Uçaklı Gap Turu


Fiyat Hesaplayın

 TURA DAHİL OLAN HİZMETLER  TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- İZMİR – ADANA – İZMİR UÇAK BİLETLERİ
- 5 GECE Y.P. OTEL KONAKLAMASI
- LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
- PROFESYONEL REHBERLİK - SİGORTA
- ÇEVRE GEZİLERİ                                          
- MÜZE ÖREN YERİ VE MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
- MİNİBÜS ÜCRETLERİ
-OTELLERDE ALINAN EKSTRA  YİYECEK VE İÇECEKLER
- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI VE ÖĞLE YEMEKLERİ
- HALFETİ TEKNE TURU
- SIRA GECESİ
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
02.10.2018 1,300 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah 06.00 PEGASUS uçağı ile 07.25 ADANA’dayız. Bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluştuktan sonra ,uygun bir yerde kahvaltımızı alıyoruz.Sabancı Camii gezip , 2000 yıllık Roma Köprüsü gördükten sonra SEYHAN BARAJI kenarında kısa bir molanın ardından,ANTAKYA’ya hareket ediyoruz.Yolumuz üzerinde YILANLI KALE,İSKENDERUN’u panoramik olarak görüyoruz.BELENGEÇİDi’ne geldiğimizde AMİK OVASI bereketi ile karşımıza çıkıyor.Kısa bir süre sonra adeta ,tarih ,doğa,din ve gastronomi merkezi olan ANTAKYA’dayız.Öncelikle Antakya mutfağının damakçatlatan, muhteşem lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere HARBİYE’ye geliyoruz. Yemek sonrası DAFNE ve APOLLON’un mitolojik aşk hikayesi anlatıları eşliğinde HARBİYE ŞELALELERİ’nigeziyoruz..Sonrakidurağimız ülkemizin en büyük ikinci mozaik müzesi olan ANTAKYA MÜZESİ.Roma ve Bizans dönemi mozaikleri ve mitolojik hikayeleri bizleri çok etkileyecektir.Ardından,hristiyanlığın ilk ve en önemli din merkezi ola SN.PİER KİLİSESİ ni ziyaretimiz sonrası, kentin tarihi,sosyal ve dinsel dokusunu göreceğimiz eski yerleşim merkezindeyiz.Yöresel ürünlerin satıldığı UZUNÇARŞI,iki kişinin zor geçtiği DAR SOKAKLAR,ahşap çıkmalı EVLER, KONAKLAR,,,tüm bu tarihi doku arasına serpilmiş ,CAMİLERİ(habibneccar camii)SİNAGOG,ORTODOKS veKATOLİK KİLİSELERİni hayranlıkla geziyoruz.…Bu içiçe geçmiş yaşamlar bizleri çok etkileyecektir.ASİ nehri de bu kentimize ayrı bir güzellik katıyor.Akşam saatlerinde otelimizdeyiz.Akşam yemeği ve konaklama ÖZCİHAN OTEL de.

2. gün

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak GAZİANTEP’e doğru yola çıkıyoruz.ISLAHİYE,KIRIKHAN yolu ile ,Fransızlara karşı verdiği direniş ile GAZİLİK ünvanını hak etmiş kentimiz GAZİANTEP’teyiz.Öncelikle,ZEUGMA antik kentinden çıkarılan Roma dönemi mozaiklerin ,en önemlisi Çingene kızı mozaiğinin sergilendiği GAZİANTEP MÜZESİ’nigeziyoruz.Mitolojik hikayeleri eşliğinde göreceğimiz mozaik eserler bizleri çok etkileyecektir.Ardından tarihi çarşısına geliyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanda yoresel ürünleri alabileceğimiz, elmacilarçarşısı,bakırcılar ,sedefçilerçarşilarinigezebilir,alışverişyapabiliriz.Akşam yemeği ve konaklama Tarihi ŞİREHAN otelimizde.

3. gün

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.Kısa bir yolculuk sonrası KARAGÜL olarak isimlendirilenHALFETİ’yegeliyoruz.Burada yapacağımız bir saatlik tekne turunda ,Keban baraj sularının altında kalan SAVAŞAN KÖYÜ,antik çağların önemli bir yerleşimi olan RUMKALE’yi ve çevrenin güzelliklerini görüyoruz. Ardından,ŞANLIURFA’ya geliyoruz. Burada ilk olarak Urfa’ya özgü lezzetlerle öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrası gezimiz ,insanlık tarihinin sıfır noktası olan,GÖBEKLİTEPE olacaktır. Keşfedilmesi ve ele geçen bilgilerle bilim dünyasını altüst eden,İnsanlık tarihinin ilk tapınak merkezini rehberimiz eşliğinde hayranlıkla geziyoruz.Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak,8yy.-12yy arası bilim dünyasının merkezi olan HARRAN’dayız.Koni biçimli karınca evleri ıle ünlü bu beldemizde,Harran höyüğü,ilk İslam üniversitesi,kale ve tarihi surlarını gördükten sonra buradan ayrılıyoruzDaha sonra ŞANLIURFA şehir merkezine geliyoruz.Burada HZ. İBRAHİM peygamberin doğduğu mağara ateşe atıldığı yer,BALIKLIGÖL,AYN-IZELİHA GÖLÜ,RIZVANİYE veHALİL-ÜRRAHMAN CAMİLERİ görüldükten sonra,tarihiçarşida vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapılabilinir,yöresel ürünler alınabilinir.Akşam yemeği ve konaklama ELRUHA otelimizde.Dileyen konuklarımızla yemek sonrası bölgeye özgü bir eğlence olan SIRA GECESİ ne gidilebiliriz.

4. gün

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ve Şanlıurfa’dan ayrılıyoruz.Tarihi ipekyolu olan Kızıltepe üzerinden MARDİN’egeliyoruz.Öğle yemeğini Mardin’in özel yemekleri ile aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Önce güneş tapınağı olarak yapılan ,dünya Süryanilerinin merkezi DAYRÜL ZAFARAN MANASTIRI,KIRKLAR KİLİSESİ,ULU CAMİ,PTT BİNASI,ABBARALAR, Artuklu döneminin en güzel eserlerinden olan KASIMİYE MEDRESESİ, Mardin’de göreceğimiz yerler.Tarihi sokaklarında gezerken yöresel ürünler.badem şekeri,alabiliriz.Gündüz seyranlık,gece gerdanlık olan bu güzel şehrimizi gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde.5*YAYGRAND OTEL.

5. gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ve Mardin’den ayrılarak geçmişten günümüze gelen Süryani telkari gümüş işçiliği ile tanınan MİDYAT’a geliyoruz.Burada dizilere konu olan DEVLET KONUK EVİ,otantik yapıları,sokakları gezildikten sonra gümüşçüler çarşısında serbest zaman veriyoruz. Verilen saatte toplanarak ,Ilısu barajının suları altında kalacak olan, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan HASANKEYF’e geliyoruz. . Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini, gizli su tünelini, El Rızık Camii’nin minaresini ve mağaraları görerek ,fotoğraflıyoruz. Ardından aracımıza binerek BATMAN’a geliyoruz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra DİYARBAKIR yolu ile akşam saatlerinde ADIYAMAN’da otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama 4* ANTİOCHOS otelimizde.

6. gün

Sabah erken saatlerde bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına,2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz .Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem gündoğumunu izliyoruz.Daha sonra yolumuz üzerinde kraliyet ailesinin kadınlarına ait KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve Roma mimarisinin en güzel örneklerinden biri olanCENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüyor, otelimize dönüyoruz, kahvaltımızı alıyoruz. Ardından yola çıkarak Kahramanmaraş’a varıyoruz. Şehirde otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ulu Cami ve Kaleyi de görüyoruz. Kahramanmaraş’ta vereceğimiz serbest zamanda BAKIRCILAR ÇARŞISI ‘nı ve yöresel ürünlerin satıldığı tarihi çarşısını gezebilir,alışveriş yapabiliriz.dondurmalarınızın tadına baktıktan sonra yola koyularak Adana’ya geliyoruz.20.15 PEGASUS uçağı ile İZMİR’e dönüyoruz. başka YENİDENTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.