Doğu Ekspresi İle Kars - Erzurum


Fiyat Hesaplayın

 30 ARALIK - 02 OCAK ( YILBAŞI )

 


TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- İZMİR – ANKARA UÇAK BİLETLERİ
- ANKARA – KARS  D. EKSPRESİ YATAKLI VEYA ÖRTÜLÜ KUŞETLİ  TREN BİLETLERİ
- ERZURUM – İZMİR UÇAK BİLETLERİ
- TREN GARI - OTEL TRANSFERLERİ
-2 GECE KARS 4* SİM-ER OTEL Y.P. KONAKLAMA
- ROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
- PROĞRAMDA YER ALAN GÜNLÜK TURLAR
- SİGORTA
- MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
- DOĞU EKSPRESİNDE ALINACAK ÖĞLE VE AKŞAM  YEMEKLERİ
- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
- OTELLERDEKİ EXTRA HARCAMALAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
30.12.2018 1,650 ₺ 0 ₺ 0 ₺ 0 ₺

Tur Programı

1. gün

Sabah 10:40 ‘de ADNAN MENDERES HAVALİMAN’nından ANKARA’ya uçuyoruz.12:00 ESENBOĞA HAVA LİMANIN ‘ dayız bagajlarımızı alarak ANKARA GARI’na geliyoruz.18:00 de bizi IRMAK İSTASYONU ‘na götürecek araça biniyoruz. 19:00 ‘da DOĞU EXPRESİNDE yataklı vagondaki yerlerimize yerleşiyoruz. Yaklaşık 24 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği trenin restorantında (ekstra) alınabilir. Konaklama trende yataklı veya ötülü kuşetli kompartımanlarımızda.

2. gün

Gece boyunca KIRIKKALE, KAYSERİ üzerinden süren yolculuk sonrası sabahın ilk ışıklarını SİVAS’ta karşılıyoruz. Gün boyunca sürecek yolculuğumuzda Güzel yurdumuz ANADOLU’nun heybetli dağlarını, ovalarını, derin vadilerini, platolarını, coşkuyla akan ırmaklarını, muhteşem manzaralarını seyrederek nostaljik bir tren yolculuğu yapıyoruz. Bize ait olan vagonumuzda grubumuz içindeki ahenk, gezimize ayrı bir güzellik katacaktır. Gün boyunca ara duraklarda kısa bekleme anlarında inemediğimiz kasaba ve kentlerimizi de görüp, fotoğraflayabiliriz. Öğle saatlerinde( 14.00) ERZURUM’dayız. Akşam saat 18.00 gibi KARS TREN GARI’na geliyoruz, otelimize transfer ,konaklama ve akşam yemeği 4* SİM-ER otelimizde.

3. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. KARS şehir merkezinde.KARS KALESİ, KARAHANOĞLU KÖPRÜSÜ, ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ, EBU-L HASAN HARANKARİ TÜRBESİ, TOPÇUOĞLU HAMAMI, MURADİYE HAMAMI, DEFTERDARLIK, GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI, NAMIK KEMAL’İN EVİ, KONSERVATUAR gezilecek yerler arasında. Şehir turumuzun ardından en uç Ermenistan sınırımızda UNESKO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI’nda bulunan günümüzde terk edilmiş ama tarihte bölgenin en önemli yerleşim yeri olan ANİ ve ANİ HARABELERİ’ni dolaşıyoruz. Gagik kilisesi, Havariler kilisesi, Aziz Krıkor şapeli, Büyük katedral(Fethiye Camii)Bakireler manastırı, Pers Uygarlığından kalma Zerdüşt Ateşgedesi, ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Daha sonra ÇILDIR GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde yörede peynir yapımı ile ünlü MALAKAN köyü olan YALÇINBAYIR köyünü panoromik olarak görüyoruz. Yaklaşık 2000 m.yüksekteki bu gölümüz her mevsim ayrı güzel, kış kış aylarında tamamen donuyor.Üzerinde kızaklarla gezilip, buzlar kırılıp balık avlanıyor. Dileyen konuklarımız atlı kızaklarla göl çevresinde tur atabilir. Öğle yemeğimizi burada yöreye özgü halka arasında SARIBALIK olarak bilinen göl balığı ile alacağız (ekstra). Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası KARS şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* SİM-ER otelde.Yemek sonrası dileyen konuklarımızla bölgeye özgü AŞIKLAR ATIŞMASI ‘nı izlemeye gidiyoruz.

4. gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. KARS’dan ayrılmadan önce yöreye özgü ünlü KARS KAŞARLARI ,GRAVYER PEYNİRLERİ VE BAL alışverişi yapabiliriz. Aracımızla rehberimizin eşliğinde yapacağımız yolculukta Doğu Anadolu’nun sert doğası, ARAS NEHRİ’nin oluşturduğu derin vadileri, karlı dağların zirvelerinin oluşturduğu görsellik bizleri çok etkileyecektir. Tabii ki bol fotoğraflar da çekeceğiz, ülkemizin en önemli kayak merkezi olan SARIKAMIŞ’tayız. Öncelikle, yüreğimizde derin acılar bırakan 1.Dünya Savaşında Ruslara karşı yapılan muharebelerde kaybettiğimiz 90.000 gencimizin bulunduğu SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ’ni ziyaret ederek dualarımızı yapıyor, şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Daha sonra KATERİNA KÖŞK’ünü görüyor, kayak merkezinde serbest zaman veriyoruz. En kaliteli kristal karın bulunmaktadır. Ardından yolumuza devam ediyoruz bir başka kadim şehrimiz ERZURUM. PALANDÖKEN DAĞLARI eteğinde, 2000m.yükseklikte, doğası ve tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen, 1000 yıl önce Atalarımızın ilk ayak izlerini göreceğimiz kadim kentimiz ERZURUM. 93HARBİ, 1.DÜNYA SAVAŞI, KURTULUŞ SAVAŞI’nda büyük mücadelelerin yaşandığı, CUMHURİYET’imizin ilk temellerinin atıldığı ERZURUM KONGRESİ’nin yapıldığı bu kahraman kentimizde göreceğimiz yerler; ATATÜRK EVİ, YAKUTİYE MEDRESESİ, ERZURUM KALESİ, SAAT KULESİ, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ÜÇ KÜMBETLER gezdikten sonra tarihi ERZURUM EVLERİNİ geziyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zamanda tarihi çarşıyı gezebilir, ünlü OLTU TAŞI ile yapılmış ürünlerden ve diğer yöresel ürünlerden alabiliriz.Akşam yemeğimizi ünlü Çağ Kebap (Ekstra) olarak alıyoruz. Daha sonra 21:25 ANADOLU JET uçağına binmek üzere ERZURUM HAVA LİMANINA geliyoruz.Gece 00:55 de İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANIN ‘ dayız.Bir başka YENİDENTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.