Karadeniz Turları


Fiyat Hesaplayın

DAHİL OLAN HİZMETLER DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • 6 Gece Otel Konaklama YP. Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Kişi sayısına Göre Lüx Araçlarla Ulaşım
 • Araç içi İkramlar
 • Seyahat Sigortası

 
 • İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Yayla Minibüs Ücretleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL )
 • Batum Akşam Yemeği
 • Batum Tur Ücreti

  MÜNİBÜS ÜCRETLERİ
 • Hıdırnebi Yaylası 35 TL (zorunlu)
 • Ayder Zilkale – Çat Vadisi - Polovit 35 TL
 • Aşağı Kavron -  Yukarı Kavron Yaylaları 35 TL
 • Batum geçiş, araç ve rehber 60 TL (zorunlu)
 • Borçka Karagöl 40 TL
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
07.09.2018 1,099 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Saat 19.00 BALÇOVA, 19.30 KONAK, 20.00 KARŞIYAKA – ANIT, 20.30 BORNOVA KAMPÜS önünden hareket ederek Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah; Bolu ‘ya ulaşıyoruz. İlk günümüz de MENGEN, DEVREK üzerinden BARTIN ve daha sonra AMASRA’ya geliyoruz. Yol üzerinde ANADOLU’da tek örnek olan ROMA’nın gücünün ve ihtişamının göstergesi ROMA YOL ANITI (KUŞ KAYASI’nı) geziyoruz. Daha sonra FATİH SULTAN MEHMET’in “Dünyanın gözü bumu ola?” dediği AMASRA’yı panaromik olarak seyredip fotograflıyacağımız BAKACAK TEPE’sinde kısa bir mola veriyoruz. Sonra AMASRA’ya iniyoruz. CENEVİZ KALESİ, TARİHİ BİZANS KÖPRUSU, ÇEKİCİLER ÇARŞISI’nı gezip alış veriş yaptıkdan sonra bu şirin ilçemizden ayrılarak SAFRANBOLU’ya geliyoruz. Orijinal mimari dokusu ve tarihi örgüsü ve safran lokumları ile ilgi odağı olan SAFRANBOLU’da öğle yemeğimizi alıyoruz.CİNCİ HAN, KÖPRULU MEHMET ALİ PAŞA CAMİİ, KAYMAKAMLAR KONAĞI, YEMENECİLER ve ARASTA ÇARŞILARINI gezdikten sonra Safranboludan ayrılarak akşam saatlerinde KASTAMONU’ya geliyoruz.Akşam yemeği ve konaklama 4* MÜTEVELLİ OTEL .(www.mutevelli.com.tr)

2. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Şehir gezimize başlıyoruz. ATATÜRK’ün ilk şapka giyerek kıyafet inkılabını başlattığı bu kentimizde KURTULUŞ SAVAŞINDA TÜRK KADININ sembolü olan ŞERİFE BACI HEYKELİ, NASRULLAH CAMİİ, HÜKÜMET KONAĞI, EL SANAATLARI ÇARŞISI gezilip görülecek yerler arasındadır. Buradan ayrılıp TAŞKÖPRÜ, BOYABAT yolu ile SİNOP’a geliyoruz. Dizilere konu olan SİNOP HAPİSANESİ, SİNOP KALESİ’ni gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından SİNOP’dan ayrılıyoruz. GERZE, BAFRA yolu ile SAMSUN’a geliyoruz. Kurtuluş Savaşımızın başladığı bu kentimizde ilk göreceğimiz İLK ADIM ATATÜRK ANITI’dır. Avusturyalı heykel traşKRİPPEL’in yaptığı Dünyaca ünlü ATATÜRK HEKELİ önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra BANDIRMA VAPURUNU ziyaret ediyoruz.19 Mayıs 1919 daATATÜRK’ü SAMSUN’a getiren BANDIRMA VAPURU’nun birebir ölçüleri ile yapılmış olan bu tarihi mekanı geziyor çok duygulanıyoruz. SAMSUN’da 3* YAFEYA OTEL’e geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( www.yafeyaotel.com)

3. gün

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrası ÇARŞAMBA – ÜNYE – FATSA’yı görerek ORDU’ya geliyoruz. Teleferik ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz.(extra) panaromik olarak ORDU’yu kuşbakışı seyrediyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak GİRESUN – ESPİYE – TİREBOLU gibi Karadeniz ilçelerini görerek TRABZON’a geliyoruz. Öğle yemeğimizi AKÇAABAT KÖFTE olarak alıyoruz. ( Ekstra ) Büyük kurtarıcımızın bütün mal varlığını ulusumuza bağışladığı yer olan ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz. TRABZON’un ünlü gümüş işçiliği, hasır örgü ve KAZAZİYE alışverişi yaptıktan sonra buradan ayrılarak RİZE’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde RİZE BEZİ SATIŞ yerlerinde yöresel el dokuması bölgeye özgü dokumalar, giysiler alabiliriz. Bu molanın ardından FIRTINA DERESİ VADİSİ’nde yer alan PINAR BUTİK OTEL’e geliyoruz. Akşam yemeğimizi Tulum eşliğinde, Karadeniz ezgileri dinleyerek, HORON vurarak alıyoruz.

4. gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası AYDER yolundayız. İki tarafı cam ormanları ve çay bahçeleri ile kaplı vadide çoşku ile akan FIRTINA DERESİ boyunca FIRTINA VADİSİN den CAMLIHEMŞİN’e geliyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımızla 1. Yayla Turumuz (Ekstra) konuklarımızla birlikte KAÇKAR DAĞLARININ doruklarındaki YAYLALARA çıkıyoruz. Bu doruklarda ŞEN YUVA KÖPRÜSÜNÜ geçtikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran ZİLKALE’ye geliyoruz. CEHENNEM VADİ’sinin vahşi güzelliği ile hepimizi etkiliyor. Daha sonra ÇAT VADİSİ boyunca ŞİMŞİR ORMANLARI’nı görerek POLOVİT ŞELALESİ’ne geliyoruz. Doğası ile bizleri büyüleğen, çoşkun sular hepimizi etkileyecektir. Burada vereceğimiz fotograf molası sonrası AYDER YAYLASI’na geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ve yöresel ürünlerin satıldığı pazarı gezebiliriz. Öğle yemeğimizi serbest olarak aldıktan sonra 2. Yayla Turumuz (Ekstra) KAÇKARLAR’ın en uç noktaları olan KAVRONLAR. Yaz ortasında kar ve buzları görebilir, soğuktan soba kenarında ısına biliriz. Yayla turumuz sonrası bizi bekleyen otobusümüze binerek BATUM’a doğru yola çıkıyoruz. SARP SINIR KAPISI’na geliyoruz. Giriş işlemleri sonrası bizi bekleyen aracımız ile GÜRCİSTAN’a geçiyoruz. ( Ekstra ) Roma ve Osmanlı dönemin de kullanılan GONİO – APSAROS KALESİ’ni geziyoruz. Anadolu topraklarında doğup BATUM’da denize dökülen ÇORUH NEHRİ üzerindeki GONİO KÖPRÜSÜ’nü ardından tarihi MERYEMANA KATEDRAL KİLİSESİ’ni, Tarihi ORTA CAMİİ, TİYATRO BİNASI ve BATUM LİMANI’nı görüyoruz. Daha sonra sınır çıkışlarımızı yapıp ARTVİN – GRAND OTEL’e geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. gün

5.GÜN: 04 TEMMUZ 2018 : HOPA – BORÇKA –UZUNGÖL – TRABZON – HIDIRNEBİ YAYLASI Otelimizdeki sabah kahvaltısının ARTVİN BORÇKA’da bizi bekleyen minibüslerle KARÇAL DAĞLARI’nın eteğinde bulunan doğa harikası KARAGÖL’e (Ekstra) çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğini (ekstra) alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından UZUNGÖL’e hareket ediyoruz. SÜRMENE üzerinden OF’a geliyoruz Buradaki ÇAY FABRİKALARINDAN yöreye özgü çay alışverişimizi yapıyoruz. Alışveriş sonrası ÇAYKARA üzerinden UZUN GÖL’e geliyoruz. Göl kenarından yürüyüş yapıyor, kart postalları süsleyen camili göl manzarasını fotoğraflıyoruz. Buradan da ayrılarak Akçaabat Düzköyden minibüslerle (ekstra) HIDIRNEBİ YAYLASI’na çıkıyoruz. Yöresel yemeklerden oluşan akşam yemeğimizin ardından Kemençe ve Horon gösterileri ile gerçek bir KARADENİZ gecesi yaşıyoruz. (www.hidirnebi.net)

6. gün

HIDIRNEBİ YAYLA OTEL’inde yörel ürünlerle sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası 1600metre yüksekte sabah yürüşü yapıyor, doğanın güzelliklerini fotoğraflıyoruz. İstemeyerek bu güzel yayladan ayrılarak otobüsümüze geliyoruz. GİRESUN – SAMSUN – HAVZA yolu ile AMASYA 'ya geliyoruz.Yeşilırmak ın kenarında kurulmuş AMASYA 'da Harşena Dağı , Kaya Mezarları , Yalı Boyu Evleri , 2. Beyazıt Külliyesi , Kurtuluş Savaşı Anıtını görüp fotoğrafladıktan sonra bu güzel kentimizden ayrılıyoruz.Akşam saatlerinde ÇORUM’daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. gün

Sabah kahvaltısının ardından Çorumda leblebi alış verişimizi yapıp Ankara üzerinden Polatlı daki tandırı ile ünlü restoranımıza varıyoruz. Öğle yemeğinin (ekstra) ardından uygun yerlerde molalar vererek Afyon, Uşak, Kula üzeri geç saatlerde İzmir e varıyoruz. YENİDENTUR ile yapacağız başka organizasyonlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.