BÜYÜK İSPANYA & ENDÜLÜS TURU


Fiyat Hesaplayın

BÜYÜK İSPANYA & ENDÜLÜS TURU

Granada – Cordoba – Toledo – Madrid – Barcelona – Sevilla – Valensiya

08 – 15 Nisan / 21 – 28 Nisan / 12 – 19 Mayıs

8 Gün – 7 Gece

THY ile İstanbul ‘dan Direkt Uçuş

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
08.04.2024 1,296 € 0 € 0 € 0 €
21.04.2024 1,296 € 0 € 0 € 0 €
12.05.2024 1,156 € 0 € 0 € 0 €

Tur Programı

1. gün İstanbul - Madrid

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Madrid’e hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik Madrid şehir gezisine başlıyoruz. Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Arena, Botanik Bahçesi, Neptün Çeşmesi, Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde. Uçuş No: TK1857 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:55 - Varış: Madrid - Saat: 10:20

2. gün Madrid - Toledo - Sevilla

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Toledo Gezisi gezisi için hareket edeceğiz. İspanya’nın eski başkenti ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin önemli şehirlerinden biri olan ve El Greco’nun şehri olarak bilinen Toledo, XVI. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başaran ender şehirlerden biridir. Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans mimarilerinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları ve tabii ki ünlü katedrali ile bizi karşılayacak şehirde Yahudi Mahallesi’nde yapacağımız yürüyüşün ardından Sevilla’ya transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. gün Sevilla - Ronda - Sevilla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Sevilla şehir gezisine başlıyoruz. İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında panoramik olarak Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı’nı (dışarıdan) ve dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni (dışarıdan) görüyoruz. Daha sonra Ronda turu için hareket. Ronda; Emeviler’in yarım adadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır. Bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Görülecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz bir İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi Etkinliği (55 Euro) katılım sağlayabilirler Konaklama otelimizde. Konaklama otelimizde.

4. gün Sevilla - Cordoba - Granada

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba’ya transfer. Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii (giriş biletleri dâhil)gezimiz için hareket ediyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Ardından Granada şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz.

5. gün Granada - Murcia - Valensiya

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra panoramik Granada şehir gezisine başlıyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından El Hamra Sarayı Gezisi (giriş biletleri dâhil) için hareket ediyoruz. (Biletler isme kesildiği ve sınırlaması olduğundan yüksek sezonda geç kayıtlarda harem bilet tedarik edilemediği durumlar oluşabilmektedir.) Bu gezimizde Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan El Hamra Sarayı ziyaret edilecektir. Tur so Panoramic olarak gerçekleştireceğimiz Murcia Turumuzda sonrası Mursia’ ya transfer. Murcia’dan geçerken panoramik şehir turu yapıyoruz. Murcia ‘da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Gotik, Rönesans ve Barok izler taşıyan ve Murcia Merkez Camii ‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, rengarenk yapısı ile dikkat çeken Piskoposluk Sarayı, şehrin merkezine modern hava katan Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Murcia şehir turu sonrasında ardından Valenciya şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Valensiya şehir gezisine başlıyoruz. Romalılar tarafından kurulan ve günümüze dek birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan, İspanya’nın en kalabalık 3. şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip Valencia gezimizde; Belediye Sarayı, Arena, Gotik Katedral, Lonja Market, Micalet Çan Kulesi görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. gün Valensiya - Barselona

Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Barcelona’ya transferimiz için hareket ediyoruz. Katalonya’nın başkenti ve İspanya’nın en büyük 2. şehri Barcelona varışımızın ardından panoramik şehir gezimiz başlıyor. Cristof Colomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, La Ramblas Caddesi, Montjuic Tepesi, İspanya ve Catalunya Meydanları, Paseo de Gracia, Gran Via Caddesi, Endülüs Arenası ve Olimpic Liman görülecek yerler arasındadır. Panoramik gezimizin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

7. gün Barselona

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Girona & Figueras & Dali Müzesi turu( Giriş Biletleri Dahil) için hareket. Orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Dali’nin 1904 yılında doğduğu kasabada aynı zamanda eserlerini görebileceğimiz Dali Müzesi bulunmaktadır. Müzenin her detayını kendisi tasarlayan sanatçı, aynı zamanda müzede çeşitli tekniklerle yaptığı 4000’den fazla eseri bizlerle buluşturmaktadır. Daha sonra turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. gün Barselona - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu. Uçuş No: TK1468 (Türk Havayolları) - Kalkış: Barcelona - Saat: 14:25 - Varış: Istanbul - Saat: 20:05

Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Madrid (MAD) / Barcelona (BCN) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Panoramik Madrid, Cordoba, Sevilla, Granada, Valencia, Murcia, Barselona şehir gezisi
 • 40 Euro değerindeki Toledo Gezisi dâhil
 • 60 Euro değerindeki El Hamra Sarayı Gezisi (giriş biletleri dâhil)
 • 40 Euro değerindeki Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii (giriş biletleri dâhil)
 • 35 Euro değerindeki Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi Gece Gezisi dâhil
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Flamenco Şov Gecesi Etkinliği 55 €
 • Şoför tipleri günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır. (Zorunludur)
 • Akşam Etkinlikleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

 

Nisan Kişi Başı : 1296 €

Mayıs Kişi Başı : 1156 €