Batı Karadeniz Turu


Fiyat Hesaplayın

BATI KARADENİZ TURU

15 – 18 EKİM / 3 GÜN – 3 GECE

4* EMİRGAN OTEL

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
15.10.2020 899 ₺ 699 ₺ 1,299 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün 1. GÜN BOLU - ABANT - YEDİGÖLLER - DEVREK

1.GÜN GECE : 21:30 ÜÇKUYULAR 21:45 ÜÇYOL, 22:00 ALSANCAK , 22:20 KARŞIYAKA (Yunuslar), 22:45 BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampus Girişi Önü-Osman Kibar Meydanı)’dan hareketle siz değerli misafirlerimizi alarak, MANİSA-AKHİSAR-BALIKESİR-BURSA üzerinden, sabah saatlerinde İZNİK de oluyoruz. Sabah saatlerinde ABANT GÖLÜ’ndeyiz.Etrafı zengin orman örtüsü ile çevrili ,nilüfer çiçekleri ile özdeşleşmiş,denizden 1320 m. Yükseklikteki bu gölün çevresinde otobüsümüzle panoramik bir tur attıktan sonra,köy pazarında alışveriş ve fotoğraf mollası veriyoruz.Sonra BOLU MERKEZE geliyoruz.Bizi bekleyen dolmuşlarımızla YEDİGÖLLER’e çıkıyoruz.BOLU DAĞLARI’nın zirvelerinde heyelan sonucu oluşmuş,SAZLIGÖL,KURUGÖL,İNCEGÖL,DERİNGÖL,SERİNGÖL,BÜYÜKGÖL,KÜÇÜKGÖL çevresinde yürüyüşler yaparak,fotoğraflar çekiyoruz.Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alıyoruz.Orman denizini andiran zengin bitki örtüsü,yaban ortam bizleri çok etkileyecektir.Belirtilen saatte toplanarak aracımıza dönüyoruz.MENGEN yolu ile DEVREK’e geliyoruz.Bastonları ile ünlü bu şirin ilçemizde nefis çaylar içerek,BASTONCULAR ÇARŞISI ‘nı geziyoruz.Günümüzün sonunda 4* EMİRGAN OTELE geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. gün 2. GÜN AMASRA - SAFRANBOLU

2.GÜN : Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak AMASRA’ya doğru yola çıkıyoruz. Çam, Söğüt, Meşe ve Kestane ağaçlarının oluşturduğu yeşil tüneller içinden geçerek AMASRA’ya geliyoruz. Adını mitolojiye göre Amazon kraliçesinden tarihsel bilgilere göre Pers Prenseslerinden alan bu kentimize Fatih Sultan Mehmet’de hayran kalmış Çeşm-i Cihan ( Dünyanın Gözü ) olarak nitelemiştir. Bir müze kent konumunda olan AMASRA’da şehir surları, kalesi, adaları ana karaya bağlayan KEMERE KÖPRÜSÜ gezildikten sonra tarih boyunca AMASRA’nın simgesi olmuş ÇEKİCİLER ÇARŞISI’nda serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimizi ünlü balık restorantlarında aldıktan sonra SAFRANBOLU’ya geliyoruz. Kent’e ulaştığımızda tüm SAFRANBOLU’ya hakim bir nokta olan HIDIRLIK TEPESİ’nden panaromik olarak çevreyi seyrediyoruz. Daha sonra kent merkezine geliyoruz. ARASTA, YEMENİCİLER ÇARŞISI, ESKİ SEMERCİLER, BAKIRCILAR, DEMİRCİLER gezildikten sonra KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ’ni ve bahçesindeki GÜNEŞ SAATİ’ni görüyoruz. Ardından restore edilerek otel haline getirilmiş CİNCİ HANI görüp KAYMAKAMLAR KONAĞI’na çıkıyoruz. Günümüzde müze haline getirilen bu konakta etnografik özelliklerini ve yaşam biçimini görebiliriz. Bu gezilerimizin ardından otantik çarşısında vereceğimiz serbest zamanda el işleri, yöresel ürünler en az onlar kadar ünlü safranlı lokum alışverişi yapabiliriz.Akşam saatlerinde 4* EMİRGAN otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. gün 3. GÜN ZONGULDAK - EREĞLİ - AKÇAKOCA - İZMİR

3.GÜN : Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz Zonguldak yolu üzerindeki ülkemizin en uzun mağarası olan GÖKGÖL MAĞARASI ilk durağımız. Mağarada yapacağımız gezide yer altı deresi,sarkıt ve dikitleri göreceğiz. Daha sonra ZONGULDAK merkeze geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda sahilde yürüyüş yapabilir, sabah kahvelerimizi içebiliriz.Sonraki durağımız ülkemizde cumhuriyet dönemi ilk demir-çelik ağır sanayi kuruluşlarının kurulduğu EREĞLİ’deyiz.Burada antik çağdan kalma mitolojik hikayelerle süslü CEHENNEMAĞZI mağaralarını geziyoruz.Ardından Ereğli’yi geride bırakıp,Karadenizin bir başka şirin ilçesi AKÇAKOCA’ya geliyoruz. Burada bu toprakların ilk fatihleri olan KONURALP HEYKEL'i Otağ şeklinde yapılmış,orta asya türk kültürünün izlerini taşıyan AKÇAKOCA CAMİİ’nı gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi alabilir, sahilde yürüyüş yapabiliriz.Verilen saatte toplanarak ,yoda uygun molalar vererek,DÜZCE, YALOVA, BURSA ,BALIKESİR yolu ile akşam İZMİR’de oluyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2 GECE 4* EMİRGAN  OTEL’DE Y.P. KONAKLAMA
- LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- SİGORTA

- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
- OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
- ÖĞLE YEMEKLERİ
- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
- YEDİGÖLLER MİNİBÜS ÜCRETLERİ