEĞİ

* KIRKLARELİ AKŞAM YEMEĞİ

* LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR

* PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

* SİGORTA

* FERİBOT GEÇİŞLERİ

* MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

* OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER

* ÖĞLE YEMEKLERİ

* YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI