Ramazan Bayramı - İstanbul Turu


Fiyat Hesaplayın

RAMAZAN BAYRAMI

İSTANBUL KEYİF TURU

ŞİLE – AĞVA – POLENEZKÖY – SULTAN AHMET – EYÜP SULTAN - BOĞAZ TURU – ADALAR

23 – 26 MAYIS  /  3 GÜN - 3 GECE

Kumkapı Eğlencesi Dahil

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
23.05.2020 999 ₺ 0 ₺ 1,299 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam saat 22:00 ÜÇKUYULAR , 22:30 ÜÇYOL , 23:00 KARŞIYAKA ANIT , 23:15 BORNOVA EÜ HASTANE önünden hareketle siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz, MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, BALIKESİR, SUSURLUK, GEMLİK, YALOVA üzerinden AĞVA’ya varıyoruz. Sabah kahvaltımızı, CENEVİZLİLER ’in kolonisi olan doğa harikası, AĞVA’da yapıyoruz. Kahvaltı sonra Bir yanında YEŞİLÇAY, diğer yanında GÖKSU dereleri, Karadeniz bakan altın sarısı kumsallarıyla adeta bir yeryüzü cenneti olan AĞVA’yı geziyoruz. GÖKSU Deresinde, sazlıkların arasında yapacağımız tekne turu ardından Buradan ayrılarak hafif kıvrımlı ve zengin orman örtüsü ile kaplı yolda yapacağımız yolculuk sonrası ŞİLE’ye varıyoruz. İnsanda sonsuzluk duygusu uyandıran sahile hakim KAVALA PARKINDA Dünyanın 3.sü ülkemizin en büyük deniz fenerini görüyoruz. İlçe ile bütünleşen bir sahilde UÇ ADA ile ZEYTİN ADA; UZUN ADA; OCAKLI ADA, Bizans dönemi kaleyi ve limanını gördükten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Ünlü otantik Şile Bezi alışverişleri yapabiliriz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ŞİLE’den ayrılarak POLONEZKÖY’e geliyoruz. POLONEZKÖY’e geçiyoruz. Bir avuç Polonyalı’nın kurduğu, etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili ilginç mimarisiyle yapılmış evleri ile, sizi büyüleyecek bu köyü geziyoruz. Boğazın Anadolu kıyılarını (BEYKOZ, KANLICA, ÇENGELKÖY) otobüsümüz ile gezerek FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ üzerinden Boğazın güzelliklerini seyrederek Avrupa yakasına geçiyoruz. Akşam saatlerinde, Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini aldıktan sonra isteyen konuklarımızla, TAKSİM, İSTİKLAL CADDESİ, ÇİCEK PASAJI’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, SULTAN AHMET MEYDAN’ına geliyoruz. ilk olarak HİPODRUM, Mısır’dan getirilen ve 3500 yıllık olan OBELİSK (DİKİLİTAŞ) , ALMAN ÇEŞMESİ, ÖRMELİ DİKİLİTAŞ,YILANLI SÜTÜN ve SULTANAHMET CAMİİ’ yi YEREBATAN SARNICI’ nı geziyoruz. EYÜP SULTAN’ı ziyaret ediyoruz. Ardından PİERRE LOTİ tepesinden muhteşem İstanbul manzarasını seyrederek kahvelerimizi yudumluyoruz. Öğle yemeğimizi EMİNÖNÜN’de balık ekmek olarak aldıktan sonra İSTANBUL’u doyasıya seyredeceğiniz BOĞAZ TURU’na katılıyoruz. Bu keyifli boğaz turunda, KIZ KULESİ’ni görerek, fotoğraflıyoruz. Boğazı süsleyen yalıları görüyoruz. 18.30 a kadar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşıda serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize dönüyoruz. Akşam saatlerinde yemek ve eğlence için KUMKAPI 'ya gidiyoruz.Konaklama otelimizde.

3. gün

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, 09.15 vapuru ile sırasıyla uzaktan KINALIADA, BURGAZADA, KAŞIK ADASI, daha arkalarda, SİVRİADA, TAVŞAN ADASI, HEYBELİADA ve en son olarak, adaların incisi BÜYÜKADA’ya varıyoruz. Burada arzu edenler fayton turuna katılabilir, isteyenler balık yiyebilir veya küçük bir ada yürüyüşü yapabilirler. Daha sonra geri dönüş yolculuğumuz için otobüsümüze binip, İSTANBUL’umuzun bu güzelliklerini istemeyerekte olsa geride bırakarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. Bir başka YENIDEN TUR seyahatimiz de görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2 GECE Y.P. OTEL KONAKLAMASI

- FERİBOT GEÇİŞLERİ

- LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR

- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ 

- SİGORTA

- KUMKAPI EĞLENCESİ

- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

- OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER

- ÖĞLE YEMEKLERİ

- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

- BOĞAZ TEKNE TURU