Doğu Ekspresi İle Van - Kars - Erzurum


Fiyat Hesaplayın

DOĞU ANLATILMAZ YAŞANIR

                                TADI DAMAĞINIZDA KALIR..

VANGÖLÜ EKSPRESİ İLE VAN-IĞDIR-KARS-ERZURUM         

 5 GÜN - 4 GECE

1 GECE VAN GÖLÜ EKSPRESİ ( YATAKLI ) - 1 GECE VAN OTEL – 2 GECE KARS OTEL Y.P. KONAKLAMA

 

 

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler

Tur Programı

1. gün

Sabah 06:00 ‘de ADNAN MENDERES HAVALİMAN’nından PEGASUS ile ANKARAYA uçuyoruz.07:10 ESENBOĞA HAVA LİMANIN ‘ dayız bagajlarımızı alarak bizi bekleyen aracımıza biniyoruz.Uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla ANKARA GARI’na geliyoruz. Saat 12:00 de VANGÖLÜ EXPRESİNDE yataklı vagondaki yerlerimize yerleşiyoruz.Yaklaşık 25 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği trenin restorantında (ektra) alınabilir.Konaklama,trende1.sınıf yataklı vagonda kompartımanlarımızda….. Gün boyunca KIRIKKALE,KAYSERİ,SİVAS,MALATYA üzerinden süren yolculuk sonrası sabahın ilk ışıklarını ELAZIĞ ’Da karşılıyoruz.Gün boyunca sürecek yolculuğumuzda Güzel yurdumuz ANADOLU’nun heybetli dağlarını, ovalarını, derin vadilerini, platolarını, coşkuyla akan ırmaklarını,muhteşem manzaralarını seyrederek nostaljik bir tren yolculuğu yapıyoruz.

2. gün

Sabah saatlerinde ELAZIĞ’da günün ilk ışıklarını görüyoruz .PALU,GENÇ,BİNGÖL,MUŞ’u görerek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bize ait olan vagonumuzda grubumuz içindeki ahenk, gezimize ayrı bir güzellik katacaktır.Gün boyunca ara duraklarda kısa bekleme anlarında inemediğimiz kasaba ve kentlerimizi de görüp, fotoğraflayabiliriz.Öğle saatlerinde TATVAN’dayız.Bizi bekleyen aracımıza binerek rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz.Van Gölü sahilleri boyunca yolculuğumuzu sürdürüyoruz GEVAŞ’ta AKDAMAR ADASI’na geçmek üzere bizi bekleyen teknemize biniyoruz ada gezimiz sonrası Van’ın geçmişten günümüze yansıyan değerleri olan El dokuma Halı ve Kilimlerin en güzel örneklerini görebileceğimiz Urartu Halı Atölyesine gidiyoruz.Halı ve kilim dokumacılığı ile bilgilendikten sonra alışveriş yapabiliriz. Ardından Van şehir merkezindeyiz VAN KALESİ ve Şehir Merkezi gezimiz sonrası otelimize geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van 4* MERİT ŞAHMARAN otelimizde.

3. gün

Sabah otelimizde ÜNLÜ VAN KAHVALTIMIZI alıyoruz , sonrası aracımıza binerek Urartular'dan günümüze gelen Savatlı Gümüş işçiliğinin son ustalarının bulunduğu ARUBANİ GÜMÜŞ ATÖLYESİ ne geliyoruz. Burada Savatlı Gümüş işçiliği ile ilgili bilgiler aldıktan sonra alışveriş yapabiliriz. Daha sonra Van Kedilerini görebileceğimiz KEDİEVİNE gidiyoruz. Ardından Van ‘dan ayrılıyoruz.Yolumuz üzerinde bölgenin en güzel görselliği olan bir doğa harikası MURADİYE ŞELALELERİ’ni görüyoruz. Bu güzellikleri fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ederek Doğu Anadolu’nun kadim coğrafyasından TENDÜREK DAĞLARINI,buradaki volkanik olusunları görerek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Sonra DOĞU BEYAZIT’a ulaşıyoruz. .Bu yolculuğumuzda bizi muhteşem görüntüsü ile AĞRI DAĞI karşılamaktadır.Dağların eteğinde kartal yuvasını andıran İSHAK PAŞA SARAYI göreceğimiz en güzel tarihi dokudur.Taş işçiliği ve konumu ile bizi çok etkileyecek olan bu sarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi (extra) DOĞU BEYAZID ‘da alıyoruz.Yemek sonrası IĞDIR’a doğru yola çıkıyoruz.Iğdır’ı panoramik olarak gezdikten sonra yolculuğumuzu sürdürerek akşam saatlerinde KARS’ta oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelde.

4. gün

Kahvaltı sonrası en uç Ermenistan sınırımızda UNESKO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI’nda bulunan günümüzde terk edilmiş ama tarihte bölgenin en önemli yerleşim yeri olan ANİ ve ANİ HARABELERİ’ni dolaşıyoruz.Gagik kilisesi,Havariler kilisesi,Aziz Krıkor şapeli,Büyük katedral(Fethiye Camii)Bakireler manastırı, Pers Uygarlığından kalma Zerdüşt Ateşgedesi,ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.Daha sonra ÇILDIR GÖLÜ’ne hareket ediyoruz.Yolumuz üzerinde yörede peynir yapımı ile ünlü MALAKAN köyü olan YALÇINBAYIR köyünü ve BOĞATEPE köyünü panoromik olarak görüyoruz.Yaklaşık 2000 m.yüksekteki bu gölümüz her mevsim ayrı güzel, kış kış aylarında tamamen donuyor.Üzerinde kızaklarla gezilip,buzlar kırılıp balık avlanıyor.Dileyen konuklarımız atlı kızaklarla göl çevresinde tur atabilir.Öğle yemeğimizi burada yöreye özgü halka arasında SARIBALIK olarak bilinen göl balığı ile alacağız (ekstra).Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası KARS şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelde.Yemek sonrası dileyen konuklarımızla bölgeye özgü AŞIKLAR ATIŞMASI ‘nı izlemeye gidiyoruz.

5. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kars’ta,KARS KALESİ,KARAHANOĞLU KÖPRÜSÜ,ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ,EBU-L HASAN HARANKARİ TÜRBESİ,TOPÇUOĞLU HAMAMI,MURADİYE HAMAMI,DEFTERDARLIK,GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI ,KONSERVATUAR gezilecek yerler arasındadır.Bundan sonra vereceğimiz serbest zamanda ünlü KARS KAŞARLARI ,GRAVYER PEYNİRLERİ VE BALLARI alışverişi yapabiliriz ardından Kars’tan ayrılıyoruz. Aracımızla rehberimizin eşliğinde yapacağımız yolculukta Doğu Anadolu’nun sert doğası, ARAS NEHRİ’nin oluşturduğu derin vadileri, karlı dağların zirvelerinin oluşturduğu görsellik bizleri çok etkileyecektir.Tabii ki bol fotoğraflar da çekeceğiz.İki saat süren yolculuk sonrası ,ülkemizin en önemli kayak merkezi olan SARIKAMIŞ’tayız.Öncelikle,yüreğimizde derin acılar bırakan 1.dünya savaşinda Ruslara karşı yapılan muharebelerde kaybettiğimiz 90.000 gencimizin bulunduğu SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ’ni ziyaret ederek dualarımızı yapıyor,şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.Daha sonra KATERİNA KÖŞK’ünü görüyor, kayak merkezinde serbest zaman veriyoruz.Sarıkamiş kayak merkezi ve Sarıkamış ormanlarınıgörüyoruz.Ardından yolumuza devam ediyoruz.Öğle saatlerinde bir başka kadim şehrimiz ERZURUM’dayız. ilk PALANDÖKEN DAĞLARI eteğinde ,2000m.yükseklikte,doğası ve tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen,1000 yıl önce atalarımızın ilk ayak izlerini göreceğimiz kadim kentimiz ERZURUM’dayız. ….93HARBİ, 1.DÜNYA SAVAŞI, KURTULUŞ SAVAŞI’nda büyük mücadelelerin yaşandığı,CUMHURİYET’imizin ilk temellerinin atıldığı ERZURUM KONGRESİ’nin yapıldığı bu kahraman kentimizde göreceğimiz yerler;ATATÜRK EVİ, YAKUTİYE MEDRESESİ, ERZURUM KALESİ, SAAT KULESİ, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ÜÇ KÜMBETLER gezdikten sonra tarihi ERZURUM EVLERİNİ geziyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zamanda tarihi çarşıyı gezebilir,ünlü OLTU TAŞI ile yapılmış ürünlerden ve diğer yöresel ürünlerden alabiliriz.Akşam yemeğimizi ünlü çağ kebap olarak (EKSTRA) alıyoruz.Daha sonra 21:25 ANADOLU JET uçağına binmek üzere ERZURUM HAVA LİMANINA geliyoruz.Gece 00:55 de İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANIN ‘ dayız.Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İZMİR – ANKARA UÇAK BİLETLERİ

- ANKARA – TATVAN VANGÖLÜ EKSPRESİ YATAKLI VEYA ÖRTÜLÜ KUŞETLİ  TREN BİLETLERİ

- ERZURUM – İZMİR UÇAK BİLETLERİ

- TREN GARI - OTEL TRANSFERLERİ

- 1 GECE VAN   OTEL, 2  GECE KARS  OTEL  Y.P. KONAKLAMA

- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR

- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- DOĞU EKSPRESİNDE ALINACAK ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLERİ

- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

- ERZURUM AKŞAM YEMEĞİ

- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR