ATLANTİK KIYILARI VE ROMANTİK KÖYLER


Fiyat Hesaplayın

ATLANTİK KIYILARI VE ROMANTİK KÖYLER

Basel – Zürih – San Sebastian – Rennes – Strazbourg – Pamplona – Lyon – Amsterdam – Cenevre – Colmar – Brüksel – Bern – Düsseldorf – Bilbao – Paris – Bordeaux – Caen – Köln

07 – 20 Haziran ve 27 Ekim – 09 Kasım

14 Gün – 13 Gece

THY ile İstanbul ‘dan Direkt Uçuş

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
07.06.2024 2,590 € 0 € 0 € 0 €
27.10.2024 2,590 € 0 € 0 € 0 €

Tur Programı

1. gün İstanbul - Bilbao – Pamplona

Bugün uçuşumuzdan 3 saat önce İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşmamızın ardından Bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamlayıp pasaport kontrolünden geçerek Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Bilbao’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 11.30’da varışımızın ardından Avrupa’nın gurme başkenti olarak görülen, Bask Bölgesinin labirent şehri Bilbao’yu keşfetmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Panaromik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda Hükümet Konağı, Belediye Binası, Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, San Anton Kilisesi, Santiago Katedrali ve Guggenheim Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Pamplona’ya hareket ediyoruz. Konaklama Pamplona’da. Uçuş No: TK1315 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 08:15 - Varış: Bilbao - Saat: 11:30

2. gün Pamplona - San Sebastian - Pamplona

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İspanya'nın Okyanus kıyısında yer alan sanatı, leziz yemekleri ve mimarisi ile ünlü Bask şehri San Sebastina’a yolculuk edeceğiz. Öncelikle şehrin dokusunu en iyi hissedebileceğimiz yerini en eski bölgesini Old Town kısmını ziyaret edeceğiz. Balık pazarı, tarihi kilise ile Constitucion meydanını görerek bu dokuyu hissedeceğiz. Ayrıca Neo-gotik mimarisi ile sanat düşkülerini kendine hayran bırakan Şehrin en önemli tarihi yapılarından biri olan El Buen Pastor Katedrali de eski kent merkezi içerisinde göreceğimiz yerlerden biri. Tur sonrası Pamplone’ye geri transfer olacak ve burada kısa şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama otelde.

3. gün Pamplona - Bordeaux

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Bordeaux şehir gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux, 8. Yy’dan beri devam ettirdiği yerel üzüm suyu geleneği ile ün salmıştır. Günümüzde; dünyanın en iyi yerel üzüm içeceğinin birkaçını üreten ve en büyük üzüm bağı merkezi olarak ününü devam ettirmektedir. Şehir gezimize, Bordeaux'un en güzel mekânlarından biri olan Bourse Meydanı'yla başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu ünvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosu, Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını geziyoruz. Tur sonrası Bordeaux’da bulunan otelimize transfer. Konaklama otelde.

4. gün Bordeaux - Saint Emillion - Rennes

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından St. Emilion Gezisi için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan, bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfedecek ve organik üzümden yapılan yerel içeceklerin üretimi ile ilgili bilgi alacaksınız. Arzu ederseniz bölgede üretilen “Grand Cru” kalitesindeki en seçkin yerel içeceklerini tadımlayabilirsiniz. Gezimizin ardından Rennes’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. gün Rennes - Saint Malo - Mont Saint Michel - Caen

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyor ve Eski Bretonya düklüğü’ nün başkenti olan Rennes şehrini geziyoruz. Buradaki gezimizi takiben Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehir, Saint Malo’da yapacağımız yürüyüşün arkasından, UNESCO Dünya kültür mirası listesinde bulunan St.Michel’e hareket ediyoruz. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan St.Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebileceği yerlerden biridir. Adaya özel otobüs ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görebileceğiz. Gezimizin ardından Caen’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

6. gün Caen - Paris

Bugün otelde alacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın Elma ve süt ile meşhur şehri Caen’i geziyoruz. Burada yaptığımız gezi esnasında birbirinden değişik peynirleri deneme fırsatı bulabilirsiniz. Tur sonrası Ardından Paris panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitimiyle Paris İkonları Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Verilecek fotoğraf molasında arzu eden misafirlerimiz kuleye bilet alarak çıkabilir. Tur sonrası dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

7. gün Paris - Brüksel

Kahvaltının ardından, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve fotoğraf için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından Brüksel’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

8. gün Brüksel - Amsterdam

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Brüksel’i keşfediyoruz. Belçika’nın başkenti olan Brüksel aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kuruma ev sahipliği yapıyor. Tarih boyunca barındırdığı birçok tarihi eseri korumayı başarabilen bu şehirdeki gezimizde Avrupa’nın en ünlü ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusu ile ünlü birçok tarihi mekân ve caddede panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Amsterdam’a transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz Amsterdam turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

9. gün Amsterdam

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’ı görme ve fotoğraf çektirme fırsatı yakaladıktan sonra şirin bir sahil kasabası olan Volendam’a hareket ediyoruz. “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Tur sonrası Amsterdam’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

10. gün Amsterdam - Düsseldorf – Köln

Otel kahvaltımızın ardından Düsseldorf’a transfer olacağız. Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’a varışımız ile birlikte yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi(giriş hariç) ve yeni gelişen modern mimari örneği binaları ile ünlü Media Hafen bölgesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Köln'e hareket edeceğiz. Varışımızı takiben Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

11. gün Köln - Strazburg

Sabah kahvaltımızın takiben Strazburg’a transfer oluyoruz ve Fransa’nın tarih yüklü şehri Strazburg turumuza başlıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

12. gün Strazburg - Colmar - Riquewihr - Basel - Zürih

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından çiçeklerle süslü balkonlarıyla, kanallarında botların süzüldüğü cıvıl cıvıl bir kent olan Colmar’ı ziyaret ediyoruz. Tarihi şehir merkezi ve “Petite Venise“ bölgesi ve meşhur pastel boyalı Colmar evlerinin bulunduğu ara sokaklar, Katedral ve meydanı şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Ardından Alzas Bölgesinin hatta Fransa’nın en güzel köylerinden birisi olan Riquewihr’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından Basel’e transfer olacak ve varışımızı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Basel, dar sokakların açıldığı meydanların, çiçeklerle bezenmiş balkonların olduğu binalarıyla sizi büyüleyecek. Şehrin en eski yerleşim merkezi Altstadt, Rönesans pencereleri ve altın çanla süslenen belediye binası, 500 yıllık kırmızı binasıyla Marktplatz, Fransa, İsviçre ve Almanya’yı olduğunuz yerden izleyebileceğiniz muazzam bir manzara Dreilaendereck, dokuz ayrı mekanik çeşmenin olduğu bu yapı Tinguely-Brunnen, 1226 yılında Rhein Nehri üzerine yapılmış şehrin en iyi manzarasına sahip tarihi merkezi orta köprü Mittlere Rheinbrücke ve Rhein Nehri’nin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali panoramik turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Zurih’te bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

13. gün Zürih - Bern – Cenevre

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gerçekleştireceğimiz Zürih panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından İsviçre’nin beşinci büyük şehri olan, Albert Einstein’in yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bern gezimize başlıyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Tur sonrası Cenevre’ye transfer olacağız. Cenevre’de gerçekleştireceğimiz Panoramik şehir turumuz esnasında Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelde.

14. gün Cenevre - Annecy - Lyon - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından göl ile dağlar arasında bulunan sıkışmış görüntüsünden dolayı Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın ‘ Fransız Alplerinin incisi’ diye nitelendirdiği Annecy’ e yöneliyoruz. Burada eşsiz doğayı keşfedip fotoğraf molası verdikten sonra Lyon’a transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik Lyon şehir turumuza başlıyoruz. Fransız gastronomisinin ve tarihsel olarak ipek ticaretinin de merkezi kabul edilen Lyon aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Tarihi bölgeleri ve şehir düzeniyle turistlerin gözde noktalarından biri olarak kabul edilen Lyon’da; Eski Lyon bölgesi, Romalılar tarafından kurulan Notre Dame Katedrali, duvar sanatının sergilendiği Fresque de Lyonnais binası, belediye binası ve Place de Terraux ve opera binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçuş No: TK1810 (Türk Havayolları) - Kalkış: Lyon - Saat: 19:25 - Varış: Istanbul - Saat: 23:35

Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • İstanbul-Bilbao / Lyon-İstanbul arası TÜRK HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri,
 • Pamplona’da 2, Bordeaux’da 1 , Rennes’de 1, Caen’de 1 , Paris’te 1, Brüksel’de 1, Amsterdam’da 2, Köln’de 1, Strazburg’da 1, Zurih’te 1, Cenevre’de 1 gece olmak üzere toplam 13 Gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3 - 4 yıldızlı otellerde konaklama .
 • Bilbao, San sebastian, Pamplona, Bordeaux, Rennes, Saint Malo, Caen, Paris, Brüksel, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Strazburg, Annecy, Lyon, Basel, Zürih, Bern, Cenevre, Annecy, Lyon panoramik şehir turları
 • Saint Emillion turu
 • Mont Saint Michel, Colmar, Riquewihr, Zaanse Schans, Volendam gezileri
 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve şehirler arası transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Kişisel Harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar, transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri
 • Programda açıkça belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve diğer ekstralar
 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm yabancı servis tipleri ‘’Günlük kişi başı 5 EUR’’ ( Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler, otel ve restaurant servis ve personelleri için )