Uçaklı G.Antep - Ş.Urfa Turu


Fiyat Hesaplayın

Tura Dahil Olan Hizmetler Tura Dahil Olmayan Hizmetler
» Uçak biletleri
» Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» Otellerde Y.P. Konaklama (Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği)
» Sigorta
» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
» Öğle Yemekleri
» Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
» Minibüs ve  Tekne ücretleri, Sıra gecesi,Türk Gecesi
 
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
02.11.2018 899 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah 07:00 PEGASUS uçağı ile 07:50 ADANA’dayız. Bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluştuktan sonra ,uygun bir yerde kahvaltımızı alıyoruz.Sabancı Camii gezip , 2000 yıllık Roma Köprüsü gördükten sonra SEYHAN BARAJI kenarında kısa bir molanın ardından,ADIYAMAN’a hareket ediyoruz.Yolumuz üzerinde YILANLI KALE ve OSMANİYE ‘yi panoramik olarak görüyoruz.Öğle saatlerinde ADIYAMAN’a geliyoruz.Öğle yemeği sonrası bizi bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına,2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz .Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem gündoğumunu izliyoruz.Daha sonra yolumuz üzerinde kraliyet ailesinin kadınlarına ait KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve Roma mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüyor, otelimize geliyoruz.Akşam yemeği ve konaklama 4* BOZDOĞAN otelimizde.

2. gün

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak ŞANLIURFA’ya geliyoruz. Burada ilk durağımız, insanlık tarihinin sıfır noktası olan,GÖBEKLİTEPE olacaktır. Keşfedilmesi ve ele geçen bilgilerle bilim dünyasını altüst eden,İnsanlık tarihinin ilk tapınak merkezini rehberimiz eşliğinde hayranlıkla geziyoruz.Sonrasında Urfa’ya özgü lezzetlerle öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrası gezimiz ,8yy.-12yy arası bilim dünyasının merkezi olan HARRAN olacaktır.Koni biçimli karınca evleri ıle ünlü bu beldemizde,Harran höyüğü,ilk İslam üniversitesi,kale ve tarihi surlarını gördükten sonra buradan ayrılıyoruz Daha sonra ŞANLIURFA şehir merkezine geliyoruz .Burada HZ. İBRAHİM peygamberin doğduğu mağara ateşe atıldığı yer ,BALIKLIGÖL ,AYN-IZELİHA GÖLÜ ,RIZVANİYE ve HALİL-ÜRRAHMAN CAMİLERİ görüldükten sonra ,tarihi çarşıda vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapılabilinir ,yöresel ürünler alınabilinir.Akşam yemeği ve konaklama 5* ELRUHA otelimizde.Dileyen konuklarımızla yemek sonrası bölgeye özgü bir eğlence olan SIRA GECESİ ne gidilebiliriz.

3. gün

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.Kısa bir yolculuk sonrası KARAGÜL olarak isimlendirilen HALFETİ’ye geliyoruz.Burada yapacağımız bir saatlik tekne turunda ,Keban baraj sularının altında kalan SAVAŞAN KÖYÜ,antik çağların önemli bir yerleşimi olan RUMKALE’yi ve çevrenin güzelliklerini görüyoruz.Daha sonra buradan ayrılarak G.ANTEP ‘e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle ,ZEUGMA antik kentinden çıkarılan Roma dönemi mozaiklerin ,en önemlisi Çingene kızı mozaiğinin sergilendiği GAZİANTEP MÜZESİ’ni geziyoruz .Mitolojik hikayeleri eşliğinde göreceğimiz mozaik eserler bizleri çok etkileyecektir .14 ŞEHİTLER ANITI , GAZİANTEP KALESİ , TARİHİ HANLARI ve ÇARŞILARINI geziyoruz.Tarihi çarşıda vereceğimiz serbest zamanda yöresel ürünleri alabileceğimiz, elmacılar çarşısı , bakırcılar ,sedefciler çarşılarını gezebilir , alışveriş yapabiliriz ve Menengiç kahvesini içebiliriz.Öğle yemeğimizi yöresel lezzetlerle uygun bir yerde aldıktan sonra buradan ADANA’ya geliyoruz. 20:25 PEGASUS uçağı ile İZMİR’e dönüyoruz. Başka YENİDENTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.