Kapadokya Turu


Fiyat Hesaplayın

KAPADOKYA TURU

KONYA – ÜRGÜP – GÖREME – IHLARA - HACIBEKTAŞ

 

22 EKİM - 25 EKİM   /  3 GÜN - 3 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
22.10.2020 949 ₺ 590 ₺ 1,299 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam saat, 22:00 ÜÇKUYULAR, 22:20 ÜÇYOL, 22:40 KARŞIYAKA(Bostanlı İskelesi, Yunuslar, Anıt)23:00 BORNOVA E.Ü.HASTANE ÖNÜ siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde uygun olan bir yerde sabah kahvaltısını (ekstra) alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle KAPADOKYA BÖLGESİ’NİN en önemli inziva yerlerinden biri olan IHLARA VADİSİ’NE gidiyoruz. Burayı doyasıya geziyoruz. KAPADOKYA’DA yumuşak tüf kayalara oyularak yapılmış çok sayıda yeraltı şehri var. Biz birbirine derin kuyularla ve dehlizlerle bağlı DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ’NE giderek insanoğlunun azmi ile yapılmış yeraltı şehrini geziyoruz. Bölgenin en yüksek noktasında yer alan, UÇHİSAR’ geçiyoruz. GÜVERCİNLİK VADİSİ’Nİ görerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında UÇHİSAR KALE’sini görüp kilometrelerce alana yayılmış muhteşem manzarayı seyrediyoruz. Bölgenin en gelişmiş turizm merkezi ÜRGÜP’E hareket ediyoruz. Buradaki şehir turumuzda, Türkiyenin önemli şarap fabrikalarından olan TURASAN şarap fabrikasını gezerek şarap alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SENA BUTİK otelimizde.

2. gün

İsteyen konuklarımız için sabah yapacağımız balon turunun ardından ( Ekstra ) otelimizde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından KAPADOKYA’NIN kalbi olan GÖREME’ YE gidiyoruz. GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’Nİ geziyoruz. Hıristiyanlığın ilk merkezi olan bu müzede birbirinden özel duvar resimleri olan incilin anlatıldığı kiliseleri geziyoruz. Burada bölgenin en iyi korunmuş kilisesi karanlık kiliseyi görebiliriz. PAŞA BAĞLARI, ZELVE ve yörenin çömlekleri ile AVANOS’A gidiyoruz. Burada çömlek atölyelerini geziyoruz. Usta ellerde çömlek yapımını izliyoruz. Daha sonra AVANOS üzerinden HACİBEKTAŞ a gelerek HACİBEKTAŞ İ VELİ TÜRBESİNİ ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SENA BUTİK otelimizde.

3. gün

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle BEYAZ ATLAR ÜLKESİ KAPADOKYA‘yı ardımızda bırakarak, yolumuz üzerindeki SULTANHANI’nı geziyoruz. Sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan başka bir şehrimiz olanKONYA’ya gidiyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gerek mimarisinde gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan MEVLANA MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizin ardından İZMİR dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece geç saatlerde İZMİR’e dönüyoruz. Bir başka YENİDEN TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2 Gece Sena Butik Otel Y.P. Konaklama

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Kişi Sayısına Göre lüx Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar

- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

- Öğle Yemekleri

- Kişisel Harcamalar

- Müze ve Ören Yeri Girişleri

- Balon Turu

- Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı

- Türk Gecesi