Doğu Ekspresi ile ERZURUM - KARS - VAN


Fiyat Hesaplayın

DOĞU ANLATILMAZ YAŞANIR

                                TADI DAMAĞINIZDA KALIR..

DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM – KARS - VAN  TURU

 

 

 

 

28 KASIM – 02 ARALIK

07 - 11 ARALIK

14 - 18 ARALIK

21 – 25 ARALIK

5 GÜN – 4 GECE

 

1 GECE DOĞU EKSPRESİ ( YATAKLI/KUŞETLİ )

2 GECE KARS OTEL - 1 GECE VAN OTEL Y.P. KONAKLAMA

 

Sevgili gezi dostları, Doğu ekspresi ile farklı ve nostaljik bir tren tur yapacağız.20 saat sürecek bu yolculuğumuzda, güzel yurdumuzun gidemediğimiz, ders kitaplarında okuduğumuz, Yalçın dağlarını, çılgın ırmaklarını, derin vadilerini, eşsiz doğa manzaralarını göreceğiz. Doğunun kültürel miraslarımız müzeleri, Taş binaları, kaleleri, Kadim şehirlerimiz, ANİ, KARS, ERZURUM, SARIKAMIŞ’ ı göreceğiz. Bölgenin yöresel yemeklerini tadına bakıp, folklorik özelliklerini birlikte yaşayacağız.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
07.12.2021 2,650 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
14.12.2021 2,650 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
21.12.2021 2,650 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün İzmir - Ankara - Doğu Ekspresi

Sabah 08:30 ‘de siz değerli misafirlerimiz ile ADNAN MENDERES HAVALİMAN’ nında buluşuyoruz. Bilet işlemlerimiz sonrası saat 10:05 Anadolu Jet Uçağı ile ANKARA ‘ya uçuyoruz. Saat 11:20 de ESENBOĞA HAVA LİMANIN ‘ dayız bagajlarımızı alarak bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Öncelikle ANITKABİR’ e giderek ATAMIZI ziyaret ediyoruz. Şükran duyguları içinde dualarımızı yapıyoruz. Daha sonra aracımızla ANKARA’ nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan ANKAMALL geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi alıp alışverişlerimizi yapıyoruz Saat 16:30 da aracımızda olarak ANKARA GARI’ na gidiyoruz. Saat 17:55 ‘da DOĞU EXPRESİNDE yataklı / kuşetli vagondaki yerlerimize yerleşiyoruz. Yaklaşık 20 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği trenin restoranında (ektra) alınabilir. Konaklama, trende yataklı / kuşetli kompartımanlarımızda.

2. gün Erzurum - Kars

Gece boyunca KIRIKKALE,KAYSERİ üzerinden süren yolculuk sonrası sabahın ilk ışıklarını SİVAS’ ta karşılıyoruz. Gün boyunca sürecek yolculuğumuzda Güzel yurdumuz ANADOLU’ nun heybetli dağlarını, ovalarını, derin vadilerini, platolarını, coşkuyla akan ırmaklarını, muhteşem manzaralarını seyrederek nostaljik bir tren yolculuğu yapıyoruz. DİVRİĞİ – ERZİNCAN arasındaki kalyonları izlemeyi kaçırmayınız. Bize ait olan vagonumuzda grubumuz içindeki ahenk, gezimize ayrı bir güzellik katacaktır. Gün boyunca ara duraklarda kısa bekleme anlarında inemediğimiz kasaba ve kentlerimizi de görüp, fotoğraflayabiliriz. Öğle saatlerinde( 14.00) ERZURUM’ dayız. Burada bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak 93 HARBİ, 1.DÜNYA SAVAŞI, KURTULUŞ SAVAŞI’ nda büyük mücadelelerin yaşandığı, Cumhuriyet’imizin ilk temellerinin atıldığı ERZURUM KONGRESİ’ nin yapıldığı bu kahraman kentimizde göreceğimiz yerler; YAKUTİYE MEDRESESİ, ERZURUM KALESİ, SAAT KULESİ, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ÜÇ KÜMBETLER gezdikten sonra ülkemizin en önemli kayak merkezi olan SARIKAMIŞ’ a geliyoruz. Öncelikle, yüreğimizde derin acılar bırakan 1.dünya savaşında Ruslara karşı yapılan muharebelerde kaybettiğimiz 90.000 gencimizin bulunduğu SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ’ ni ziyaret ederek dualarımızı yapıyor, şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Bu keyifli saatler sonunda KARS’ a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde KARS 4* SAPRAN DELUX otelimizde olarak odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. gün Kars

Kahvaltı sonrası en uç Ermenistan sınırımızda UNESKO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI’ nda bulunan günümüzde terk edilmiş ama tarihte bölgenin en önemli yerleşim yeri olan ANİ ve ANİ HARABELERİ’ ni dolaşıyoruz. AGİK KİLİSESİ, HAVARİLER KİLİSESİ, AZİZ KRİKOR ŞAPELİ, BÜYÜK KATEDRAL(Fethiye Camii) BAKİRELER MANASTIRI, Pers Uygarlığından kalma ZERDÜŞT ATEŞGEDESİ ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Daha sonra ÇILDIR GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 m. yüksekteki bu gölümüz her mevsim ayrı güzel, kış kış aylarında tamamen donuyor. Üzerinde kızaklarla gezilip, buzlar kırılıp balık avlanıyor. Dileyen konuklarımız atlı kızaklarla göl çevresinde tur atabilir. Öğle yemeğimizi burada yöreye özgü halka arasında SARIBALIK olarak bilinen göl balığı ile alacağız (ekstra).Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası KARS şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS 4* SAPRAN DELUX otelde. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla bölgeye özgü AŞIKLAR ATIŞMASI ‘nı izlemeye gidiyoruz.

4. gün Kars - Van

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kars’ta, KARS KALESİ,KARAHANOĞLU KÖPRÜSÜ,ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ,EBU-L HASAN HARANKARİ TÜRBESİ,TOPÇUOĞLU HAMAMI,MURADİYE HAMAMI,DEFTERDARLIK,GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI ,KONSERVATUAR gezilecek yerler arasındadır. Bundan sonra vereceğimiz serbest zamanda ünlü KARS KAŞARLARI, GRAVYER PEYNİRLERİ VE BALLARI alışverişi yapabiliriz ardından Kars’tan ayrılıyoruz. Aracımızla rehberimizin eşliğinde yapacağımız yolculukta DOĞU BEYAZIT’ a ulaşıyoruz. Dağların eteğinde kartal yuvasını andıran İSHAK PAŞA SARAYI göreceğimiz en güzel tarihi dokudur. Taş işçiliği ve konumu ile bizi çok etkileyecek olan bu sarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi (extra) DOĞU BEYAZID ‘da alıyoruz. Yemek sonrası bizi muhteşem görüntüsü ile AĞRI DAĞI , TENDÜREK DAĞI karşılamaktadır. Yolumuza devam ederek bölgenin en güzel görselliği olan bir doğa harikası MURADİYE ŞELALELERİ’ ni görüyoruz. Bu güzellikleri fotoğrafladıktan VAN’ a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van 4* MY DELUX otelimizde.

5. gün Van - İzmir

Sabah otelimizde ÜNLÜ VAN KAHVALTIMIZI alıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Van şehir merkezi ve VAN KALESİ geziyoruz .Daha sonra bir tatil kasabasını andıran EDREMİT ’i görerek, GEVAŞ ’a geliyoruz. Buradaki teknelerle AKDAMAR ADASI’ na geçiyoruz. Taş işçiliği ile ünlü AKDAMAR KİLİSESİ, Tevrat’tan ve İncil ‘den alınmış sahneleri ve çevrenin gezilmesi sonrası buradan ayrılarak, VAN HAVALİMANI ‘na geliyoruz. Saat 19:30 PEGASUS Uçağında yerlerimizi alarak İSTANBUL üzerinden İZMİR ‘e uçuyoruz. Saat 23:50 ‘de İZMİR ‘deyiz. Siz değerli misafirlerimiz ile yeni organizasyonlarda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – ANKARA UÇAK BİLETİ

- VAN – İZMİR UÇAK BİLETİ

- ANKARA – ERZURUM DOĞU EKPRESİ YATAKLI VEYA ÖRTÜLÜ KUŞETLİ  TREN BİLETİ

- 1 GECE VAN  4* MY DELUX OTEL, 2  GECE KARS  4* SAPRAN DELUX OTEL  KONAKLAMASI

- OTELLERDEKİ 3 AKŞAM YEMEĞİ + 3 KAHVALTI

- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR

- TÜM TRANSFERLER

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- DOĞU EKSPRESİNDE ALINACAK ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR

- AKDAMAR TEKNE TURU