Toros Yaylaları Turu


Fiyat Hesaplayın

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- YAYLADA ( 2 GECE  Y.P. KONAKLAMA)
- LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM VE İKRAMLAR
- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- SİGORTA
- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
31.08.2018 599 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
07.09.2018 599 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

YAZ SICAĞINDA TOROSLARDA SERİNLEMEK TOROS YAYLALARINDA DÜĞMELİ EVLER,ALTINBEŞİK MAĞARASI.KÖPRÜLÜ KANYON GEZİSİ Sabah,05.00 Üçkuyular,05.15 Üçyol, 05.30 Karşıyaka anıt ,05.45 Bornova ‘dan siz değerli misafirlerimizi alarak yola cıkıyoruz. Uygun yerlerde vereceğimiz molalarla,Denizli,Acıpayam,Korkuteli yolu ile ANTALYA-MANAVGAT-SİDE üzerinden . AKSEKİ’ye geliyoruz.Merkezde ATATÜRK ANITI’na çıkıp şehri panoramik olarak seyrediyoruz.BOYALI EV olarak bilinen HACI MUSTAFA EFENDİ KONAĞI’nı ziyaret ediyoruz.Daha sonra,akşam saatlerinde konaklayacağımız ORMANA KÖYÜ’ne geliyoruz. DÜĞMELİ EVLER,Antalya İli'nin genellıkle Akseki ve İbradı ilçeleri ve köylerinde uygulanmış yöreye özgün mimari yapılardır. Düğmeli evler tamamen yöredeki malzemeler kullanılarak (ağaç ve taş) yapılan yapılardır. Bu evlerin en büyük özelliği harç veya çimento gibi herhangi bir malzeme kullanmadan yapılmış olmalarıdır. Yapılarda yörede bulunan Toros Sediri (Katran Ağacı) ve yine yüksek yaylalarda yetişen Andız Ağacı kullanılmıştır. Yapının iskeleti ağaçtan oluşturulmuş ve içlerine taş yığılmıştır. Bu mimari tarza “hatıllı kuru duvar” denilmiştir. Bu yapılarda taş duvar asıl taşıyıcı gibi görünse de evi ahşap iskelet taşımaktadır. Duvardan taşan hatıl uçlarının düğme gibi gözükmesinden dolayı bu evlere "Düğmeli Ev" (Pişduvan) denmektedir En az 150 yıllık olan ve koruma altına alınan bu düğmeli evlerden birkaçı pansiyon olarak restore edilerek turizme kazandırıldı.Bizler de bu düğmeli konaklarda kalacağız. Akşam yemeğimizi lezzetli yayla ürünlerinden olan menülerle alacağız.Yaz sıcağında TOROS DAĞLARININ zirvelerinde nefis bir uyku uyuyacağız.sabah bu doğal köy ortamında uyanmak bize çok iyi gelecek.Kahvaltımızı söylemeye gerek yok,tabii ki yayla balı ,yayla tereyağı başta olmak üzere organik köy kahvaltısı alacağız.Güne enerjik başlamalıyız.

2. gün

Roma döneminde adı ERYMNA olan ORMANA KÖYÜ’nun düğmeli evlerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.Bu farklı dünyayı resimliyoruz.Daha sonra Osmanlı zamanında kadılar diyarı olan İBRADİ’ye geliyoruz.buradaki kadı konaklarını gezdikten sonra,TARİHİ KERVAN YOLU’ndan ,bir Açıkhava müzesi konumunda olan SARIHACILAR KÖYÜ’ne geliyoruz..Burada göreceğimiz düğmeli evler yanında, 1100 yıllık ARAP ASILDI KESTANE AĞACI, 800 yıllık AHŞAP CAMİİ görülmeye değer.Şimdi de öğle yemeği zamanı. Öğle yemeğimizi Manavgat çayının kaynağı olan MELAS VADİSİ’nde ÜZÜMDERE IRMAĞI kenarında,tabii ki köy kadınlarının oluşturduğu menülerle alacağız.Torosların zirvelerindeyiz,pınarların başındayız, bu müthişl manzaraları hafızalarımıza yerleştirirken fotoğraflıyarak dostlarımızla paylaşıyoruz. Öğle yemeği sonrası,dünyanın en sıra dışı göllerinden birisi,ülkemizin tek yeraltı göl mağarası olan ALTINBEŞİK MAĞARASI’na gidiyoruz.Doğanın oluşturduğu güzellikler karşısında adeta büyüleneceğiz.Anlatmak mümkün değil yaşamak gerek.ALTINBEŞİK MİLLİ PARKI’nın içinde yeralan mağara 1966 yılında keşfedilmiştir.Beyşehir gölü bağlantılıdır.Arzu eden misafirlerimiz şişme botlarla mağaranın derinliklerine gidebilir.Mağara içindeki sarkıtlar ,dikitler,travertenler ve göller gezenleri büyüleyecektir.Bu güzel gezimizin ardından ÜRÜNLÜ KÖYÜ’ne geliyoruz.,çay kahve molamız burada.Daha sonra otelimize geliyoruz.Akşam menümüz tabii ki kekik kokulu yayla etlerinden oluşacak.Konaklama otelimizde.

3. gün

Torosları zirvesinde uyumanı n verdiği rahatlık ve dinçlikle sabah kahvaltımızı alıyoruz.Artık istemeyerek de olsa bu güzel coğrafyadan ayrılıyoruz.Ama üzülmeyelim Şimdi rotamız Torosların rüya gibi başka bir köşesi KÖPRÜLÜ KANYON….Önce MANAVAGAT ŞELALESİ başında sabah kahvelerimizi alıyoruz.Daha sonra Torosların zirvelerine doğru yolumuza devam ediyoruz.Dünyanın sayılı kanyonlarından olan raftıng yapılan KÖPRÜLÜ KANYON’da doğanın güzelliği bizleri yine çok etkileyecektir. Öğle yemeğimizi bu yeşilin, suların içinde alıyoruz.Bol oksijenli bu güzel ortamın keyfini çıkarıyoruz.Daha sonra verilen saatte toplanarak dönüş yoluna başlıyoruz.ANTALYA-KORKUTELİ-DENİZLİ yolu ile akşam geç saatlerde İZMİR’de oluyoruz. Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlkerimizle vedalaşıyoruz.