Kapadokya Turu


Fiyat Hesaplayın

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
—  TERA LİFE TERMAL OTEL`DE   ( 2 GECE Y.P.)
- LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
- PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
— SİGORTA
— MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
- OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
- ÖĞLE YEMEKLERİ
- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
- BALON TURU
-TÜRK GECESİ
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
26.10.2018 525 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam saat, 19:30 ÜÇKUYULAR, 20:00 ÜÇYOL, 20:30 KARŞIYAKA(Bostanlı İskelesi, Yunuslar, Anıt) ,20:50 BORNOVA E.Ü. HASTANE ÖNÜ siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde uygun olan bir yerde sabah kahvaltısını (ekstra) alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle KAPADOKYA BÖLGESİ’NİN en önemli inziva yerlerinden biri olan IHLARA VADİSİ’NE gidiyoruz. Burayı doyasıya geziyoruz. KAPADOKYA’DA yumuşak tüf kayalara oyularak yapılmış çok sayıda yeraltı şehri var. Biz birbirine derin kuyularla ve dehlizlerle bağlı DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ’NE giderek insanoğlunun azmi ile yapılmış yeraltı şehrini geziyoruz. Bölgenin en yüksek noktasında yer alan, UÇHİSAR’ geçiyoruz. GÜVERCİNLİK VADİSİ’Nİ görerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında UÇHİSAR KALE’sini görüp kilometrelerce alana yayılmış muhteşem manzarayı seyrediyoruz. Bölgenin en gelişmiş turizm merkezi ÜRGÜP’E hareket ediyoruz. Buradaki şehir turumuzda, ASMALI KONAK ve Türkiyenin önemli şarap fabrikalarından olan TURASAN şarap fabrikasını gezerek şarap alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TERA LİFE TERMAL otelimizde.

2. gün

İsteyen konuklarımız için sabah yapacağımız balon turunun ardından ( Ekstra ) otelimizde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından KAPADOKYA’NIN kalbi olan GÖREME’ YE gidiyoruz. GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’Nİ geziyoruz. Hıristiyanlığın ilk merkezi olan bu müzede birbirinden özel duvar resimleri olan incilin anlatıldığı kiliseleri geziyoruz. Burada bölgenin en iyi korunmuş kilisesi karanlık kiliseyi görebiliriz. PAŞA BAĞLARI, ZELVE ve yörenin çömlekleri ile AVANOS’A gidiyoruz. Burada çömlek atölyelerini geziyoruz. Usta ellerde çömlek yapımını izliyoruz. Daha sonra AVANOS üzerinden HACİBEKTAŞ a gelerek HACİBEKTAŞ İ VELİ TÜRBESİNİ ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Akşam yemeği mizi aldıktan sonra Kapadokya Eğlencesi için Türk Gecesine (extra) gidiyoruz.Bu muhteşem eğlenceden sonra otelimize dönüyoruz.Konaklama TERA LİFE TERMAL otelimizde.

3. gün

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle BEYAZ ATLAR ÜLKESİ KAPADOKYA‘yı ardımızda bırakarak, yolumuz üzerindeki SULTANHANI’nı geziyoruz. Sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan başka bir şehrimiz olanKONYA’ya gidiyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gerek mimarisinde gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan MEVLANA MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizin ardından İZMİR dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece geç saatlerde İZMİR’e dönüyoruz. Bir başka YENİDEN TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.