Göller Bölgesi - Sagalassos Turu


Fiyat Hesaplayın

Tura Dahil Olan Hizmetler Tura Dahil Olmayan Hizmetler
*  MAVİGÖL OTEL’DE Y.P. KONAKLAMA(  2 GECE)
* LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
* PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- SİGORTA
* MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
* OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
* ÖĞLE YEMEKLERİ
* YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
05.10.2018 475 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah saat 06.30 KARSIYAKA ANIT , 06:50 ÜCYOL ,07.00 ÜCKUYULAR SHELL BENZİNLİK ÖNÜ , 07:15 NARLIDERE dan siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz AYDIN yolu ile DENİZLİ ye geliyoruz.Burada KAKLIK MAGARASINI geziyoruz.Küçük bir PAMUKKALE yi andıran bu mağara bizi çok etkileyecektir.Yolumuz üzerinde ACIGÖL ü gördükten sonra DİNAR-ULUBORLU üzerinden yolculuğumuzu sürdürerek ISPARTA nın en büyük , bölgenin TürkTarihi bakımından en önemli ilçesi olan ATABEY' e geliyoruz.Burada ilk Türk Selçuklu eserleri olana ERTOKUŞ MEDRESESİ ve KURŞUNLU CAMİSİNİ görüyoruz.Asırlık çınarlar arasındaki bu tarihi yapılar bizi çok etkileyecektir.Ardından yakın tarihimizin önemli devlet adamlarından olan eski Cumhurbaşkanlarımızdan SÜLEYMAN DEMİREL in köyü İSLAM KÖYE geliyoruz.Burada yeni kaybettiğimiz SÜLEYMAN DEMİREL in kabri müze haline getirilmiş evi kütüphanesi ni geziyoruz.Köy kahvesinde uluçınarların altında köy halkıyla sohbet ederek çaylarımızı içiyoruz.Daha sonra buradan ayrılarak otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Eğirdir Göl kenarı MAVİGÖL otelimizde.

2. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bölgenin kendine özgü güzelliklerini görmek üzere yola çıkıyoruz. Ülkemizin 4. büyük gölü olan EĞİRDİR GÖLÜ cam göbeği mavi rengi, bir karayolu ile anakaraya bağlanmış CAN ADA ve YEŞİL ADA’sı, BİZANS ve SELÇUKLU dönemi tarihi zenginlikleri ile bizleri büyülüyor. EĞİRDİR’de vereceğimiz serbest zaman sonrası buradan ayrılarak EĞİRDİR GÖLÜ’nün doğal bir uzantısı olan KOVADA GÖLÜNE geliyoruz. Bitki topluluklarının zenginliğini ve yabani hayvanların bolluğu nedeni ile Milli Park olan bu bölgede gezinti yapıyoruz. Yolumuz üzerinde elma bahçelerini görüyoruz. KOVADA GÖLÜ gezimizin ardından ÇANDIR-YAZILI KANYON a doğru yola çıkıyoruz.Toros dağlarının muhteşem güzellikleri arasında tarihe yolculuk yapıyoruz.2000 yıl önce ihtişamlı Roma ordularının yol güzergahı olan YAZILI KANYON günümüzde bir tabihat parkıdır.Burada öğle yemeğimizi (extra) aldıktan sonra kanyonda yürüyüş yapıyoruz.Daha sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Eğirdir Göl kenarı MAVİGÖL otelimizde

3. gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak ISPARTA merkezde serbest zaman veriyoruz çevresinde yürüyüş yapıyoruz, yöreye özgü Gül’den yapılmış krem,kolanya,lokum vb. ürünlerden alabilirsiniz. yeni güzellikleri görmek üzere yola çıkıyoruz.ilk durağımız yolumuz üzerinde bir krater gölü olan GÖLCÜK GÖLÜ gezimizden sonra yola devam ederek BURDUR un AGLASUN ilçesindeki antik PSİDİA kentlerinden biri olan SAGALASSOS’a geliyoruz. Tiyatrosu, tapınakları, çeşmeleri, hamamları, Agorası ile Helenistik dönem ve Roma- Bizans dönemi Anadolunun en zengin kentlerinden biri olan bu kente hayran kalıyoruz. SAGALASSOS gezimizin ardından BURDUR’a geliyoruz. İNSUYU MAĞARASI gezildikten sonra BURDUR GÖLÜ kenarında kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeğimizi BURDUR’da aldıktan sonra bölgenin başka HACILAR HÖYÜĞÜ olmak üzere zengin antik kentlerinden çıkan eserlerin sergilendiği BURDUR MÜZESİ’ni geziyoruz. Müze gezimisin ardından BURDUR’dan ayrılarak dönüşe başlıyoruz. Yolumuz üzerinde YARAŞLI GÖLÜ ve SALDA GÖLÜ’nde vereceğimiz çay molalarının ardından DENİZLİ – AYDIN yolu ile akşam saatlerinde İZMİR’e varıyoruz.