İSKANDİNAVYA - FİYORTLAR


Fiyat Hesaplayın

                         Baştanbaşa Muhteşem…

İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR

DANİMARKA-NORVEÇ-İŞVEÇ-FİNLANDİYA

HELSINKI (1) & HELSINKI - SILJA LINE CRUISE (1) & STOCKHOLM (2) & HAMAR (1)        & BERGEN (1) & GEILO (1) & OSLO - DFDS CRUISE (1) & KOPENHAG (1)  

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İzmir’den’den İzmir’e…

 5* De Luxe Gemi’de 2 ayrı gemi yolculuğu & 2 akşam yemeği dahil…

10 TEMMUZ -19 TEMMUZ 2024   10 Gün-9 Gece…

Tüm şehir turları & çevre gezileri ve tüm extra turlar dahil Extra Tur Yok !!! 

(En Geniş Kapsamlı ve En Güzel Program) V.I.P TUR

 

01 ŞUBAT 'a KADAR YAPILAN REZERVASYONLARDA ODA BAŞI 100 € İNDİRİM.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
10.07.2024 1,999 € 0 € 2,699 € 0 €

Tur Programı

1. gün İZMİR – İSTANBUL – HELSINKI

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar gidiş terminali önünde saat 10.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 2319 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.55’de İstanbul’a hareket. Saat 13.15’de varış ve alınacak aktarma olan TK 1763 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.05’de Yerel saat ile 18.50’de Helsinki’ye varış. Varışımızın ardından pasaport işlemlerimizi yaptırıp alanda bekleyen otobüsümüz ile Helsinki Otelimize hareket ve yerleşme.. Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ile Helsinki’yi tanımak için bir yürüyüş turu yapacağız. Geceleme otelinizde.

2. gün HELSINKI – SUOMENLİNNA KALESİ TEKNE TURU-STOCKHOLM (GEMİ)

Sabah kahvaltımızın ardından, otobüsümüzle Helsinki kent turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda, kentin planlanmasında odak işlevi görmüş olan Senato Maydanını; Sibelius Parkını, Olimpiyat Stadı bölgesini, Kaya Kilisesini göreceğiz. Tekne ile Suomenlinna adını taşıyan; 18.yy. ortasında, kenti koruma amacıyla inşaa edilmiş olan; surlardan ve top bataryalarından oluşan savunma hattını görmek üzere; Helsinki Körfezinde yer alan adalara geçeceğiz.Saat 15:30da, bizi Stokholm`e götürecek olan Silja Hattı gemisine geçeceğiz. Akşam yemeğimizi yiyip, geceleyeceğimiz gemimiz iskeleden ayrılırken; en üst güverteye çıkıp, kenti denizden görmenizi öneririz.

3. gün STOCKHOLM

Teknede kahvaltı. Saat 09.30’da Stockholm’e varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra alışveriş imkanı sunan caddelerde serbest zaman. Geceleme otelinizde.

4. gün STOCKHOLM – DROTTNINGHOLM KRALİÇE ADASI TEKNE TURU – STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından, Drottningholm adasında yer alan; aynı adı taşıyan saraya gitmek üzere, maleren Gölünde bizi gezdirecek olan tekneye bineceğiz.Kraliyet ailesinin günümüzde yaşadığı yer olan sarayı gezişimizi takiben; Stokholm`e dönüp; İskandinavya`nın kraliçesi olarak bilinen bu güzel kentte serbest zamanımızı kullanacağız.Geceleme Otelimizde.

5. gün STOCKHOLM – ÖREBRO – KARLSTAD – HAMAR

Otelimizden ayrılışımızın ardından, Örebro ve Karlstad üzerinden Norveç sınırına yönleneceğiz. Olağandışı güzellikteki İskandinavya coğrafyasını derinlemesine göreceğimiz bugünkü gecelememiz Norveçin şirin kasabalarından Hamar`da olacaktır.

6. gün HAMAR – LAERDAL – SOGNEFJORD TEKNE TURU– FLAM DAĞI TREN TURU- BERGEN

Bugün turumuzun en yoğun günlerinden birisi olacak. Sabah saat 7:00de otelimizden yola çıkıp; içimize huzur verecek dağ, vadi manzaraları eşliğinde, Flam kasabasına varacağız..Saat 12:00de Flam`dan kalkacak tekneyle; Naeröyfyord`un sonunda yer alan Gudvangen`e, yaklaşık olarak 2 saat sürecek bir yolculuk yapacağız. Gudvangen`den Flam`a otobüsümüzle dönüp; Flamdan Myrdal`a - 867. metre yükseklikte yer alır -; 20. kilometrelik bir vadi yolculuğu yapacağız. Vadi boyunca, ırmak, dağ, çağlayan manzaraları göreceğimiz yolculuğumuz; aynı hattan geri dönüşle son bulacak.Ardından gece geç saatlerde Bergen’e varış.Geceleme Otelimizde.

7. gün BERGEN – GEILO

Sabah kahvaltısının ardından Bergen şehir turu. Turumuz sırasında Balık Pazarı Meydanı ve Bergen Brygge Fyord evleri görülecek yerler arasında. Saat 12.30’da Bergen’den ayrılıp Bruravik’ten feribot ile Brimnes’e hareket ediyoruz. Hardanger Doğal Park’ını geçip ünlü Geilo kayak merkezine varıyoruz. Geceleme otelinizde.

8. gün GEILO – OSLO – KOPENHAG (GEMİ)

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00’da Oslo’ya hareket. Oslo’ya varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapı olarak bilinen Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Parkı, Residance Müzesi ve Frogner Parkı görülecek yerler arasında. Tur sonrası 1 saat serbest zaman. Daha sonra bizi Kopenhag’a götürecek gemiye (DFDS Cruise) gitmek üzere limana hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.

9. gün KOPENHAG - TİVOLİ BAHÇELERİ - KOPENHAG

Teknede kahvaltı. Saat 09.30’da Kopenhag’a varış ve Kopenhag şehir turu. Turumuz esnasında Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı görülecek yerler arasında. Tur bitimi otelinize transfer. Ardından Tivoli Bahçeleri turuna. Turumuz esnasında Tivoli Bahçesi, İskandinavya’nın en eski eğlence parkı ve adeta masallardan çıkmış yapılar görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

10. gün KOPENHAG – DANİMARKA ŞATOLARI VE RİVİERASI - ISTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Ardından Danimarka Şatoları ve Rivierası turu.Tur sırasında Kronborg Hamlet Kalesi ve Frederiksborg Kraliyet yazlık evi görülecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası Havalimanına transfer Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1786 sefer sayılı uçağı ile 19:25’te İstanbul’a hareket. Saat 23:40’da İstanbul’a varış ve alınacak aktarma olan Türk Havayolları TK 2354 sefer sayılı uçuş ile saat 01:30’da İzmir’e hareket. Saat 02.40’ta İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Havayolları ile İzmir – İstanbul – Helsinki / Kopenhag – İstanbul – İzmir parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Alan/otel/alan transferleri,
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
 • Helsinki – Stockholm ve Oslo – Kopenhag arası gemiyle yolculuklar,
 • Helsinki, Stockholm, Hamar, Bergen, Oslo ve Kopenhag’da şehir turları,
 • Programda belirtilen 480 Euro değerindeki tüm extra turlar + 50 Euro değerindeki tekne turları + 85 euro değerindeki Flam Dağı Tren Turu (Flamsbana Treni) dahil.
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti ve servis bedeli (180 Euro ),
 • Seyahat sigortası & Güvence Paketi ücreti (20 Euro) 60 Yaş üstü (40 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150.TL)
 • Tivoli bahçeleri örenyeri girişi (20 Euro)
 • Şehir ve Otel konaklama vergileri & tourist tax (10 gün için toplam 30 euro)

Whatsapp'tan Yazın

Merak ettiklerinizi whatsapp üzerinden bize danışın