İstanbul Kültür Turu ( Farklı Rotalar )


Fiyat Hesaplayın

FARKLI ROTALAR ile KÖŞE BUCAK

 İSTANBUL KÜLTÜR TURU 

Hıdiv Kasrı - Anadolu Hisarı – Küçüksu Kasrı – Adile Sultan Sarayı - Beylerbeyi Sarayı  Mihrimah Sultan Camii – Kızkulesi - Boğaz Turu – Eminönü – Mısır Çarşısı – Galata Köprüsü  Karaköy – Aynalıkavak Kasrı - Eyüpsultan Camii – Pierre Loti – Tekfur Sarayı – Fetihkapı  Yedikule Zindanları  – Balat Fener Rum Patrikanesi – Renkli Merdivenler – Kantemir Evi   Kanlı Kilise - Demir Kilisesi – Süleymaniye Camii - Galata Kulesi - Yerebatan Sarnıcı - Ayasofya Camii – Sultanahmet Camii – Topkapı Sarayı – İstanbul Deniz Müzesi - Ortaköy

 

16 – 19 Mayıs / 3 Gün – 3 Gece

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
16.05.2024 6,299 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2 GECE 4* STYLE OTEL KONAKLAMASI

- OTELDE 2 SABAH KAHVALTISI

- 1.GÜN  AKŞAM YEMEĞİ

  BALIK DÜRÜM - İÇECEK

- KİŞİ SAYISINA GÖRE LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM
- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ 
- SİGORTA

 

- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

  MÜZEKART ÇIKARTILMASI ÖNERİLİR.

- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

- ÖĞLE YEMEKLERİ
- OTELDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
- BOĞAZ TEKNE TURU
- PİERRE LOTİ TELEFERİK ÜCRETİ  

- KUMKAPI YEMEK VE EĞLENCESİ

 

 


 

Tur Programı

1. gün

Akşam Saat 24:00 Üçkuyular , 00:15 Üçyol , 00:30 Karşıyaka Anıt , 00:35 Bostanlı İskele , 00:55 Bornova E.Ü.H önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, BALIKESİR, SUSURLUK, GEMLİK, YALOVA üzerinden sabah saatlerinde İstanbul ‘da oluyoruz. Sabah kahvaltımızı (ekstra) İstanbul ‘un Beykoz ilçesinde muhteşem manzarası ve gül bahçeleri içinde tarihi HIDİV KASRI ‘nda alıyoruz. Kahvaltı sonrası Boğazın en dar noktası olan 660 metre mesafedeki bölgesine 1395 yılında, Yıldırım Bayezid tarafından inşa edilmiş olan ANADOLU HİSARI KALESİ ‘ni geziyoruz. Ardından Sultan Abdülmecit’in 1856 yılında yaptırdığı KÜÇÜKSU KASRI ‘na gidiyoruz. Kasırlar Sultanların ikamet etmedikleri sadece dinlenmek ve vakit geçirmek için kullandıkları yerlerdir. Bu ihtişamlı Kasrı gezip rehberimizden gerekli bilgileri alarak ADİLE SULTAN SARAYI ‘na gidiyoruz. Sabancı ailesi tarafından restore edilen sarayı geziyoruz. Daha sonra BEYLERBEYİ SARAYI ‘nı gezmeye gidiyoruz. Sonrasında Kanuni Sultan Süleyman ‘ın Hürrem Sultan ‘dan olan kızı Mihrimah Sultan için yaptırdığı MİHRİMAH SULTAN CAMİİ ‘ni gezerek rehberimizden bilgileri alıyoruz . Üsküdar Meydana gelerek KIZKULESİ ‘ni fotoğraflıyoruz. Ardından İstanbul Boğazı turuna (ekstra) çıkıyoruz. Avrupa ile Asya Kıtası’nı birbirinden ayıran, aynı zamanda da Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan bu özel su yolu üzerindeki yolculuğumuzda, rehberimizden, Boğaz’ın tarihi ve coğrafi özellikleri ile tarihin eskitemediği yalıları hakkında gerekli bilgilerimizi alıyoruz. Boğaz turumuzun ardından yeniden otobüsümüz ile EMİNÖNÜ’ nde buluşarak MISIR ÇARŞISI ‘ na gelerek serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Belirlenen saatte toplanarak Galata Köprüsü üzerinden geçerek KARAKÖY ‘e geliyoruz. Akşam yemeğimizi İstanbul ‘un en çok talep gören Sokak lezzeti Balık Dürüm olarak alıyoruz. Yemek sonrası otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama 4* STYLE Otelimizde.

2. gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından AYNALIKAVAK KASRI ‘na geliyoruz. Tersane Sarayı olarak da bilinen ve müze olarak kullanılan Kasrı gezerek gerekli bilgileri alıyoruz. Ardından EYÜP SULTAN CAMİİ ‘ni ve TÜRBESİ ‘ni gezerek Teleferik ile PİERRE LOTİ tepesine çıkıyoruz. Burada Haliç manzarası eşliğinde çay -kahvelerimizi içebiliriz. Belirlenen saatte tekrar teleferik ile aşağı inerek Bizans döneminden günümüze kalan tek saray olan TEKFUR SARAYI ‘na gidiyoruz. Burada yapacağımız gezide atölyelerinde üretilen çini, cam ve çömlek örneklerinin sergilendiği müze bizleri çok etkileyecektir. Ayrıca Kaşıkçı Elması’ nın bu sarayın kalıntıları arasında bulunduğu rivayet edilmektedir. İstanbul ‘un Fatih Sultan Mehmet tarafından Fethedildiği FETİHKAPI ‘yı rehberimizin anlatımları ile geziyoruz. şarkılara konu olmuş yabancı siyasi suçluların ve gözden çıkarılmış Osmanlı devlet adamlarının hapsedildiği YEDİKULE ZİNDANLARI ‘nı ve müzesini gezerek BALAT ‘a geliyoruz. İlk olarak farklı aromalarıyla ünlü ve 50 den fazla çeşidiyle hayran kalacağımız SEVDA GAZOZCUSU ‘na giderek bu muhteşem gazozların tadına bakıp alışveriş yapıyoruz. Burada yaşayan Rumlar tarafından bırakılan Kırmızı rengi ile ünlü Fener Rum lisesini görüyoruz. Bu tarihi ilçede sırasıyla Fener Rum Patrikhanesini , Renkli Merdivenleri , Kantemir Evi , Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi (Kanlı Kilise) ve tamamı demirden inşa edilmiş Sveti Stefan Bulgar Kilisesini geziyoruz. Sonrasında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan ‘a yaptırılan SÜLEYMANİYE CAMİİ ‘ni görüyoruz. Günümüzün son durağı olarak UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen ve İstanbul’un sembollerinden biri olan GALATA KULESİ ‘ ne çıkarak muhteşem İstanbul manzarasını seyrediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'un en OTANTİK eğlence mekanlarından olan KUMKAPI' ya giderek muhteşem bir eğlence eşliğinde akşam yemeğimizi (ekstra) alıyoruz ve güzel bir İstanbul gecesi yaşıyoruz. Uygun saatlerde otelimize dönüyoruz. Konaklama 4* STYLE Otelimizde.

3. gün

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonrası otelimizden ayrılarak Tarihi Yarımada’nın en ilginç noktalarından biri olan YEREBATAN SARNICI’na geliyoruz. İstanbul’un Doğu Roma İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı dönemden kalan bu yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen 336 adet sütunuyla gizemli ve mistik bir atmosferde ziyaretçilerini ağırlıyor. Ardından Hipodrom Meydanı’na yürüyor ve meydanı süsleyen Yılanlı Sütun, Dikilitaş, Obelisk ve Alman Çeşmesi'ni de görüp hikayelerini rehberimizden dinliyoruz. 1500 yıllık tarihi yolculuğuna dünyanın en büyük katedrali olarak başlayıp, İstanbul’un fethi sonrasında camii olarak devam eden ve günümüzde bu çok katmanlı tarihinden geriye kalan hikayeleri ziyaretçileriyle paylaşan AYASOFYA CAMİSİ’ni ziyaret edeceğiz. Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından inşa ettirilen ve duvarlarını süsleyen mavi renkli çiniler dolayısıyla Mavi Camii diye de bilinen SULTAN AHMET CAMİİ’ni geziyoruz. 17. Yy da Mimar Sinan’ın öğrencilerinden olan Sedefkar Mehmet Ağa’nın inşa ettiği bu eşsiz tasarımı gördükten sonra Gezimizin devamında öğle yemeğimizde (ekstra) meşhur Sultanahmet köftelerinin tadına bakıyoruz. gezi noktamız, cihana hükmetmiş Osmanlı Hanedanı’nın, 400 yıl boyunca hem ikametgah, hem de yönetim ve eğitim merkezi olarak kullanılmış olan TOPKAPI SARAYI olacak. 700.000 m²’lik alana kurulmuş olan sarayın bugün sadece 70.000 m²’lik alanı ziyaret edilebiliyor. Saray ziyaretimiz esnasında Bab-ı Hümanyun, Babüsselam, Babüssaade olarak da adlandırılan kapıları, Saray Mutfakları, devletin bekası için önemli kararların verildiği Divan’ı ziyaret edilebilir. Arzu eden misafirlerimiz sarayın Harem bölümünü, ya da silah müzesinde yer alan Topkapı Hançeri ve meşhur Kaşıkçı Elması’nı görebilir. Kutsal emanetlerin de saklandığı Has Oda bölümü görülecek diğer yapılar arasında yer alıyor . Ardından ORTAKÖY ‘e gelerek akşam çaylarımızı içip yorgunluğumuzu atıyoruz. Dileyen misafirlerimizi buraya özgü muhteşem Kumpir veya Waffle tadına bakabilir. Belirlenen saatte toplanarak İSTANBUL’ umuzun bu güzelliklerini istemeyerekten olsa geride bırakarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. Bir başka YENIDEN TUR seyahatimiz de görüşmek üzere vedalaşıyoruz.