Büyük Küba Turu


Fiyat Hesaplayın

BÜYÜK KÜBA TURU

 

12 – 20 ARALIK  /  9 GÜN – 8 GECE

 

THY ile İstanbul – Havana – İstanbul Uçak Biletleri

 

7 Gece Otel Konaklaması + 1 Gece Uçak Yolculuğu

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk Tek Kişi Ek Yatak Taksitler
12.12.2020 1,499 € 0 € 0 € 0 €

Tur Programı

1. gün İSTANBUL HAVALİMANINDA BULUŞMA 23:00

23 Mart saat 23:00 de İstanbul yeni Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI bankolarında buluşma. Uçağımız gece yarısını geçe olduğu için dikkat ediniz !! 24 Mart ISTANBUL- HAVANA UÇUŞU 02:05 - 08:55 Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 02:05 de , Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile sabah 08:55 de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz. HAVANA -PINAR DEL RIO- VINALES VADISI Rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Küba doğu istikametine doğru yola çıkacağız. İstikametimiz PINAR DEL RIO olacak. .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. GECELEME Pinar Del Rio-Vinales bölgesinde Casa Particular.

2. gün PINAR DEL RIO -CIEN FUEGOS

Sabah casalarda alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. İstikametimiz CIEN FUEGOS kenti olacaktır. Şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Cienfuegos, Küba'da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ili'nin başkenti olan şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 164,924'tür,turumuzun sonunda geceleme CIEN FUEGOS’da CASA PARTICULAR da olacaktır.

3. gün CIEN FUEGOS - JAGUA KALESİ- TRINIDAD

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. CIEN FUEGOS’dan ayrılacağız. Bugün ziyaret noktamız JAGUA kenti içindeki tarihi JAGUA KALESİ olacaktır. Körfez girişinde Kolonial dönemde inşa edilen bu kaleyi ziyarete gideceğiz. Manzarası gerçekten görmeye değer , bu mekandan ziyaretimizi tamamlayarak ayrılacağız.JAGUA KALESİ ziyaretinden sonra TRINIDAD’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Trinidad’a varışımızı takiben , kent merkezinde CASA PARTICULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme Trinidad’da yapılacaktır.

4. gün TRINIDAD

Bu sabah kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız ,turumuzun sonunda, arzu eden misafirlerimiz Sahil kıyısına gitmek isterlerse rehberimiz eşliğinde ekonomik ulaşım seçeneklerinden faydalarak Trinidad Plajlarına giderek yüzme keyfi yapabilirler. Geceleme Trinidad’da olacaktır.

5. gün SANTA CLARA –HAVANA

Sabah Kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası , her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, Akşam saatlerind , günün sonunda KÜBA’nın BAŞKENTİ HAVANA ‘ya ulaşacağız. Varışımızı takiben HAVANA’da CASA PARTICULAR evlerimize yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde serbest saatlerde şehri keşfe çıkabilirsiniz. GECELEME HAVANA’da.

6. gün HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz. Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün Büstünün bulunduğu parkı ziyaret edeceğiz. Panaromik gezimizin ardından ÖĞLE YEMEĞİ molası vererek turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun sonunda Havana Merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz, fotoğraf çekimleri ve küçük alış verişlere devam edebilirsiniz. Geceleme Havana ‘da.

7. gün HAVANA

Bugün KÜBA ‘DA SON günümüz. Bugün için serbest günümüz olacaktır. Kent merkezinde gezintilerinize devam edebilirsiniz. Küba en güvenli Turizm Bölgeleri arasında yukarılarda yer almaktadır. Geceleme Havana ‘da.

8. gün HAVANA- ISTANBUL 09:35

Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9. gün İSTANBUL –Varış. 10:10

Sabah 10:10 İstanbul ‘a varış - Anılarla dolu gezimizin sonu…

Hizmetler

Fiyata Dahil Hizmetler   :

 

TÜRK HAVA YOLLARI  ile  ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri

Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.

1 Gece PINAR DEL RIO (CASA) KONAKLAMA

1 Gece CIEN FUEGOS (CASA ) KONAKLAMA

2 Gece TRINIDAD (CASA ) KONAKLAMA

3 Gece HAVANA (CASA ) KONAKLAMA

            Evlerde  KAHVALTI servisi  yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor.

 • 7Gece/9Gün
 • JAGUA KALESİ TURU
 • CIEN FUEGOS  TURU
 • TRINIDAD TURU
 • HAVANA TURU
 • VINALES TURU
 • Programda belirtilmiş   4 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİLDİR.
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe rehberlik
 • Seyahat Sigortası

 

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

 

 

Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   :

 

 • Küba  Vize ücreti 250 LİRA          NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.
 • Yurt dışı çıkış pulu (50 TL) 
 • TURUMUZUN -KÜBALI YABANCI REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI  > KİŞİ BAŞI 350 TL- TAVSİYE EDERİZ. ( çıkış günü Havalimanında toplanıp rehberimize veriyoruz)* Bölgede toplanır -Dağıtılır (grup inisiyatifinde )

 

NOTLAR :

PASAPORT GEÇERLİLİK SÜRESİ TUR BİTİMİNİ ESAS ALARAK EN AZ 6 AY GEÇERLİLİK SÜRESİ
KALMALIDIR.
YURTDIŞINDAN BU TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER SEYAHAT SİGORTALARINI
ÇIKTIKLARI ÜLKEDEN YAPTIRMALIDIR.
YABANCI UYRUKLU MİSAFİRLERİN VİZE PROEDÜRLERİ FARKLILIK GÖSTERMEKTEDİR.
(YUKARIDAKİ VİZE BİLGİLERİ TC VATANDAŞLARI İÇİNDİR )