Ramazan Bayramı - Kapadokya Turu


Fiyat Hesaplayın

RAMAZAN BAYRAMI

KAPADOKYA TURU

KONYA – ÜRGÜP – GÖREME – IHLARA - HACIBEKTAŞ

 

23 – 26 MAYIS  /  3 GÜN - 3 GECE

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
23.05.2020 749 ₺ 0 ₺ 999 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam saat, 22:00 ÜÇKUYULAR, 22:20 ÜÇYOL, 22:40 KARŞIYAKA(Bostanlı İskelesi, Yunuslar, Anıt)23:00 BORNOVA E.Ü.HASTANE ÖNÜ siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Çeşitli molalar vererek sabah saatlerinde Kapadokya’ya ulaşıyoruz , serbest kahvaltı sonrası NEVŞEHİR, ardından bölgenin en yüksek yeri olan UÇHİSAR KALESİ’ne geliyoruz.Panoramik bir gezi ve fotoğraf molasının ardından ,peribacaları oluşumlarını izleyebileceğimiz ,hayallerimizi canlandırabileceğimiz HAYAL VADİSİ,GÜVERCİNLİK VADİSİ ve Aziz Simeon’un vadisi olarak ta bilinen PAŞABAĞLARINI görüyoruz.Daha sonra M.S 2.yy da hristiyanlığın din ve öğreti merkezi olan,içleri incilden alınan konularla ,kökboya fresklerle bezenmiş pek çok kilise ,şapel, ve manastırı rehberimizin aydınlatıcı bilgileri eşliğinde geziyoruz.Bu yoğun gezimizin ardından (extra) öğle yemeğimnizi alıyoruz. Yemek sonrası bölgenin manevi bir makamı olan HACIBEKTAŞ ilçemizde HACI BEKTAŞ-I VELİ HZ. Makamını rehberimiz eşliğinde geziyor, dualarımızı yapıyoruz.Ziyaretimiz sonrası Kızılırmak kenarında kurulmuş,5000 yıldır çamuru sanata dönüştüren ustaların bulunduğu AVANOS’ta çanak-çömlek atölyesini gezip,ustaları şovunu izleyip alışveriş yapıyoruz. Gün bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SENA BUTİK Otelimizde.

2. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.İlk olarak MELENDİZ ÇAYI’nın volkanik katmanları aşındırması ile oluşmuş olan IHLARA VADİSİ’ne geliyoruz. Yolumuz üzerindeki SELİME KÖYÜ ,buradaki koni ve mantar biçimli peribacalarını görüyoruz.IHLARA VADİSİNDE yapacağımız yürüyüşde AĞAÇALTI,YILANLI,SÜMBÜLLÜ KİLİSELERİ görüyoruz.5000 den fazla kilise ve şapelin bulunduğu IHLARA VADİSİ gezimizden sonra bölgenin en özel yeri olan DERİNKUYU yeraltı şehrine geliyoruz.30.000 insanın yaşayabileceği kapasitede olan bu yeraltı şehri bizleri çok etkileyecektir.Öğle yemeğimizi yöresel restotantlarda( extra ) aldıktan sonra bölgeye özel olan kabak çekirdeği ve onix taşı alışverişi yapabiliriz.Daha sonra Bölgenin en gelişmiş turizm merkezi ÜRGÜP’E hareket ediyoruz. Buradaki şehir turumuzda, ASMALI KONAK ve Türkiyenin önemli şarap fabrikalarından olan TURASAN şarap fabrikasını gezerek şarap alışverişi yapıyoruz.Akşam yemeğimizi Otelimizde alarak dileyen misafirlerimiz ile TÜRK GECESİ 'ne katılıyoruz.Türk gecesi eğlencesinden sonra SENA BUTİK otelimize dönüyoruz.

3. gün

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle BEYAZ ATLAR ÜLKESİ KAPADOKYA‘yı ardımızda bırakarak, yolumuz üzerindeki SULTANHANI’nı geziyoruz. Sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan başka bir şehrimiz olanKONYA’ya gidiyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gerek mimarisinde gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan MEVLANA MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizin ardından İZMİR dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece geç saatlerde İZMİR’e dönüyoruz. Bir başka YENİDEN TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2 Gece Sena Butik Otel Y.P. Konaklama

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Kişi Sayısına Göre lüx Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar

- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

- Öğle Yemekleri

- Kişisel Harcamalar

- Müze ve Ören Yeri Girişleri

- Balon Turu

- Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı

- Türk Gecesi