BÜYÜK İTALYA TURU ( İzmir Çıkışlı )


Fiyat Hesaplayın

BÜYÜK İTALYA TURU

Milano – Roma – Bolonya – Venedik – Floransa

06 – 13 Nisan

8 Gün – 7 Gece

Sunexpres İle İzmir ‘den Direkt Uçuş

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
06.04.2024 1,196 € 0 € 0 € 0 €

Tur Programı

1. gün İzmir - Milano (Assago)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sun Express Havayolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket ediyoruz. Ardından Milano panoramik şehir turunda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. Uçuş No: XQ 892 (Sun Express) - Kalkış: İzmir - Tarih: 06 Nisan 2024 - Saat: 11:45 - Varış: Milano - Tarih: 06 Nisan 2024 - Saat: 13:50

2. gün Milano (Assago) - Floransa (Montecatini Terme)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra panoramik Floransa şehir gezisi için hareket ediyoruz. Floransaya varışımızla birlikte; Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile devam ediyoruz. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. gün Floransa (Montecatini Terme)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Siena & San Gimignano & Pisa Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuz için il olarak Siena’ya hareket ediyoruz. Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Ortaçağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Ortaçağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Ardından dünyaca ünlü Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra serbest zaman. Ardından gezimizin bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

4. gün Floransa (Montecatini Terme) - Roma

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan Roma’ya transfer. Roma’ya varışımız ile birlikte panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kolezyum, Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo,Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Âşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri, Vatikan (panoramik), Pantheon görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. gün Roma

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Napoli & Sorrento Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durak noktası Napoli şehri. XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ardından limon ve portakal bahçeleri arasındaki Sorrento şehrine hareket ediyoruz. Doğal güzellik abidesi olan bu sahil şehrinde mevsim gözetmeksizin farklı bir atmosfere kapılacaksınız. Burada kasabanın merkezi olan Piazza Tasso’da bir kafede oturup, Limon özlü yerel içecekleri tadabilir veya 15. Yy’dan kalma Palazzo Correale’yi ziyaret edebilirsiniz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. gün Roma - Bolonya (Modena)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve Bolonya’ya transfer. Konaklama otelimizde.

7. gün Bolonya (Modena) - Venedik (Marcon)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Bologna Gezisi için hareket edeceğiz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’ e transfer. Tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz panoramik Venedik şehir turumuzda; ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8. gün Venedik (Marcon) - Milano - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra rehberinizin belirteceği saatte Milano havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu. Uçuş No: XQ 893 (Sun Express) - Kalkış: Milano - Tarih: 13 Nisan 2024 - Saat: 14:40 - Varış: İzmir - Tarih: 13 Nisan 2024 - Saat: 18:25

Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • SunExpress Havayolları ile İzmir (ADB) - Milano (MXP) – İzmir (ADB) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Panoramik Venedik şehir gezisi
 • Panoramik Floransa şehir gezisi
 • Panoramik Roma şehir gezisi
 • Panoramik Milano şehir gezisi
 • 40 Euro değerindeki Bolonya Gezisi dâhil
 • 70 Euro değerindeki Siena & San Gimignano dâhil
 • 55 Euro değerindeki Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi dâhil
 • 95 Euro değerindeki Napoli & Sorrento Gezisi dâhil
 • 50 Euro değerindeki Pisa Gezisi dâhil
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Şoför tipleri günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır. (Zorunludur)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri