Eskişehir - Kütahya Turu


Fiyat Hesaplayın

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Æ ESKİŞEHİR 4* BÜYÜK OTEL YP ( 2 GECE KONAKLAMA)
Æ LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
Æ PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
Æ SİGORTA
 
Æ MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
Æ ALINACAK ÖĞLE YEMEKLERİ VE İÇECEKLER
Æ YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
Æ GONDOL ÜCRETİ
 
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
18.10.2018 479 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Akşam saat 23:00 ÜÇKUYULAR ,23:30 ÜÇYOL ,23:50 KARŞIYAKA ANIT , 24:00 YUNUSLAR , 00:15 BORNOVA E.Ü.T.F.HASTANESİ önü, hareketle yola çıkıyoruz.Yolda uygun yerlerde vereceğimiz molalarla sabah saatlerinde BEYPAZARI'na ulaşıyoruz.Kahvaltımızı extra olarak alıyoruz. İlk olarak İNÖZÜ VADİ’sine geliyoruz. Neolitik çağın en önemli yerleşim yeri olan bu vadinin görsel zenginliği için de yürüyüş yapıyoruz .Taş yapıları, dar sokakları ile tarih kokan bu ilçemizde HIDIRLIK TEPE’sine çıkarak panoramik olarak cevreyi izliyoruz. Daha sonra. Eski evleri, TAŞ MEKTEP, İNCİRLİ CAMİİ, KURŞUNLU CAMİİ geziyoruz. Rehberimizden her biri ile ilgili bilgiler alıyoruz. Daha sonra eski çağlardan beri Gümüşcülüğü ile ünlü bu ilçemizde Gümüş, BEYPAZARI kurusu, Havuç lokumu alış verişi yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimizi BEYPAZARI’nın yöresel yemekleri ile canlı müzik ve yöresel eğlence eşliğinde BAĞEVİNDE (extra) alıyoruz.Yemek sonrası BEYPAZARI’ndan ayrılıp, ESKİŞEHİR’e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde ÇAYIRHAN bölgesinde görkemli jeolojik oluşumları ve bunların suya yansımalarını büyülenerek izliyoruz. Kuş cenneti olan göl çevresinde farklı kuş türlerinin izliyerek HASAN UĞURLU Barajının oluşturduğu doğal güzellikleri seyrederek SÜNDİKEN Dağları üzerinden baharın güzelliklerini ve otantik köyleri görerek akşam saatlerinde ESKİŞEHİR’de oluyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği (canlı müzik eşliğinde) ve konaklama 4* BÜYÜK OTEL’ de.

2. gün

Kahvaltı sonrası ESKİŞEHİR turumuza başlıyoruz. Tarihi ODUNPAZARI EVLERİ ilk durağımız. Burada kent kültürüne kazandırılan restore edilmiş Osmanlı evlerini ve konaklarını CAM SANATLARI MÜZESİNİ ve KURTULUŞ SAVAŞI VE BALMUMU MÜZESİ’ni gezip ATLIHAN da lüle taşı mağazalarını dolaşarak alışveriş yaptıktan sonra KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ’Ni gezisi sonrası ŞELALE PARKA çıkıyoruz.Eskişehiri panoromik olarak göreceğimiz bu yapay şelalede kahvelerimizi içebiliriz.Sonrasında Bir üniversite kenti olan ESKİŞEHİR’in heykellerle süslü caddelerini tarihi evlerini gezdikten sonra öğle yemeğimizi buranın ünlü ÇİĞ BÖREĞİ olarak alıyoruz.Daha sonra PORSUK ÇAYI kenarına gelerek keyifli bir gondol sefası yapıyoruz.Ardından ilk yerli arabamız olarak DEVRİM’i görmek için TÜLOMSAN’a geliyoruz.Daha sonra kente kazandırılan başka bir güzellikler olan KENTPARK’ ta yapay deniz peyzajları ve muhteşem heykelleri gördükten sonra BİLİM VE KÜLTÜR SANAT PARKI’na geliyoruz. Burada mini trenle yapacağımız yolculukla KORSAN GEMİSİ,MASAL ÜLKESİ vb görüldükten sonra İç Anadolu’ nun hızla modernleşen bu örnek kentinden çok etkilenmiş olarak 4* BÜYÜK OTEL’imize dönüyoruz.

3. gün

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ve ESKİŞEHİR ‘den ayrılarak Kısa bir yolculuğumuzun ardından Çiniler Diyarı KÜTAHYA’ya geliyoruz. Öğle yemeğimizi burada alıyoruz. ULU CAMİİ, GERMİYAN SOKAĞI ,ÇİNİ MÜZESİ VE ARKEOLOJİ MÜZESİ göreceğimiz tarihi yapılar. Çini çarşısını gezip porselen alışverişi için serbest zaman bıraktıktan sonra KÜTAHYA dan ayrılıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ÇAVDARHİSAR’a geliyoruz.Tarih te ilk borsanın kurulduğu ZEUS TAPINAĞI,TAŞ KÖPRÜLERİ AGORA VE HAMAMLARI ile antik çağın en görkemli çağı olan AİZONAİ ‘yi geziyoruz.Sonrasında GEDİZ – KULA yolu ile Yolda vereceğimiz kısa molalardan sonra uygun saatlerde güzel kentimiz İZMİR’de oluyoruz. Bir başka YENIDEN TUR organizasyonlarda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.