Doğu Ekspresi İle Van - Kars - Iğdır


Fiyat Hesaplayın

24 - 28 OCAK / 14 - 18 ŞUBAT / 14 - 18 MART / 11 - 15 NİSAN

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- İZMİR – VAN  UÇAK BİLETLERİ
- KARS – ANKARA DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VEYA ÖRTÜLÜ KUŞETLİ  TREN BİLETLERİ
- ANKARA – İZMİR UÇAK BİLETLERİ
- TREN GARI - OTEL TRANSFERLERİ
- 1 GECE VAN  4* MERİT ŞAHMARAN OTEL, 2  GECE KARS 4* SİMER OTEL  Y.P. KONAKLAMA
- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR
- SİGORTA
- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
- DOĞU EKSPRESİNDE ALINACAK ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLERİ
- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR
- AKDAMAR ADASI TEKNE TURU
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
24.01.2019 1,800 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
14.02.2019 1,800 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
14.03.2019 1,800 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
11.04.2019 1,800 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Öğlen 12:05 ‘de ADNAN MENDERES HAVALİMAN’nından SUNEXPRES ile VAN ‘a uçuyoruz.Saat 14:00 ‘de VAN HAVA LİMANIN ‘ dayız bagajlarımızı alarak bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Van Gölü sahilleri boyunca yolculuğumuzu sürdürüyoruz GEVAŞ’ta AKDAMAR ADASI’na geçmek üzere bizi bekleyen teknemize biniyoruz ada gezimiz sonrası Van şehir merkezindeyiz VAN KALESİ ve Şehir Merkezi gezimiz sonrası otelimize geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van 4* MERİT ŞAHMARAN otelimizde.

2. gün

Sabah otelimizde ÜNLÜ VAN KAHVALTIMIZI alıyoruz , sonrası aracımıza binerek Van ‘dan ayrılıyoruz.Yolumuz üzerinde bölgenin en güzel görselliği olan bir doğa harikası MURADİYE ŞELALELERİ’ni görüyoruz. Bu güzellikleri fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ederek DOĞU BEYAZIT’a ulaşıyoruz. .Bu yolculuğumuzda bizi muhteşem görüntüsü ile AĞRI DAĞI , TENDÜREK DAĞI karşılamaktadır.Dağların eteğinde kartal yuvasını andıran İSHAK PAŞA SARAYI göreceğimiz en güzel tarihi dokudur.Taş işçiliği ve konumu ile bizi çok etkileyecek olan bu sarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi (extra) DOĞU BEYAZID ‘da alıyoruz.Yemek sonrası IĞDIR’a doğru yola çıkıyoruz.Iğdır’ı panoramik olarak gezdikten sonra yolculuğumuzu sürdürerek akşam saatlerinde KARS’ta oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* SİMER otelde.

3. gün

Kahvaltı sonrası en uç Ermenistan sınırımızda UNESKO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI’nda bulunan günümüzde terk edilmiş ama tarihte bölgenin en önemli yerleşim yeri olan ANİ ve ANİ HARABELERİ’ni dolaşıyoruz.Gagik kilisesi,Havariler kilisesi,Aziz Krıkor şapeli,Büyük katedral(Fethiye Camii)Bakireler manastırı, Pers Uygarlığından kalma Zerdüşt Ateşgedesi,ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.Daha sonra ÇILDIR GÖLÜ’ne hareket ediyoruz.Yaklaşık 2000 m.yüksekteki bu gölümüz her mevsim ayrı güzel, kış kış aylarında tamamen donuyor.Üzerinde kızaklarla gezilip,buzlar kırılıp balık avlanıyor.Dileyen konuklarımız atlı kızaklarla göl çevresinde tur atabilir.Öğle yemeğimizi burada yöreye özgü halka arasında SARIBALIK olarak bilinen göl balığı ile alacağız (ekstra).Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası KARS şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* SİM-ER otelde.Yemek sonrası dileyen konuklarımızla bölgeye özgü AŞIKLAR ATIŞMASI ‘nı izlemeye gidiyoruz.

4. gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak KARS TREN GARI’na geliyoruz.Saat 08:00 de hareket edecek olan DOĞU EXPRESİ yataklı kompartımanlarındaki yerlerimizi alarak yaklaşık 24 saat süren yolculuğumuza başlıyoruz. Gün boyunca sürecek yolculuğumuzda Güzel yurdumuz ANADOLU’nun heybetli dağlarını, ovalarını, derin vadilerini, platolarını, coşkuyla akan ırmaklarını ,muhteşem manzaralarını seyrederek nostaljik bir tren yolculuğu yapıyoruz. DİVRİĞİ – ERZİNCAN arasındaki kalyonları izlemeyi kaçırmayınız.Bize ait olan vagonumuzda grubumuz içindeki ahenk, gezimize ayrı bir güzellik katacaktır.Gün boyunca ara duraklarda kısa bekleme anlarında inemediğimiz kasaba ve kentlerimizi de görüp, fotoğraflayabiliriz. Akşam yemeği trenin restorantında(ektra) alınabilir.

5. gün

Sabah saatlerinde ANKARA GARI’na geliyoruz.Bu keyifli tren yolculuğumuz sonrası ANKARA’da bizi bekleyen aracımıza binerek ANITKABİR’ e gidiyor ve ATAMIZI ziyaret ediyoruz.Şükran duyguları içinde dualarımızı yapıyoruz.Daha sonra aracımızla ANKARA’nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan ANKAMALL geliyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi alıp alışverişlerimizi yapıyoruz.Burada belirlenen saatte aracımızda toplanarak ANKARA HAVALİMANI’na geliyoruz.Saat 16:00 da kalkacak olan PEGASUS HAVAYOLLARINA ait uçağımızla İZMİR ‘e dönüş yolculuğumuz başlıyor.Saat 17:00 de İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANIN’ da oluyoruz.Bu nostaljik turumuzun ardından Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.