Uçaklı Gürcistan Turu


Fiyat Hesaplayın

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- İZMİR – KARS ve TRABZON – İZMİR UÇAK BİLETLERİ
- KİŞİ SAYISINA GÖRE LÜX ARAÇLAR İLE ULAŞIM
- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- SİGORTA
- 2 GECE Y.P. POSOF ve MACAHEL OTEL KONAKLAMASI
- 2 GECE O.K. TİFLİS ve BATUM OTEL KONAKLAMASI
 
 
- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
- ÖGLE YEMEKLERİ
- 2 AKŞAM YEMEĞİ ( TİFLİS ve BATUM )
- DOLMUŞ ÜCRETLERİ
- YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
10.09.2018 1,700 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah saat 10.30 Adnan Menderes havalimanında siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.12.00 uçağı ile KARS’a hareket ediyoruz.Yaklaşık iki saat sürecek uçak yolculuğu sonrası SERHAT ŞEHRİMİZ KARS’tayız. Bizi bekleyen aracımıza binerek yöresel menülerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere restoranta gidiyoruz.Yemek sonrası Ardahan’a doğru yola çıkıyoruz.Ardahan şehir merkezinde kısa bir panoramik tur yapıyoruz. Gürcüce adı Mtkvari olan ve Kura Nehri boyunca yolculuğumuzu sürdürerek HANAK , bez bebekleri ve büyük kurtarıcımız ATATÜRK' ün dağa düşen gölgesi ile ünlü DAMAL ı gördükten sonra POSOF ' a geliyoruz.Kırk çeşit elmanın yetişdiği bu uç şehrimizde panoramik bir tur yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama ATEŞ otelde.

2. gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından TÜRKGÖZÜ sınır kapısına geliyoruz. Geçiş işlemlerimiz sonrası İlk durağımız Ahıska oluyoruz. Bu gök yüzüne komşu topraklarda, Şimdiki adıyla “Akhaltsike”, Ahıska Türkleri’nin öyküsünü rehberimizden dinliyoruz ,panoramik olarak Ahıska kalesini görüyoruz. Gürcü tarihinin en önemli isimlerinden Tamara’nın heykelini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Stalin’in suyu diye bilinen.Borjomi’ye Dünya’nın koruma altına alınan yerlerinden biri olan Borjomi Haragauli Ulusal parkına gezmeye gidiyoruz. Çevresindeki hoş kafeleri, restorasyon sonrası birbirinden güzel hale gelen binalarıyla Haraguli Parkı ve çevresini dolaştıktan sonra yola çıkıyoruz.Yine Kura Nehrini takip ederek,KHASHURİ ve GORİ üzerinden MTKHVARİ (KURA) nehrini takip ederek, Kafkasların en güzel şehri,Tarihi ipekyolu üzerindeki şehri TİFLİS'e ulaşıyoruz. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Simon Janashia Museum Müzesi (Gürcistan Milli Müzesinin bir parçasıdır.), Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi bulvarın üzerinde bulunmaktadır. Caddenin başladığı Özgürlük Meydanı'nı bir zamanlar Lenin Heykeli süslüyordu. Bu caddeyi gördükten sonra Narikala Kalesi ve Hamamlar bölgesine geçiyoruz. Puşkin’in bahsettiği meşhur SÜLFÜR HAMAMLARI’nı gördükten sonra teleferikle Kartli Deda (Gürcü Annesi) heykelinin bulunduğu yere çıkıyoruz. Ardından restore edilen evleriyle ünlü Tiflis’İn meşhur David Agmashenebeli (Marjanishvili) caddesine gidiyoruz.Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından 1995 yılında Gürcü dirilişinin,birliğinin ve ölümsüzlüğünün sembolü olarak yapımına başlanan Sameba manastırını görüyoruz ve Mtatsminda tepesinde Tiflis manzarasında kahve molası verip dinlendikten sonra Gürcü yemeklerinden oluşan özel bir menü ile Gürcü gecesi sizleri bekliyor. (Ekstra). Konaklama Tiflis otelimizde.

3. gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Sovyetler döneminde Gürcistan’ın en önemli sanayi kenti olan Kutaisi’ye doğru yola çıkıyoruz. Kutaisi’ye giderken yolumuz üzerinde 1922'den,1953 yılındaki ölümüne kadar 31 sene boyunca Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapan Stalin'in doğduğu şehir olan Gori kentine ulaşıyoruz.Gori gezisi sonrası Kutaisi üzerinden Batum’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Batum’a ulaştığımız zaman yürüyerek yapacağımız şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, Aziz Nikolas Kilisesi, Piazza meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon heykeli göreceğimiz yerler arasında. Ardından Batum'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Konaklama otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimiz ile Gürcü eğlence ve yemek kültürünü tanımak için Park Batumi restorana gidiyoruz (ekstra)

4. gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası batum’dan ve Gürcistan’dan ayrılıyoruz.Gümrük işlemlerimizden sonra Sarp sınır kapısından, güzel yurdumuza giriş yapıyoruz.Şimdi de rotamiz Karadeniz’in en muhteşem yaylalarından,MACAHEL olacak.HOPA üzerinden,ÇORUH NEHRİ boyunca yola devam ederek BORÇKA’ya geliyoruz.buradan KARÇAL DAĞLARI’na tırmanmaya başlıyoruz.Ladin,kızılağaç,köknar,ıhlamur ağaçları eşliğinde MAYASUR ve BANDRANALA ŞELALELERİ’ni izliyoruz.1550 metre yüksekteTabiat parkı olan KARAGÖL ‘e geliyoruz.burada göreceğimiz manzarayı,doğayı anlatmaya kelimeler yetmez. Bol fotoğraf çekip bu güzellikleri belgeliyoruz.UNESCO tarafından biosfer alanı olarak kabul edilen MACAHEL bölgesinde CAMİLİ KÖYÜN’ne geliyoruz.1850 yıllarında yapılmış,tamamen ahşap ve kök boyalarla bezenmiş CAMİLİ CAMİİ’nı geziyoruz ve hayran kalıyoruz. Bu akşam konaklamamız,el değmemiş doğası,zengin orman örtüsü ile Karçal Dağlarının eteklerinde macahel Bölgesindeki CAMİLİ KÖYÜ,YAYLA EVLERİNDE.

5. gün

Sabah otelimizde alacağımız organik ürünlerden oluşan yayla kahvaltımızdan sonra bu cennet ortamdan ayrılarak,dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.TRABZON havalimanında saat 14.00 te kalkacak ucağımıza yetişmek üzere HOPA,RİZE yolu ile havalimanına ulaşıyoruz.Akşam saatlerinde İZMİR’de oluyoruz.Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz. Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler; Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile yapılabilmektedir. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, pvc’ sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan pvc’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir .Çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır. Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır. Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye giriş ya da çıkış yaptırmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun, kişinin kendisinden kaynaklanan yurt dışına çıkamama durumundan Yeniden Tur sorumlu tutulamaz. Böyle durumlarda tüm sorumluluk misafire aittir. Tur programında Gürcistan’da otel konaklaması var ise, bu konaklama ücreti iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım ücretleri de misafire aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin ;seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Yeniden Tur sorumlu tutulamaz.