Uçaklı Van Turu


Fiyat Hesaplayın

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- İZMİR – VAN - İZMİR UÇAK BİLETLERİ
-2 GECE VAN  5* ELİTE WORLD OTEL Y.P. KONAKLAMA
- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR
- SİGORTA
- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ ve İLKGÜN ALINACAK KAHVALTI
- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR
- AKDAMAR ADASI TEKNE ÜCRETİ
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
08.10.2018 1,250 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah 06.00 Anadolu Jet Adnan Menderes Havalanından kalkan uçakla 10:20 de Van’a ulaşıyoruz. Rehberimizle bizi bekleyen aracımıza binip meşhur Van kahvaltımızı yapıyoruz. Krallara layık meşhur van kahvaltımızı yaptıktan sonra turumuza başlıyoruz. . İlk olarak osmanlılar döneminde varlığını sürdüren mahmudi beyliğinin tüm ihtişamıyla yapmış olduğu bir şato görünümlü hoşap kalesine hareket ediyoruz. 60 km sonrası bir kartal yuvasını andıran hoşap kalesini ziyaret edip foto aldıktan sonra urartuların gümüş ve tahıl ambarı olarak kullandığı Çavuştepe Kalesine yöneliyoruz. Yılların eskitemediği ve dünyada nadir olarak urartucayı bilenlerin arasında bulunan Memet Kuşman amcamızın diliğle çavuştepeyi geziyoruz. sonrası vanın eski yerleşim yeri olan tuşba’ya varıyoruz. Selçuklulardan osmanlılardan geriye kalan süleyman han camii,kaya çelebi camii,hüsrev paşa camileri,eski yapıları geziyoruz. Ardından urartuların büyük bir eseri olan van kalesini geziyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra bir urartu gümüş işlemeciliği olan urartu savat atölyesine geçiyoruz. Kahve ve çay molası eşliğinde gümüş işlemeciliğini izliyoruz alışverişimizi tamamlıyoruz. Ve akabinde van çarşı merkeze yöneliyoruz. Çarşı gezimizi tamamlıyoruz. Ve akşam kalacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* ELITE WORLD otelde….

2. gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak Van’ın güzide ilçelerinden biri olan ve adına bir çok türküde rastladığımız edremit ilçesinden geçerek aşka ve hüzne ev sahipliği yapmış ahtamara(akdamar) adasına hareket ediyoruz. Sağ tarafımızda Vangölünün eşsiz manzarasıyla rehberimizin araç içerisindeki anlatımıyla yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergahında süphan dağı,edremit ve doğayla sizleri başbaşa bırakıyoruz. Akabinde van’ın gevaş ilçesine varıyoruz. Eski bir ermeni yerleşkesi olan vestan olarak bilinen gevaşı ve vizonteleyle üne kavuşan artos dağını,halime hatun kümbeti ve ufak bir selçuklu mezarlığını görüp ardından adaya geçiş için iskeleye varıyoruz. 20 dakikalık zevkli bot yolculuğuyla adaya varıyoruz. Grup şeklinde rehberimiz eşliğinde adayı ve ermeni kilisesini tüm ihtişamıyla ziyaret edip fotoyla ölümsüzleştiriyoruz. Ardından aynı teknemizle geri dönüş yapıyoruz ve rotamızı bukez Bitlis’e çeviriyoruz. Yaklaşık olarak 1 saat yolculuk içinde vangölünün eşşiz koylarından biri olan Reşadiye koyu;kuskunkıran geçidi ve doğayı görme şansımız oluyor. Sonrası bitlis’e varışımızı gerçekleştiriyoruz. Akabinde İhlasiye medresesei, tarihi beş minareler ve rehva ovasında bulunan El Aman hanını geziyoruz. Mardin gibi bir taşkent olan küçük bir okadar şirin olan ilimizi gezip artık acıktık diyerek rotamızı restauranta çeviriyoruz. Krallara layık doğuya gelinirde et yenmezmi diyerek yöresel lezzetleri tadıyoruz. (kavurma,döner,kebap,kuzu tandır…..) yemeğimizi aldıktan sonra turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dünyanın en büyük islam mezarlığını bünyesinde bulunduran, dünyada 3 şehirden biri olarak kubbetül islam ünvanını alan,kümbetleriyle,bastonlarıyla ünlü tarihi Ahlat’a hareket ediyoruz. Varışımızı gerçekleştirip sırasıyla Selçuklu mezarlığı,emir bayındır kümbeti,çifte kümbetler ve baston atölyesini ziyaret edip Adilcevaz-Erciş güzergahını kullanıyoruz. Sol tarafımızda Süphan dağını fotograflamayı unutmayın .vana geri dönüş urartu kilim atölyesine uğruyoruz. Çay molası eşliğinde mağazayı gezip alışverişimizi tamamlıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama 5* ELITE WORLD otelde

3. gün

Sabah otelde alacağımız Van kahvaltı sonrası turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak van’a gelinirde kediler görülmezmi deyip üniversiteye geçiş yapıyoruz. Üniversite bünyesinde bulunan van kedilerini(pişiklerini) ziyaret ediyoruz. Unutulmaz kedileri fotoğraflayıp yolumuza devam ediyoruz. Ardından Muradiye’de bulunan şelaleye varıyoruz. Şelalede vereceğimiz mola sonrası şehir merkezine dönüyoruz.Van iskelesini geziyoruz.Öğle yemeğimizi Van özel yemekleri ile aldıktan sonra uçağımıza binmek üzere Havaalanına geliyoruz.15:40 Anadolu Jet uçağı ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Saat 19:35 de İzmir Adnan Menderes Havalimanında oluyoruz.. Bir sonraki YENİDENTUR organizasyonlarında buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.